Przywróćmy do życia eko-skwer przy ulicy Bogusławskiego

898
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Krystian Lisiak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
150 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
eko-skwer przy ul. Bogusławskiego, dz. ew. 58, 60, 63 z obrębu 7-08-09

Dane projektu

Opis projektu
Kilka lat temu, pośród bloków Chomiczówki w rejonie ulicy Bogusławskiego, powstał eko-skwer. Jego założeniem było stworzenie bioróżnorodnego miejsca do wypoczynku. Na eko-skwerze ustawiono leżako-ławki, posadzono drzewa, założono łąkę kwietną i ustawiono zabawki edukacyjne. Mała architektura ma już jednak swoje najlepsze lata za sobą i można wymienić ją na bardziej atrakcyjną.

Dodatkowo, ostatnimi czasy wydano decyzję lokalizacyjną, w wyniku której eko-skwer został przecięty drogą dojazdową. Z informacji uzyskanych z Urzędu wynika, że wpłynie to na zmianę układu ciągów komunikacyjnych na skwerze, a dotychczasowy chodnik prowadzący między przedszkolem a blokiem Bogusławskiego 12a zostanie odcięty. W narożniku między przedszkolem, a drogą dojazdową (w miejscu, w którym znajduje się dziś ciąg, który będzie przekładany w inne miejsce) można utworzyć edukacyjny kącik z nowymi nasadzeniami krzewów w kształtach przewidzianych dla naturalnych placów zabaw (w załączeniu), zabawkami edukacyjnymi oraz "mini ogródkiem", w którym odbywałyby się warsztaty zakładania ogrodów (odbywałyby się z udziałem dzieci).

Ożywienie tego miejsca to nie tylko wymiana małej architektury i stworzenia miejsca, o którym mowa wyżej, ale również przeprowadzenie akcji "Bielany segregują odpady", w ramach której mieszkańcy mogliby wymienić elektrośmieci za sadzonki roślin i ziół.

Projekt zakłada:
- wymianę małej architektury w postaci edu-zabawek;
- utworzenia kącika w postaci "naturalnego placu zabaw" z nowymi zabawkami edukacyjnymi, nowymi nasadzeniami przewidzianymi dla naturalnych placów zabaw oraz miejscem do założenia ogrodu i upraw (przeprowadzanych razem z dziećmi, wzorem "Ogrodu Modraszka");
- przeprowadzenie akcji "Bielany segregują odpady" w której mieszkańcy mieliby możliwość wymiany elektrośmieci na sadzonki w pobliżu ul. Bogusławskiego i eko-skweru;
- przeprowadzenie warsztatów z udziałem rodzin z dziećmi dotyczących zakładania ogrodów, ich utrzymania, upraw roślin, bioróżnorodności.


Uzasadnienie realizacji projektu
Eko-skwer nie jest miejscem dostatecznie wykorzystywanym do animowania lokalnej społeczności. Jego funkcje edukacyjne i społeczne można wzbogacić realizując założenia niniejszego projektu.

Charakterystyka

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
150 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany