Oznaczenie trasy biegu parkrun Warszawa - Ursynów

331
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
10 500 zł
Kategoria
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnodzielnicowy
Oddano 1139 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Stałe oznaczenia trasy biegu: 1 duża i 4 mniejsze tablice zamontowane przy trasie oraz wymalowania na chodniku. Duża tablica zawierać będzie informacje o biegu: co? gdzie? kiedy? dla kogo? 4 mniejsze tablice uwzględnią strzałki i logo parkrun. Wymalowania na trasie będą zawierać logo, strzałkę i cyfrę oznaczającą pokonany dystans.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
20.07.2018 08:51

W ramach projektu utworzono nową oznaczoną trasę biegową. Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu, organizowany co tydzień przez cały rok. Zapraszamy w każdą sobotę o 9:00! Start trasy znajduje się na ścieżce na południowo-wchodnim rogu skrzyżowania Al. KEN i ul. Przy Bażantarni (obok skateparku). Jeśli będzie to Twój pierwszy parkrun, pamiętaj o rejestracji: http://www.parkrun.pl/rejestracja

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Ursynów

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnodzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park przy Bażantarni
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Park Przy Bażantarni
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Stałe oznaczenia trasy biegu: 1 duża i 4 mniejsze tablice zamontowane przy trasie oraz wymalowania na chodniku. Duża tablica zawierać będzie informacje o biegu: co? gdzie? kiedy? dla kogo? 4 mniejsze tablice uwzględnią strzałki i logo parkrun. Wymalowania na trasie będą zawierać logo, strzałkę i cyfrę oznaczającą pokonany dystans.
Opis projektu
Stałe oznaczenia trasy cotygodniowego biegu parkrun na Ursynowie wokół Parku Przy Bażantarni. Oznaczenia stanowić będą 1 duża i 4 mniejsze tablice zamontowane na stałe przy trasie oraz wymalowania na kostce brukowej. Duża tablica zawierać będzie podstawowe informacje o biegu: gdzie? kiedy? dla kogo? warunki uczestnictwa, informacje o organizatorach, krótką historię parkrun na Ursynowie...etc. i zamontowana będzie przy mecie, w miejscu zbiórki uczestników biegu (chodnik przy ul. Przy Bażantarni w połowie drogi między kościołem a skateparkiem); 4 mniejsze tablice zawierać będą strzałki i logo parkrun i zamontowane będą w miejscach, gdzie trasa biegu zmienia kierunek (zakręca), czyli przy chodnikach na rogach ulic: Przy Bażantarni, Rosoła, Jeżewskiego, al KEN. Wymalowania na trasie będą zawierać logo parkrun, strzałkę wskazującą kierunek biegu oraz cyfrę oznaczającą pokonany dystans (kolejny kilometr) - co ok. 250-300 m na pętli wokół parku (ok. 1700 m).
Uzasadnienie realizacji projektu
Biegi parkrun na Ursynowie odbywają się od 21.03.2015 r. co tydzień w każdą sobotę o godz. 9.00 w Parku Przy Bażantarni. Organizacja wymaga każdorazowego ustawiania oznaczeń biegu przed imprezą i demontaż po zakończeniu. Stałe oznaczenia ułatwiłyby pracę wolontariuszy oraz dałyby możliwość poinformowania wszystkich odwiedzających Park Przy Bażantarni oraz okolicę o tej zacnej sportowej i społecznej inicjatywie, a także zachęcały do uczestnictwa. Osoby biegające po trasie biegu w innym terminie niż parkrun miałby możliwość kontroli swojego treningu dzięki oznaczeniom kilometrów. Ursynów jest jedną z najbardziej "rozbieganych" dzielnic w Warszawie - z tej prostej aktywności fizycznej na codzień korzystają setki mieszkańców.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zaprojektowanie i wykonanie tablic informacyjnych: 5 tys. złotych
Zakup materiałów i wykonanie wymalowań na trasie biegu: 500 złotych
Dokumentacja projektowa tablic stojących: 5 tys. złotych
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
10 500,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

14.01.2016 22:38
Autor projektu
15.01.2016 20:27
Autor projektu
05.03.2016 16:37
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Bardzo dobry projekt. Nawet sam zastanawiałem się nad zgłoszeniem tego, ale w zeszłym roku zgłosiłem Trasy Biegowe w Lesie Kabackim i stwierdziłem, że byłoby to zbyt monotonne:). Ma Pani mój głos.
    Mieszkaniec867  12.01.2016 23:42
  • Dziękujemy za wsparcie projektu! :-)
    Mieszkaniec231  13.01.2016 12:43 Autor projektu
  • super pomysł
    Mieszkaniec4267  13.06.2016 15:00
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany