Sensoryka i gimnastyka dla smyka w przedszkolu 434 w Wesołej

1172
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wesoła
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
162 500 zł
Kategoria
  • edukacja
  • sport
  • wspomaganie rozwoju dzieci
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wesoła
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
UL. 1 PRASKIEGO PUŁKU 1, WARSZAWA (05-077), BUDYNEK PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA NR 434, I PIĘTRO.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
DZIAŁKA EW. NR 101/11 Z OBR. 8-07-02, U ZBIEGU ULIC: TRAKT BRZESKI, MAZOWIECKIEJ, 1 PRASKIEGO PUŁKU - BLISKO PRZYSTANKÓW KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ, Z BARDZO DOBRYM DOJAZDEM I WŁASNYM PARKINGIEM.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Celem projektu jest wyposażenie w profesjonalne sprzęty sali gimnastycznej w budynku publicznego Przedszkola nr 434 w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy położonego przy ul. 1 Praskiego Pułku 116. Budynek oddano do użytku w 2017 r. Jego projekt zakładał wybudowanie na jego terenie pomieszczeń przeznaczonych do prowadzenia różnorakich zajęć z dziedziny aktywności fizycznej i dlatego też dysponuje salą o odpowiedniej wielkości, kubaturze, infrastrukturą towarzyszącą (wentylacją, lustrami, podsufitowymi hakami, alternatywą bezpośredniego wejścia z zewnątrz, możliwością organizacji zajęć na zewnątrz, zapleczem, łazienką, itp.) by stać się wyspecjalizowaną salą do przeprowadzenia terapii z zakresu integracji sensorycznej, jak i zajęć z dziedziny kultury fizycznej, mającej na celu ogólny rozwój dużej motoryki oraz zainteresowanie sportem wśród najmłodszych.
Prócz wyposażenia sali projekt zakłada przeprowadzenie zajęć z profesjonalnymi terapeutami (z dziedziny SI) oraz trenerami sportowymi. Zajęcia miałby się odbywać przez 25 godzin tygodniowo w godzinach pracy przedszkola z możliwością przeprowadzenia ćwiczeń także po godzinie 17.30 – jest to uzależnione od dostępności sali tj. od realizacji w pierwszej kolejności programu przez przedszkole. Zajęcia SI i gimnastyka nie będą kolidowały z zajęciami organizowanymi dla przedszkolaków.
Zasada ogólnodostępności zajęć i wyposażonej sali jest spełniona poprzez fakt, że adresatami projektu są dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Terapia i zajęcia ogólnorozwojowe odbywać się będą nieodpłatnie. O przyjęciu na zajęcia będzie decydowała lista zgłoszeń.
• W przypadku terapii SI wymagane będzie przedłożenie orzeczenia wydanego przez uprawnione osoby. Zajęcia będą trwały dla jednego dziecka przez ok. 60 min. raz w tygodniu.
• W przypadku zajęć z dziedziny aktywności fizycznej zajęcia kierowane są do grupy dzieci max. 10 osobowej i będą trwały po 30 min.
Podział zajęć tj. 25 godzin tygodniowo przewiduje, iż 15 godzin to będą zajęcia SI dla 15 dzieci i 10 godzin (czyli 20 zajęć tygodniowo) z dziedziny sportu dla 200 dzieci. Wyklucza się prowadzenie zajęć w miesiącach lipcu i sierpniu (wakacje). Zajęcia będą miały charakter uzupełniający i dopełniający przeprowadzanej terapii czy rozwoju fizycznego dziecka.

Przewidywany koszt projektu: 162 500 zł z podziałem na:
1. Ok. 35 000 - 40 000 zł na wyposażenie sali w profesjonalny sprzęt np.: skrzynie, drabinki, ławeczki, piłki gimnastyczne, materace antypoślizgowe, bramki, piankowe tory przeszkód i inne duże klocki piankowe – zestawy, platformy-huśtawki (sprzęt podwieszany), tunel sensoryczny, drobny sprzęt – kamyki, dyski, szczudła, pachołki, laski, taśmy, klocki sensoryczne, itd.). Wybór sprzętu ma na celu wykorzystanie jego zalet nie tylko pod zajęcia terapeutyczne SI, ale i z możliwością ich użycia w innych zajęciach z dziećmi realizując zamierzenie „SI w zabawie i gimnastyce”;
2. Ok. 100 000 zł na wynagrodzenie terapeuty SI i trenera - ok. 110 zł za godzinę pracy terapeuty SI i ok. 40 zł za zajęcia z trenerem;
3. Ok. 20 000 zł na sprzątanie sali, zmykanie przedszkola i inne (zakup materiałów, koszty administracyjne, obsługi)
4. 500 zł - koszt oznakowania graficznego
5. 1 000 zł - koszt promocji i rekrutacji
6. 1 000 zł - koszt ubezpieczenia

Uzasadnienie realizacji projektu
Integracja sensoryczna jest opracowanym sposobem pracy z małymi dziećmi mającym na celu uporządkowanie odbieranych wrażeń zmysłowych aby adekwatnie i właściwie interpretowały czy reagowały na zaistniałą sytuację, bodźce czy otoczenie. Uporządkowanie doznań zmysłowych pozwala na właściwe ich wykorzystanie w celowym działaniu. Otaczający nas świat codziennie bombarduje nasze zmysły. Dzięki tej metodzie można pomóc wielu dzieciom we wczesnym okresie ich dzieciństwa uporządkować sobie świat.

Szeroko rozumiana aktywność sportowa pozwala na prawidłowy rozwój fizyczny małego organizmu. Dzięki pracy z trenerem dzieci poznają różne dziedziny sporu, zasady gier zespołowych czy współzawodnictwa. Ukierunkowana gimnastyka pozwoli na korygowanie we wczesnym okresie wad postawy. Różnorakie ćwiczenia rozładują u dzieci stres a przede wszystkie może u części z nich zaszczepią zainteresowanie treningiem w dorosłym życiu.

Projekt ma na celu rozpropagowanie idei integracji sensorycznej i aktywności fizycznej wśród najmłodszych mieszkańców m.st. Warszawy. Zajęcia mają charakter otwarty – decyduje lista zgłoszeń. Zakupiony sprzęt będzie służył wielu dzieciom przez lata, a dzięki niemu Przedszkole nr 434 stanie się lepiej wyposażone, adekwatnie do wymogów obecnych czasów.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. zakup sprzętu - 40 000 zł
2. wynagrodzenie terapeuty SI i trenera - 100 000 zł
3. koszt oznakowania graficznego - 500 zł
4. koszt promocji i rekrutacji - 1 000 zł
5. koszty dodatkowe (zakup materiałów, koszty administracyjne, obsługi) - 20 000 zł
6. ubezpieczenie - 1 000 zł
Łącznie: 162 500 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
162 500,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

14.06.2019 10:08
Koordynator w Dzielnicy Wesoła
29.07.2019 15:15
Koordynator w Dzielnicy Wesoła
27.08.2019 14:43
Koordynator w Dzielnicy Wesoła

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany