Koło Kulinarne „Jem zdrowo”. Warsztaty gotowania dla dzieci na Chomiczówce

1215
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Magdalena Jońca
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
49 100 zł
Kategoria
  • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Conrada 6
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
na terenie Szkoły Podstawowej nr 352

Dane projektu

Opis projektu
Praktyczne warsztaty kulinarne, podczas których uczestnicy przy wsparciu prowadzącego poznają zasady prawidłowego odżywiania się i sposoby przygotowania prostych potraw i posiłków. W trakcie zakupów nauczą się samodzielnego wybierania produktów służących zdrowiu. Uczestnicy warsztatów staną się ambasadorami kampanii społecznej „Wiem, co jem”, propagującymi zasady prawidłowego żywienia wśród swojej społeczności.
Projekt skierowany jest do uczniów ze szkół podstawowych z klas 4-6.
Projekt wymaga zakupu podstawowych akcesoriów kuchennych, sprzętu AGD oraz produktów niezbędnych do realizacji warsztatów o określonej tematyce (szczegółowy spis znajduje się w kosztorysie).
Projekt jest bezpłatny i ogólnodostępny pod względem całości działań prowadzonych w przestrzeni publicznej. Przewidziane są dwa cykle zajęć.
W trakcie jednego cyklu (4-5 miesięcy) zorganizowane będą dwie grupy po 12 osób. Zajęcia dla jednej grupy odbywać się będą raz w tygodniu przez 2 godziny (razem 30 godzin). Projekt będzie realizowany w godzinach umożliwiających udział w nim zainteresowanych. Przewidziana jest jedna osoba do prowadzenia zajęć oraz koordynator.
Uczestnicy projektu będą rekrutowani do udziału w zajęciach z wykorzystaniem ogólnodostępnych środków informacji poprzez plakaty oraz poprzez stronę internetową szkoły, stronę www Urzędu Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy oraz profil Facebook budżetu partycypacyjnego. Udział w grupach zajęciowych rezerwowany będzie telefonicznie. O rezerwacji decydować będzie kolejność zgłoszeń telefonicznych u organizatora zajęć. Uzupełniony opis projektu w załączeniu.
Uzasadnienie realizacji projektu
Warsztaty kulinarne „Jem zdrowo” mają na celu rozwijanie zainteresowania zdrowym stylem życia, prawidłowym żywieniem oraz niemarnowaniem żywności poprzez nabywanie umiejętności kulinarnych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zaktualizowany kosztorys załączeniu.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
49 100,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

05.08.2019 10:37
Koordynator w Dzielnicy Bielany

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany