Zielona Dzielnica Włochy. Tak dla czystego powietrza. Nasadzenia krzewów w pasach drogowych ul. Bakalarskiej, ul. Radarowej ul Sulmierzyckiej, ul. Lechickiej, ul. Strubiczów, ul. Trapez i ul. Hynka oraz zakup i montaż 1000 sztuk treegatorów czyli worków do kropelkowego podlewania drzew

796
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Włochy
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
257 000 zł
Kategoria
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 1002 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
21.12.2020 14:42

Projekt zrealizowany

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Włochy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Borsucza, ul. Bakalarska, ul. Radarowa, ul Sulmierzycka, ul. Lechicka, ul. Strubiczów, ul. Trapez i ul. Hynka oraz wszystkie nowe nasadzenia drzew, rosnące na terenie będącym w administracji Urzędu Dzielnicy Włochy.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt dotyczy nasadzenia krzewów na terenach zieleni w pasach drogowych ul. Bakalarskiej, ul. Radarowej ul Sulmierzyckiej, ul. Lechickiej, ul. Strubiczów, ul. Trapez i ul. Hynka (na wysokości Szkoły Podstawowej nr 227 przy ul. Astronautów) oraz zakupu i montażu 1000 sztuk treegatorów czyli worków do kropelkowego podlewania drzew.
Uzasadnienie realizacji projektu
Dotychczasowy sposób urządzenia zieleni wzdłuż ulic Bakalarskiej, ul. Radarowej, ul Sulmierzyckiej, ul. Lechickiej, ul. Strubiczów, ul. Trapez i ul. Hynka jest dla wielu mieszkańców dalece niesatysfakcjonujący. Krzewy są często pomijane jako ważny element miejskiej zieleni, a w ekosystemie pełnią naprawdę bardzo istotne funkcje. Trzeba pamiętać, iż krzewy pochłaniają nie tylko dwutlenek węgla, ale także pyły (bardzo dla nas groźne w sytuacji złego stanu powietrza w Warszawie) i tlenki azotu.

Projekt dotyczy również zakupu i montażu 1000 sztuk treegatorów czyli worków do kropelkowego podlewania drzew. Treegatory mają pojemność ok 50 l, są w nich małe otwory, którymi woda wycieka wsiąkając wolno w glebę, co zmniejsza straty przez wyparowanie. Młode drzewa wymagają systematycznego podlewania, które zlecane jest firmom pielęgnującym drzewa po posadzeniu (raz w tygodniu w ilości ok. 50 l). Po suchej zimie mamy duże niedobory wody, które muszą być rekompensowane podlewaniem. W Warszawie było bardzo suche i ciepłe lato 2018 r. Zimą było mało opadów, a rok 2019 również należy do bardzo suchych. Dlatego też stosowanie treegatorów jest niezbędne w dzisiejszych czasach.

Mając na uwadze powyższe należy stwierdzić, iż realizacja projektu bardzo korzystnie wpłynie na wiele aspektów, a zwłaszcza na zdrowie i komfort życia mieszkańców. Dzięki temu Włochy staną się dzielnicą jeszcze bardziej zieloną i przyjazną do życia.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Projekt - 7.000,00 zł
Koszt materiału roślinnego wraz z sadzeniem - 150.000,00 zł
Koszt zakupu i montażu 1000 sztuk treegatorów - 100.000,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
257 000,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji

Modyfikacje

09.06.2019 21:07
Autor projektu
10.06.2019 23:56
Autor projektu
27.08.2019 13:18
Koordynator w Dzielnicy Włochy

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany