Spotkajmy się na Twardej - miejsce spotkań sąsiedzkich.

1178
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Śródmieście
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
227 750 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Śródmieście
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Twarda 1, Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Projekt realizowany byłby w siedzibie Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego. Lokal składa się z sal warsztatowych, w których mogą być prowadzone zajęcia oraz z ogrodu, który również może być wykorzystywany na potrzeby projektu.

Dane projektu

Opis projektu
Projekt zakłada prowadzenie miejsca, realizującego działania na rzecz mieszkańców dzielnicy Śródmieście. Jest to przestrzeń, w której organizowane byłyby liczne wydarzenia kulturalno-edukacyjne oraz ruchowe, a także realizowane inicjatywy podejmowane przez mieszkańców oraz organizacje pozarządowe.

W ramach realizacji projektu zaplanowano 2 etapy.
I etap - Uruchomienie projektu, w tym:
- zatrudnienie dwóch animatorów,
- przygotowanie harmonogramu zajęć,
- zaplanowanie strategii promocyjnej, przygotowanie i wydruk plakatów oraz ulotek, reklamy w mediach tradycyjnych i internecie, na portalach społecznościowych.
Animatorzy będą mieli za zadanie tworzyć miejsce – planować wydarzenia i koordynować ich organizację, nawiązywać i rozwijać relacje z mieszkańcami, współpracować z lokalną społecznością oraz z organizacjami pozarządowymi.

II etap - realizowanie działań w oparciu o dotychczasowe doświadczenia animatorów i przy współpracy ze społecznością lokalną, m.in. na bazie opinii uczestników wydarzeń. W celu wypromowania miejsca oraz pokazania wachlarza możliwych do realizacji inicjatyw, zaplanowano różnego rodzaju działania stałe, które skierowane są do różnych grup odbiorców – dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Będą to zarówno systematyczne zajęcia/wykłady, jak wydarzenia akcyjne.

Proponowane aktywności:
1. Warsztaty artystyczne – 20 warsztatów
2. Zajęcia ruchowe – 55 zajęć
3. Koncerty – 7 wydarzeń
4. Pogotowie lekcyjne – zajęcia edukacyjne dla dzieci – 2 razy w tygodniu, w ramach wolontariatu
5. Zabawy taneczne międzypokoleniowe – 3 wydarzenia
6. Pikniki integracyjne – 5 wydarzeń
7. Zajęcia edukacyjne dla rodziców z dziećmi – 20 wydarzeń
8. Warsztaty kulinarne – 8 warsztatów
9. Wykłady edukacyjne – 15 wykładów

Zasady korzystania
Działania prowadzone będą w godzinach pon-czw w godzinach 10.00 –18.00 oraz w pt w godzinach 10:00-16:00. W soboty jedynie zgodnie z zaplanowanymi wydarzeniami. Możliwe jest wydłużenie czasu pracy w dni powszednie w zależności od zaplanowanych wydarzeń.

Udział w poszczególnych zajęciach będzie możliwy dla wszystkich mieszkańców Warszawy oraz bezpłatny dla uczestników.

Zgłoszenia do udziału w zajęciach odbywać będą się telefonicznie, mailowo oraz osobiście na Twardej 1. Liczba dostępnych miejsc na danych zajęciach uzależniona będzie od charakteru warsztatu i warunków lokalowych/infrastrukturalnych.

Promocja
Szczegółowy harmonogram na dany miesiąc działalności ogłaszany będzie na koniec poprzedniego miesiąca. Wydarzenia ogłaszane będą za pomocą plakatów i ulotek, które rozwieszane będą przed i w całym budynku przy Twardej 1, a także na klatkach okolicznych bloków. Dodatkowo działa fan page Spotkajmy się na Twardej na Facebooku, na którym regularnie pojawiają się zapowiedzi i opisy wydarzeń, a także relacje z projektów, które się odbyły. Harmonogram dostępny będzie się również na stronie www Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego.

Dotychczasowe działania realizowane z budżetu partycypacyjnego w ramach projektu Spotkajmy się na Twardej można zobaczyć na profilu na FB: https://www.facebook.com/natwardej/
Uzasadnienie realizacji projektu
Spotkajmy się na Twardej prężnie działa od 2018 roku, stanowiąc otwartą przestrzeń dla lokalnej społeczności i umożliwiając mieszkańcom dostęp do szeregu różnorodnych wydarzeń kulturalnych, edukacyjnych i ruchowych. Jest to również miejsce, w którym realizują się oddolne inicjatywy i pomysły mieszkańców. Miejsce odwiedza coraz więcej osób, nie tylko ze Śródmieścia, ale z całej Warszawy i można śmiało stwierdzić, że w przypadku wielu osób stało się wręcz stałym elementem dnia codziennego.
Popularność Spotkajmy się na Twardej wynika z braku w tej okolicy miejsca, które mogłyby zapewnić podobną bezpłatną ofertę oraz stwarzać platformę dla integracji międzypokoleniowej.
Dodatkowo, grupa seniorów będąca beneficjentami obecnie funkcjonującego oddziału Centrum Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście im. prof. Andrzeja Tymowskiego przy ulicy Twardej stanowi doskonały kapitał społeczny dla realizacji celów funkcjonowania tego miejsca.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
łączny koszt spotkań sąsiedzkich obejmujących:
prowadzenie zajęć tematycznych, warsztatów, zajęć ruchowych, spotkań ze specjalistami różnych dziedzin, wykładów edukacyjnych, pikniki integracyjne i międzypokoleniowe zabawy taneczne - 227750,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
227 750,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

27.08.2019 13:52
Koordynator w Dzielnicy Śródmieście

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany