Nowe miejsca postojowe przy ul. Ordona 15A

730
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
760 750 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ordona 15A
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
działka ew. nr 91 z obrębu 60713

Dane projektu

Opis projektu
Projekt zakłada wymianę nawierzchni przy garażach zlokalizowanych przy ul. Ordona 15A wraz z powstaniem 4 miejsc postojowych, w tym: jednego miejsca postojowego dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo projekt zakłada oświetlenie terenu poprzez postawienie 4-5 latarni.
Z projektu będą mogli korzystać mieszkańcy okolicznych budynków, którzy mają obecnie trudności z parkowaniem licznych samochodów, zajmując w tym celu ciągi piesze (chodniki, place) a nawet pasy zieleni, blokując wjazdy do garażów, czy dostępy do śmietników. Z nowo powstałych miejsc postojowych będą mogli nieodpłatnie korzystać zarówno mieszkańcy, osoby goszczące w tej części Woli przy okazji, licznych w sezonie letnim, uroczystości odbywających się w nieodległych dwóch parkach, jak również przyjezdni odwiedzający nieodległe nekropolie i cerkiew w czasie świąt kościelnych.
Uzasadnienie realizacji projektu
Realizacja projektu na poziomie społeczności lokalnej wesprze przywrócenie pierwotnych funkcji miejskiej infrastrukturze komunikacyjnej, pozwoli rozładować problem z niedostateczną ilością miejsc postojowych, uporządkuje sposób parkowania w przestrzeni przygarażowej. Wymiana nawierzchni usunie duże nierówności, stale powstające w drodze łączącej przygarażowy plac z ul. Ordona, narażającej korzystających z niej kierowców na uszkodzenie podwozia samochodów, a właściciela drogi – na ewentualną odpowiedzialność odszkodowawczą.
Realizacja projektu pomoże również rozwiązać problem zajęcia ciągów pieszych zlokalizowanych między budynkami Wolska 117, Wolska 117a, Wolska 117b przez parkujące samochody. Wypada nadmienić, że jeżdżące po wspomnianym placu samochody zniszczyły nie tylko pojemniki na śmieci, ale również postawioną w 2017 roku nową ławkę, która po niecałych dwóch latach musiała być wymieniona ze stalowej na betonową. Kilkanaście parkujących na placu samochodów utrudnia komunikację pieszą, czyni niebezpieczeństwo w ruchu, szczególnie dla dzieci, najbardziej ruchliwych a jednocześnie najsłabiej widocznych w gąszczu samochodów. Zawłaszczenie chodników do celów parkingowych skutkuje tym, że stworzony siłą faktów dokonanych nieformalny parking znajduje się w odległości zaledwie kilku metrów od najbliższych okien mieszkań czyniąc nadmierny hałas, zanieczyszczenie powietrza, a czasami zanieczyszczenia nawierzchni (wyciekającymi płynami z niektórych aut). Miejsca postojowe zlokalizowane przy garażach od południowo-wschodniej strony budynku Wolska 117a i Wolska 115a mogłyby przyczynić się do przywrócenia ciągom pieszym ich pierwotnej funkcji, bez uniemożliwiania kierowcom pozostawienia samochodów w bliskości ich miejsc zamieszkania. Takie podejście godzi interesy zarówno pieszych, jak i kierowców.
Projekt pomoże w rozwiązywaniu problemu z nieuporządkowanym parkowaniem samochodów gości przyjezdnych, którzy nie znajdując wyznaczonych miejsc postojowych próbują czasami parkować na trawnikach, niszcząc nasadzenia, rozjeżdżając ziemię, blokując wyjazdy z garażów. Nierówna droga i zaniedbana przestrzeń przygarażowa nie są wizytówką, jaką chcielibyśmy – jako mieszkańcy Woli – pozostawić w pamięci gości przyjezdnych, którzy chętnie korzystają z imprez masowych mających miejsce w pobliskim amfiteatrze. Realizacja projektu w skali pozalokalnej będzie więc wkładem w umacnianie się wizerunku Woli, jako dzielnicy nie tylko z ciekawą historią, organizującą imprezy kulturalne czy sportowe, udostępniającą zadbane parki miejskie, ale również jako tej części stolicy, która jakością infrastruktury drogowej, „witającej” i „żegnającej” zmotoryzowanych przyjezdnych, dopełni kompletnego wizerunku nowoczesnej, przyjaznej, zadbanej i otwartej Woli.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- Roboty rozbiórkowe nawierzchni żwirowe, z mas bitumicznych i z płyt drogowych wraz z utylizacją 1700 m2 - koszt robot 120 000 zł.
- Roboty ziemne korytowanie usunięcie warstw podkładowych 1700 m2 koszt 160 000 zł.
- Nawierzchnie z kostki betonowej ciągi pieszo-jezdne , place 1700 m2 – koszt 400 000 zł.
- instalacja oświetlenia terenu 5 punków – 60 000 zł
- dokumentacja techniczna koszt 20 000 zł.
- oznakowanie logiem budżetu obywatelskiego – 750,00

Ogółem: 760 750 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
760 750,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany