"W poszukiwaniu strefy komfortu” - warsztaty dekoratorskie oraz warsztaty i pokaz masażu klasycznego dla dorosłych

596
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
25 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Powstańców Śląskich 17 oraz Powstańców Śląskich 128a
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
114 Wypożyczalnia dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży oraz 113 Wypożyczalnia dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży.

Dane projektu

Opis projektu
Sześć warsztatów dekoratorskich przeznaczonych jest dla osób dorosłych - dla każdej grupy wiekowej. Każdy warsztat będzie składał się z wprowadzenie – teorii. W tej części zajęć dowiedzą się m. in. jak dobierać barwy – moodboard – wizualne przedstawienie koncepcji projektowej, formą tablicy inspiracji, a następnie uczestnicy przejdą do zajęć praktycznych – polegającej na wykonaniu wg planu przewidzianych dekoracji i aranżacji. Koszty organizacji dekoratorni to 11 000 zł z przeznaczeniem na: zakupy materiałów m.in. drewno, glina samoutwardzalna, wstążki, siatka metalowa, 3 500 zł; sprzęt pomocniczy m.in. wyrzynarka, nitownice, pistolety do kleju, kombinerki, nożyczki, przecinaki – 1 500 zł, dodatkowe akcesoria i materiały techniczne: farby, papier ścierny ,nity ,wkręty, haczyki, młotki, kable z oprawkami, żarówki, kostki elektryczne, sznury lampek na baterię, sznurek lniano- bawełniany, muliny i igły do haftu, szklane wazoniki itp. 2 000zł; wynagrodzenie prowadzącego: 300zł/h x 2 h – 600 zł tj. 3 600 zł, zakup fachowej literatury – 400 zł. Uczestnicy zajęć dekoratorstwa poznają określenia stylu, trendów, dobierania barw i przedmiotów. Sądzę, że zajęcia będą się cieszyć dużym powodzeniem.
W przypadku ośmiu warsztatów masażu uczestnicy nabędą umiejętności prozdrowotne oraz wiedzę, którą można wykorzystać m.in. pomagając swym najbliższym. Każdy z warsztatów będzie miał część teoretyczną oraz praktyczną. Podczas części teoretycznej uczestnicy dowiedzą się o korzyściach płynących z regularnego masażu, sposobach jakimi go prawidłowo wykonywać oraz czego i dlaczego nie należy robić podczas masażu. Część praktyczna będzie obejmować pokaz wraz z masażu wraz z instrukcją wykonania. Na koszty organizacji warsztatów w wysokości 14 000 zł. składają się zakupy urządzeń i materiałów takich jak m.in. łóżko do masażu, fachowa literatura w kwocie 4 000 oraz wynagrodzenie instruktora prowadzącego 8 warsztatów w wysokości 10 000 zł. Akcesoria takie jak:olejki lub emulsje do masażu, jednorazowe prześcieradła, ręczniki, półwałek pod kolana, lędźwie, stopy, pod kark, środki dezynfekujące, środki higieniczne, świece, piłeczki do masażu zapewnia osoba prowadząca warsztaty. Podczas obydwu rodzajów zajęć otrzymają dawkę wiary w siebie i mnóstwo pozytywnej energii. Zapisy będą przyjmowane w obiekcie w którym będą obywały się warsztaty w formie elektronicznej, telefonicznej lub osobiście.
Uzasadnienie realizacji projektu
Coraz więcej z nas zaczyna poszukiwać sensu, wyzwania ,sposobu na to aby zbalansować tempo zmieniającego się świata. Poszukujemy własnych „stref komfortu” zarówno tych, które chcielibyśmy - dzięki swojej wiedzy i kwalifikacjom - stworzyć w domu, jak i tych które mogą nam przynieść nowe umiejętności. Proponowane zajęcia pozwolą nabyć nowe, odkryć lub udoskonalić umiejętności, pobudzające do kreowania i ulepszania rzeczywistości wokół siebie. Obydwa proponowane warsztaty stawiają jako priorytet komfort i wypoczynek będące m. in. motorem do owocnej pracy zawodowej. Są one wyjątkowe pod kątem unikalności – uzyskana podczas nich wiedza to wiedza niedostępna bez kursów, drogich szkoleń a tu każdy będzie mógł ją uzyskać bezpłatnie i będzie dostępna bez względu na wiek czy płeć. Zajęcia te wspierają kreatywność i potwierdzają zasadę, że „każdy może i potrafi”. Poszerzają horyzonty – każdy uczestnik otrzymuje podstawy do aranżacji własnej przestrzeni (dekoratorstwo), do tworzenia prezentów i prostych przedmiotów codziennego użytku oraz do nabycia nowych przydatnych umiejętności (masaż).

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
I część projektu-warsztaty dekoratorskie:
zakup materiałów - 3500 zł
sprzęt pomocniczy - 1500 zł
dodatkowe akcesoria - 2000 zł
wynagrodzenie prowadzącego - 3600 zł
literatura - 400 zł
KOSZT CAŁKOWITY: 11 000 zł

II część projektu - pokaz i warsztaty masażu klasycznego:
zakup łóżka do masażu - 1000 zł
literatura - 500zł
dodatkowe akcesoria - 2500 zł
wynagrodzenie prowadzącego - 10 000 zł
KOSZT CAŁKOWITY: 14 000 zł
RAZEM: 25 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
25 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

27.08.2019 15:51
Koordynator w Dzielnicy Bemowo

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • A jak będzie wyglądała rekrutacja na poszczególne warsztaty?
  Mieszkaniec10611  08.08.2019 17:57
  • Tak jak to zazwyczaj jest w bibliotekach na Bemowie czyli telefonicznie lub osobiście.Szczegóły i zasady zostaną ogłoszone z dużym wyprzedzeniem czasowym pod warunkiem,że projekt spotka się z życzliwym przyjęciem.
   Mieszkaniec  08.08.2019 18:05 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany