Jak okiełznać narzędzia? Zajęcia techniczne dla dzieci na Chomiczówce

1224
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Magdalena Jońca
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
32 140 zł
Kategoria
  • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Conrada 6
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
na terenie Szkoły Podstawowej nr 352

Dane projektu

Opis projektu
Projekt ma na celu rozbudzenie myślenia technicznego u dzieci z klas 6 -8 szkoły podstawowej. Dostrzegania przez nich problemów otaczającego świata i poszukiwanie rozwiązań. Kształcenie wyobraźni przestrzennej. Wdrażanie do współpracy z rówieśnikami. Uczestnicy zajęć poznają zasady działania urządzeń technicznych oraz prawidłowego i bezpiecznego posługiwania się nimi. Nauczą się również jakie są możliwości zastosowania w praktyce różnych materiałów.
Projekt wymaga zakupu materiałów oraz sprzętu potrzebnego do prowadzenia zajęć (szczegółowy spis znajduje się w kosztorysie).
Projekt jest bezpłatny i ogólnodostępny pod względem całości działań prowadzonych w przestrzeni publicznej. Zajęcia będą prowadzone
od poniedziałku do piątku, przewidywany czas trwania zajęć to 1,5 godziny dla jednej grupy. Projekt będzie realizowany w godzinach umożliwiających udział w nim zainteresowanych. Zaplanowane są 4 grupy po 12 osób (dzieci z klas 6 – 8 szkoły podstawowej). Czas realizacji projektu dla jednej grupy to 4-5 miesięcy (22,5 godziny). Zajęcia będą prowadzone przez jedną osobę. Zatrudniony do obsługi projektu będzie również koordynator.
Uczestnicy projektu będą rekrutowani do udziału w zajęciach z wykorzystaniem ogólnodostępnych środków informacji poprzez plakaty oraz poprzez stronę internetową szkoły, stronę www Urzędu Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy oraz profil Facebook budżetu partycypacyjnego. Termin rozpoczęcia Udział w grupach zajęciowych rezerwowany będzie telefonicznie. O rezerwacji decydować będzie kolejność zgłoszeń telefonicznych u organizatora zajęć.
Zaktualizowany kosztorys i uzupełniony opis projektu w załączeniu.
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt ma na celu rozwijanie zdolności manualnych, doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Zajęcia rozbudzą wyobraźnię i kreatywność dzieci oraz wzmocnią ich poczucie własnej wartości poprzez umiejętne posługiwanie się różnorodnymi narzędziami w celu samodzielnego rozwiązywania problemów.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
zaktualizowany kosztorys realizacji projektu w załączeniu.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
32 140,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany