Zaczytana altana - miejsca do czytania, nauki, chillout...

800
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Agnieszka Gola
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
860 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Kasprowicza - pas zieleni między jezdniami. Parki miejskie - według możliwości usytuowania altan. Powinny być umieszczone w miejscach łatwo dostepnych.

Dane projektu

Opis projektu
Proponuję ustawienie na terenie Bielan kilkunastu kulistych altan z wygodnymi siedzeniami i stolikiem umożliwiających odpoczynek z książką, przygotowanie się do egzaminu, wspólną rodzinną grę planszową czy po prostu spotkanie z przyjaciółmi. Altana powinna być wykonana w taki sposób, by łączyła możliwość przebywania na świeżym powietrzu z osłonięciem od wiatru, deszczu i prażącego słońca (propozycja konkretnej altany - w załączniku). Każdy obiekt powinien pomieścić 4-6 osób, ale może być wykorzystywany także przez jedną osobę. Wyposażenie musi zawierać wygodne miejsca do siedzenie, pół-leżenia oraz stolik umożliwiający rozłożenie książki czy gry. Altany powinny być dość luźno rozstawione na wskazanym terenie i stanowić estetyczne uzupełnienie infrastruktury w danej okolicy.
Uzasadnienie realizacji projektu
Altany są odpowiedzią na społeczną potrzebę - na prośby studentów o spokojne miejsca do nauki na zewnątrz:-) Jednakże możliwości ich wykorzystania dostrzegli od razu inni mieszkańcy. Proponowane altany są nowoczesne, wyjątkowo przemyślane pod względem funkcjonalnym i estetycznym, będą więc ozdobą ulic i parków, ale przede wszystkim wypełnią lukę w możliwościach odpoczynku na świeżym powietrzu w każdych warunkach atmosferycznych. Altany w kształcie kuli chronią od wiatru, deszczu i słońca. Umożliwiają spokojny odpoczynek na łonie przyrody, leniwe rozmowy, czytanie książek, grę w planszówki. W Warszawie brakuje miejsc (poza bibliotekami), z których mogą korzystać uczniowie i studenci przygotowujący się do egzaminów - altany są wyposażone w stoliki umożliwiające robienie notatek, a także chronią przed rozwiewającym wiatrem. Bielany są dzielnicą chętnie wybieraną przez studentów jako miejsce studiowania i mieszkania - projekt podnosi atrakcyjność dzielnicy dla tej grupy wiekowej. Altany będą wykorzystywane przez wszystkie grupy mieszkańców - każdy może z nich skorzystać w sposób jaki lubi. Takich miejsc jeszcze na Bielanach nie ma.


Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt projektu przekracza kwotę dostępną na jedno zadanie.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
860 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • A to na ławeczce już nie można poczytać książki... Strasznie drogo..
    Mieszkaniec18145  16.07.2019 10:24
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany