Nordic Walking - spacery dla zdrowia

803
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
39 800 zł
Kategoria
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Las Sobieskiego w Wesołej
Las w Rembertowie - Nowy Rembertów
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
spotkania przy wejściu do lasu - w Wesołej Zielonej - Jagiellońska róg Zachodniej w Rembertowie - boisko tzw. Wembley w Nowym Rembertowie
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Nieodpłatne zajęcia nordic walking prowadzone 2 razy w tygodniu przez dwóch instruktorów (przykładowo w środy i w niedziele), dla dwóch grup równolegle: początkującej- rekreacyjnej i zaawansowanej- treningowo-sportowej (ok. 30 osób w każdej grupie). Trening rozpoczyna się wspólną rozgrzewką i kończy wspólnym rozciąganiem.
Czas trwania zajęć: ok. 1.30 h.

Promocja projektu: plakaty i ogłoszenia na stronie urzędu dzielnicy, bibliotek dzielnicowych, słupach ogłoszeniowych, w mediach społecznościowych.
Rekrutacja: zapisy na miejscu - u instruktorów przed zajęciami.

Czas trwania projektu od kwietnia do końca października 2020 r.
Uwaga: w okresie wakacyjnym spotkania 1 x w tygodniu, dla 1 ogólnej grupy.

W trakcie projektu przewiduje się zorganizowanie 4 spotkań integracyjnych (dwóch na początku, dwóch na końcu realizowanego zadania). Spotkanie przewiduje ok. 5 km spacer integracyjny poprzedzony rozgrzewką, zakończony rozciąganiem, zabawy z kijkami, oraz wspólnym posiłkiem uczestników spotkania.

Projekt zakłada udział uczestników z własnym sprzętem (typu kije do nordic walking), jednakże 10 par kijków przygotowanych będzie do bezpłatnego użyczenia dla osób, które chciałyby spróbować tej aktywności.
Na zakończenie projektu dla trzech najaktywniejszych uczestników, przewidziano nagrodę kijki do nordic walking.

Uzasadnienie realizacji projektu
W obecnych czasach bardzo ważna jest aktywność fizyczna w każdym wieku, a nordic walking to sport, który jest praktycznie dla każdego. Z kijkami może nauczyć się prawidłowo chodzić i dorosły i dziecko, jeśli zostaną odpowiednio przeszkoleni.
W odróżnieniu od zwykłego spaceru chodzenie z kijami angażuje 90 % mięśni całego ciała. Dodatkowo organizm jest dotleniony, odstresowany, a chodząc w grupie zyskujemy nowe znajomości, integrujemy się, urozmaicamy codzienność.
Nordic walking poprawia zdrowie i kondycję, rozwija mięśnie, nie powoduje urazów, a przede wszystkim przebywamy na powietrzu. Wesoła i Rembertów to dzielnice, w których są lasy idealne do uprawiania nordic walking. Są to obszary na obrzeżach Warszawy, gdzie jest mniejsza niż w centrum stolicy oferta bezpłatnych zajęć dla mieszkańców. Wiele osób chodzi indywidualnie po lesie nie znając techniki chodzenia z kijkami. Projekt umożliwiłby popularyzację tego typu aktywności na tym terenie oraz profesjonalne szkolenie prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1) Organizacja ćwiczeń w czasie wiosenno – jesiennym : 2 dzielnice x 2 grupy x 21 tygodni x 2 (liczba zajęć w tygodniu) = 168 jednostek treningowych x 150 zł (za 1,5 h) = 25 200 zł
2)Organizacja ćwiczeń w czasie letnim: 2 dzielnice x 1 grupa x 10 tygodni x 1 (liczba zajęć w tygodniu) = 20 jednostek treningowych x 150 zł (za 1,5 h) = 3 000 zł
3)Organizacja czterech spotkań integracyjnych: 5 000 zł
4)Zakup 13 pary kijów do nordic walking x 200 zł = 2600 zł
5)Koordynacja projektu; 2 000 zł
6)Koszt promocji i oznaczenia projektu (projekt graficzny, media lokalne, strony internetowe, ulotki, plakaty, flagi informacyjne) - uwzględniające graficzne oznakowanie dedykowane budżetowi obywatelskiemu; 2 000 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
39 800,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

18.06.2019 15:35
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
18.06.2019 15:35
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
02.08.2019 11:39
Koordynator w Biurze Sportu i Rekreacji
06.08.2019 08:58
Koordynator w Biurze Sportu i Rekreacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany