Wybieg dla psów "Kapelusz"

781
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
141 000 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 790 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
13.01.2021 14:27

1) przygotowanie dokumentacji przetargowej 2) przetarg 3) wybór wykonawcy 4) wprowadzenie wykonawcy w teren 5) realizacja kwiecień - październik 6) odbiór prac listopad.

W trakcie realizacji. Umowa na realizację zadania podpisana w dniu 19 sierpnia 2020 r. z  terminem wykonania do dnia 27 listopada 2020 r. Zakres prac obejmuje  zaprojektowanie i wybudowanie wybiegu dla psów  oraz przeprowadzenie robót remontowych i renowacyjnych ciągów pieszych, ogrodzenia i elementów małej architektury na terenie  zieleni osiedlowej pomiędzy Okopową 5 a Okopową 7.

Projekt zrealizowany. W okresie od 19 sierpnia do 07 grudnia  2020 r.  zaprojektowano i wybudowano wybieg dla psów  oraz przeprowadzeono roboty remontowe i renowacyjne ciągów pieszych, ogrodzenia i elementów małej architektury na terenie  zieleni osiedlowej pomiędzy Okopową 5 a Okopową 7.                                                              

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Wola

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skwer Hanki Bielickiej - działka nr 34 obrys 60317
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt obejmuje wydzielenie wybiegu dla psów na skwerze Hanki Bielickiej (zbieg ul. Okopowej, al. Solidarności i ul. Leszno) który to skwer w chwili obecnej nie jest wykorzystywany przez nikogo (działka nr 34 obrys 60317). Bez ingerencji w istniejąca na skwerze zieleń miejską ma być to miejsce wyposażone w psią infrastrukturę (min. z drewna naturalnego aby współgrał z otoczeniem): piesuary, poidełko, 5 ławek niezadaszonych, zadaszoną altanę chroniącą 2 ławki przed deszczem, estetyczne zadaszone kosze na odpady komunalne, sprzęt do zabaw i treningu (na fragmencie wysypanym piaskiem znajdować miało by się 5 hopek z naturalnego drewna, slalom, 3 obręcze do skoków) . Warto podkreślić, że obok wybiegu będzie się znajdować regulamin korzystania z obiektu. Miejsce to będzie ogrodzone i dostępne dla mieszkańców 24h na dobę. Znajdujące się na skwerze w chwili obecnej starodrzewia będą stanowiły naturalną ochronę, dla czworonogów i ich opiekunów, przed słońcem podczas upalnych i słonecznych dni, zainstalowane przy okolicznych ulicach i przy przystanku tramwajowym latarnie zapewnią światło po zmroku.
Nazwa wybiegu "Kapelusz" to ukłon w stosunku do aktorki Hanki Bielickiej, znanej miłośniczki kapeluszy.
Uzasadnienie realizacji projektu
W Warszawie na Woli wciąż bardzo brakuje ogrodzonych terenów, gdzie można bezpiecznie puścić psa ze smyczy, korzystając z dostosowanej infrastruktury trenować go (agility, freesbe), lub po prostu pozwolić mu się wybiegać, socjalizować się z innymi psami, a tym samym zaspokoić jego podstawowe potrzeby behawioralne. Utworzenie wybiegu dla psów pozwoli zwiększyć atrakcyjność dzielnicy wśród innych mieszkańców miasta (w okolicy realizowane są liczne inwestycje budowlane). Dzięki wybiegowi na jego terenie będą mogli, w bezpieczny sposób bawić się i wypoczywać wszyscy użytkownicy. Właściciele czworonogów będą spokojni o to, że ich pies nie wybiegnie na ulice (stwarzając tym samym zagrożenie dla ruchu samochodowego). Starsze osoby posiadające psy będą mogły wypocząć w cieniu starodrzewia znajdującego się na skwerze. Wybieg dla psów to również większa czystość na okolicznych trawnikach gdyż większość czworonogów defekacje wykona na terenie wybiegu, na którym regulamin korzystania będzie nakładał na właściciela konieczność uprzątnięcia nieczystości.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
budowa wybiegu dla psów - 141 000zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
141 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Świetny pomysł! Trzymam kciuki. Skittles i my będziemy głosować :).
  Mieszkaniec17930  22.06.2019 15:35
 • tak, bardzo potrzebne miejsce dla czworonożnych i szczekających mieszkańców Woli. Byłoby super!
  Mieszkaniec18296  28.07.2019 15:30
 • Jak najbardziej za .
  Mieszkaniec18860  10.09.2019 23:15
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany