"Świetliczkowo" - zajęcia rozwijające dla dzieci na Chomiczówce

1221
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Magdalena Jońca
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
59 510 zł
Kategoria
  • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Conrada 6
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
na terenie Szkoły Podstawowej nr 352

Dane projektu

Opis projektu
Projekt ma na celu stworzenie warunków sprzyjających zorganizowanej aktywności dziecka. Dzieci będą miały możliwość uczestniczyć w różnorodnych zajęciach: plastycznych, sportowych, grach i zabawach edukacyjnych oraz rekreacyjnych. Zajęcia plastyczne wpływają na wszechstronny rozwój dziecka, kształtują wyobraźnię i myślenie twórcze, ale też usprawniają pracę ręki. Dzięki stosowaniu różnych technik i różnorodności dostępnych materiałów plastycznych zajęcia prowadzone będą w ten sposób, aby każde dziecko miało możliwość indywidualnego i swobodnego tworzenia. Zajęcia sportowe obejmą zarówno ćwiczenia ogólnorozwojowe jak i różnego rodzaju gry zespołowe. Będą miały na celu wykształcenie potrzeby czynnego wypoczynku w formie indywidualnej i grupowej oraz rozbudzenie zainteresowań różnymi formami aktywności fizycznej. Projekt zakłada również prowadzenie zajęć edukacyjnych dotyczących np. zmian zachodzących w przyrodzie, obyczajów i tradycji, czy ekologii. W trakcie zajęć dzieci będą miały także czas na swobodną zabawę
w grupie rówieśników, co sprzyja kształtowaniu właściwych relacji społecznych.
Projekt wymaga zakupu materiałów oraz sprzętu potrzebnego do prowadzenia zajęć (szczegółowy spis znajduje się w kosztorysie).
Projekt jest bezpłatny i ogólnodostępny pod względem całości działań prowadzonych w przestrzeni publicznej. Zajęcia będą prowadzone w soboty, przewidywany czas trwania zajęć to 3 godziny. Projekt będzie realizowany
w godzinach umożliwiających udział w nim zainteresowanych. Zaplanowane są
2 grupy po 30 osób (dzieci w wieku 4-7 lat). Czas realizacji projektu dla jednej grupy to 4-5 miesięcy (45 godzin). Zajęcia będą prowadzone przez trzy osoby równocześnie (przewidziane jest zatrudnienie pięciu osób, które będą się wymieniały w zależności od zaplanowanego rodzaju zajęć). Planowane jest również zatrudnienie koordynatora projektu.
Uczestnicy projektu będą rekrutowani do udziału w zajęciach z wykorzystaniem ogólnodostępnych środków informacji poprzez plakaty oraz poprzez stronę internetową szkoły, stronę www Urzędu Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy oraz profil Facebook budżetu partycypacyjnego. Udział w grupach zajęciowych rezerwowany będzie telefonicznie. O rezerwacji decydować będzie kolejność zgłoszeń telefonicznych u organizatora zajęć. Zaktualizowany kosztorys i uzupełnienie opisu projektu w załączeniu.
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt ma na celu rozwijanie zdolności manualnych, doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej i podnoszenie sprawności fizycznej. Zajęcia sprzyjać będą również redukowaniu napięć emocjonalnych, dadzą wiele radości i satysfakcji, rozbudzą wyobraźnię i kreatywność dziecka oraz wzmocnią poczucie własnej wartości.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zaktualizowany kosztorys w załączeniu.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
59 510,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

27.08.2019 14:22
Koordynator w Dzielnicy Bielany

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany