Zacienienie placu zabaw przy ulicy Boguszewskiej

666
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Beata Wrześniak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
60 750 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 882 głosów za tym projektem
Zgłoś swój pomysł Ikona Wyślij wiadomość do autora

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
13.01.2021 15:31

styczeń/luty - przetarg na wyłonienie wykonawcy i podpisanie umowy. Realizacja w trybie projektuj i buduj. Marzec/czerwiec - opracowanie dokumentacji, uzgodnienia, odbiór dokumentacji. Wprowadzenie na budowę. Lipiec/sierpień - realizacja robót budowlanych. Wrzesień odbiór robót. W dniu 11.03.2020 r. zawarta została umowa z wykonawcą. Umowny termin realizacji do dnia 30.09.2020 r. Realizacja w formule zaprojektuj i zbuduj.

Zadanie zakończone w dniu 25.06.2020 r. w ramach zadania wykonano plan zagospodarowania terenu, wykonana została konstrukcja zacieniająca składająca się z 4 słupów stalowych z rozpiętą pomiędzy nimi tkaniną zacieniającą. W dniu 29.06.2020 r. wykonawca złożył fakturę końcową.

 

Jednostka odpowiadająca za realizację: Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Wola m.st. Warszawy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Boguszewska, plac zabaw przy ulicy Boguszewskiej naprzeciw przedszkola nr 426
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Plac Zabaw - Boguszewska Boguszewska 27 01-001 Warszawa plac zabaw przy ulicy Boguszewskiej na przeciw przedszkola nr 426, dokładnie piaskownica, zabawka auto oraz zabawka konik.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt ma na celu ochronę użytkowników placu zabaw przy ulicy Boguszewskiej przed nadmiernym nasłonecznieniem czy deszczem. Montaż zadaszenia na placu zabaw nad piaskownicą, zabawką zwaną samochodem i zabawką konik pozwoli na pełne wykorzystanie wymienionego wyposażenia placu zabaw przy ulicy Boguszewskiej nawet przy zmiennej pogodzie. Zadaszenie ma również pomóc w ochronie istniejącego wyposażenia przed szybkim niszczeniem.
Projekt zakłada montaż zadaszenia na placu zabaw przy ulicy Boguszewskiej nad piaskownicą, zabawką zwaną samochodem i zabawką konik. Zadaszenie może być wykonane z membrany rozciągniętej na słupach. Wybór odpowiedniej formy, która zacieni wyżej wymienione miejsca, będzie zależał od potencjalnych wykonawców, którzy ocenią jak duże i w jakiej formie zadaszenie może być tam wykonane. Zacienienie wymienionych elementów ma na celu ochronę dzieci i ich opiekunów przed promieniami słonecznymi szczególnie w okresie letnim i podczas upałów. Dodatkowo zapewni ochronę przed deszczem i śniegiem, ponieważ również zimą ważny jest dostęp do tego typu miejsc.
Zacienienie miejsca, w którym obecnie znajdują się piaskownica, zabawką zwana samochodem i zabawka konik umożliwi wykorzystanie ich niezależnie od czynników atmosferycznych, w chwili obecnej często ze względów zbyt dużego nasłonecznienia rodzice nie korzystają z placu zabaw na Boguszewskiej, aby uniknąć zbytniego przegrzania dzieci.
Koszt zadaszenia obejmuje:
projekt wykonawczy zadaszenia, tkaninę wraz z konfekcjonowaniem, produkcję konstrukcji, transport, montaż, gwarancję, fundamentów pod konstrukcje wraz z projektem, nie znając cen, jednak przeglądając inne podobne projekty zakładam, że koszt nie powinien przekroczyć 60.000 zł
Uzasadnienie realizacji projektu
W związku z tym, że plac zabaw przy ulicy Boguszewskiej , które został niedawno oddany do użytku stoi w miejscu, w którym przez większość dnia nie ma w ogóle cienia potrzebne jest tam stworzenie czegoś co ten cień stworzy. Z racji wysokiej temperatury w okresie wiosennym i letnim bardzo wielu rodziców będzie rezygnować z użytkowania wspomnianego placu zabaw, ponieważ dzieci wystawione są na nieustanne działanie promieni słonecznych, co ma negatywny wpływ na ich samopoczucie i zdrowie oraz może powodować poparzenia słoneczne. Nagrzewająca się nawierzchnia potęguje odczuwalną temperaturę. W sezonie wiosennym i jesiennym zadaszenie zapewni ochronę przed deszczem, co również wpłynie na częstsze korzystanie z huśtawek.
Wykonanie zadaszenia z tkaniny, będzie dobrym rozwiązanie, ponieważ tkaniny te charakteryzuje ponad 20-letnia żywotność konstrukcyjna. Są one odporne na warunki atmosferyczne i mają wysoką trwałość użytkową dzięki czemu nie wymagają składania i rozkładania. Zadaszenie takie ochroni również sprzęty oraz nawierzchnię, co pomoże ograniczyć koszty ich konserwacji. Realizacja projektu, nie tylko sprawi, że huśtawki będą chętniej wykorzystywane, ale również opóźni koszty ewentualnych napraw czy konserwacji, na których wpływa miałyby niekorzystne warunki pogodowe.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zadaszenie membranowe (żagiel) 1200,00 x 50m - 60 000
Oznakowanie zadaszenia logiem budżetu obywatelskiego - 750,00
Łączny koszt 60 750,00 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
60 750,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

09.06.2019 17:19
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany