Programowanie od przedszkola do seniora na Chomiczówce

1222
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Magdalena Jońca
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
167 760 zł
Kategoria
  • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Conrada 6
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
na terenie Szkoły Podstawowej nr 352

Dane projektu

Opis projektu
W ramach projektu uczestnicy zajęć zdobędą wiedzę z zakresu programowania z wykorzystaniem robotów edukacyjnych, które oswajają użytkowników z nowoczesną edukacją poprzez łączenie teorii z zabawą. Urządzenie zaprogramowane za pomocą kodu działa w rzeczywistości, dzięki czemu uczestnik zajęć może natychmiast oglądać i weryfikować efekty swojej pracy. Nauka programowania uczy kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów oraz logicznego myślenia.
Projekt wymaga zakupu materiałów oraz sprzętu potrzebnego do prowadzenia zajęć.
Projekt „Programowanie od przedszkola do seniora na Chomiczówce” jest bezpłatny i ogólnodostępny pod względem całości działań prowadzonych w przestrzeni publicznej i skierowany jest do wszystkich mieszkańców. Projekt będzie realizowany od poniedziałku do piątku w godzinach umożliwiających udział w nim zainteresowanych. Przewidziane są dwa cykle zajęć. W ciągu jednego cyklu zajęć (4-5 miesięcy) przewidziane są trzy grupy dla uczniów
ze szkół podstawowych (po 1 godz./tyg. Razem 48 godzin), dwie grupy przedszkolaków (po pół godz./tyg. Razem 16 godz.) oraz jedna grupa dla dorosłych i seniorów (po 1 godz./tyg. Razem 16 godz.). Grupy będą liczyły do 15 osób. Zajęcia będą prowadzone przez dwie osoby równocześnie. Cały projekt wymaga również zatrudnienia koordynatora.
Uczestnicy projektu będą rekrutowani do udziału w zajęciach z wykorzystaniem ogólnodostępnych środków informacji poprzez plakaty oraz poprzez stronę internetową szkoły, stronę www Urzędu Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy oraz profil Facebook budżetu partycypacyjnego. Udział w grupach zajęciowych rezerwowany będzie telefonicznie. O rezerwacji decydować będzie kolejność zgłoszeń telefonicznych u organizatora zajęć. Zaktualizowany kosztorys i uzupełnienie opisu projektu w załączeniu.
Uzasadnienie realizacji projektu
Nauczanie programowania ma na celu rozbudzenie potrzeby wytyczania nowych ścieżek rozwoju oraz kreatywnego wykorzystywania możliwości jakie dają nowe technologie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zaktualizowany kosztorys w załączeniu.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
167 760,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany