O rany!

922
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Karolina Mioduszewska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
72 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • ochrona środowiska
  • pomoc społeczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Urząd Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61 oraz inne miejsca na terenie Dzielnicy, dogodnie skomunikowane, dostępne dla mieszkańców, które wyrażą zgodę na przeprowadzenie zajęć (m.in. szkoły, przedszkola, biblioteki, domy kultury)
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Urząd Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61 oraz inne miejsca na terenie Dzielnicy, dogodnie skomunikowane, dostępne dla mieszkańców, które wyrażą zgodę na przeprowadzenie zajęć (m.in. szkoły, przedszkola, biblioteki, domy kultury)

Dane projektu

Opis projektu
Projekt przewiduje zorganizowanie szkoleń z tamowania krwotoków dla 300 mieszkańców Ursynowa oraz zamontowanie w 25 miejscach publicznych na terenie Ursynowa m.in. na stacji metra, w urzędzie dzielnicy oraz szkołach podstawowych i liceach skrzynek zawierających gotowe zestawy do tamowania krwotoków. Szkolenia będą składały się z trzech części.
Część teoretyczna obejmować będzie omówienie standardów postępowania w oparciu o doświadczenia z zakresu medycyny pola walki oraz współczesnych zagrożeń.
Część praktyczna skupiona będzie na wykorzystaniu symulatorów wysokiej wierności, opatrunków hemostatycznych, opasek zaciskowych.
Część trzecia podsumowująca szkolenie polegać będzie na wypełnieniu ankiety oceniającej i rozdaniu certyfikatów uczestnictwa.
Czas trwania szkolenia wynosił będzie 2 x 60 minut. Projekt przewiduje organizację 20 sesji szkoleniowych, dla 3 grup każda.
Szkolenia będą reklamowane w mediach lokalnych.
Uzasadnienie realizacji projektu
Głównym celem szkolenia jest edukacja mieszkańców Ursynowa w zakresie rozpoznawania rodzajów krwawień oraz praktyczne reagowania na ich występowanie.
Mieszkańcy dla własnego poczucia bezpieczeństwa powinni nauczyć się właściwych technik tamowania krwawień przy użyciu rąk, opatrunków i opasek uciskowych. Życie osoby poszkodowanej, w wyniku nagłego zdarzenia często zależy od świadków. To czy poszkodowany umrze z powodu niekontrolowanego krwawienia czy jego szanse na przeżycie wzrosną zanim dotrą wykwalifikowane służby ratunkowe, zależy od osób postronnych. Dlatego też kompetencje z zakresu umiejętności tamowania krwotoku są tak istotne. Wbrew powszechnej opinii krwotoki nie ograniczają się jedynie do obrażeń wojennych, ale występują w każdym środowisku i dlatego każdy z nas może zetknąć się z koniecznością udzielenia pomocy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Kosztorys:
Wynagrodzenie instruktorów: 20 szkoleń x 400 zł x 3 instruktorów (3 grupy)= 24 000 zł
Koszt skrzynek z wyposażeniem - do 25 000 zł
Koordynacja projektu, rekrutacja uczestników, zapisy - 10 mies. x 800 zł = łącznie 8000 zł
Promocja projektu, w tym projekt, wydruk i dystrybucja plakatów i ulotek oraz dyplomy dla uczestników - 3000 zł
Księgowość - 2000 zł
Zakup lub wynajem specjalistycznego sprzętu, niezbędnego do realizacji szkoleń, w tym symulatorów wysokiej wierności - 10 000 zł
łącznie: 72 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
72 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany