Wycieczka rowerowa szlakiem poległych projektów budżetu partycypacyjnego

1436
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Autor pomysłu robert.buciak
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
3 000 zł
Kategoria
 • kultura
 • przestrzeń publiczna
 • budżet obywatelski
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
wycieczka rowerowa po Warszawie przez następujące miejsca: Dolina Służewiecka, rejon ul. Stanisławowskiej i Terespolskiej, ul. Nowy Świat między Rondem De Gaulle'a i Placem Trzech Krzyży, Park Wielkopolski, ul. Żeromskiego i ul. Reymonta, skrzyżowanie Al. Jerozolimskie i ul. Niemcewicza, Park Żeromskiego przy Rondzie Wilsona
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
miejsca, gdzie odstąpiono od realizacji projektów, które wygrały w głosowaniu budżetu partycypacyjnego
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Siedem projektów, które wygrały w pierwszych pięciu edycjach budżetu partycypacyjnego na pewno nie zostanie zrealizowanych. Mają one w systemie status "odstąpiono od realizacji". Są to:

1. Budowa mostku dla pieszych nad Potokiem Służewieckim
2. Panie, Pan tu nie stał (postawienie repliki Misia z filmu)
3. Wyznaczenie pasa rowerowego na fragmencie ul. Nowy Świat
4. „Wyszalnia” dla psów (wybieg dla psów w Parku Wielkopolskim)
5. Pasy rowerowe i miejsca parkingowe na Żeromskiego i Reymonta
6. Budowa przejścia dla pieszych w Al. Jerozolimskich
7. Na skróty do parku! Chodnik w śladzie przedeptu do Parku Żeromskiego

Projekt polega na opracowaniu i przeprowadzeniu wycieczki rowerowej po Warszawie przez miejsca, w których odstąpiono od realizacji tych projektów. W trakcie wycieczki zostaną opowiedziane historie projektów – założenia oraz powody, z jakich odstąpiono od ich realizacji. Zostanie wykonana także dokumentacja fotograficzna z każdego punktu wycieczki. Wycieczka zostanie zorganizowana w wybraną niedzielę czerwca, będzie obejmować 7 ww. punktów (długość trasy – około 30 km) i trwać około 3 godziny. Udział w wycieczce będzie mógł wziąć każdy, nie będą prowadzone wcześniejsze zapisy. Wycieczka będzie promowana z wykorzystaniem co najmniej social mediów oraz strony https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl. Ponadto projekt obejmuje opracowanie i wydrukowanie krótkiej, ok. 8 stronicowej, broszury opisującej historie tych projektów wraz z wyjaśnieniem, dlaczego miasto niektórych działań nie może wykonać.
Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt ma na celu zwiększenie wiedzy mieszkańców o sposobie działania budżetu partycypacyjnego / obywatelskiego. Wycieczka rowerowa po mieście ma zachęcić mieszkańców do aktywnego spędzania czasu na wolnym powietrzu i poznawania miasta. Projekt stanowi też symboliczne upamiętnienie wysiłków autorów projektów i mieszkańców, którzy na te projekty zagłosowali. Projekt ma również na celu sprawdzenie, czy obecny system głosowania premiuje tanie i śmieszne projekty.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
opracowanie trasy, przygotowanie i przeprowadzenie wycieczki - 1500 zł
opracowanie i wydruk broszury informacyjnej - 1500 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
3 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Zwiększenie wiedzy mieszkańców o sposobie działania budżetu partycypacyjnego / obywatelskiego. Integracja mieszkańców (uczestników wycieczki) zainteresowanych budżetem obywatelskim.

Modyfikacje

30.07.2019 14:15
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (19)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Wycieczka za 3000 zł.
  Panie Buciak.
  To Budżet Obywatelski, a nie Pana osobisty!!!
  Nano Chanceur  10.06.2019 18:47
 • Prywatna wycieczka rowerkami po Warszawie w cenie wyjazdu All Inclusive na Kanary. Wszystko na koszt podatnika. Może jeszcze wódeczkę sobie wliczysz Buciak? No spoko, jak to przejdzie to wjedzie piękny donos do prokuratury za defraudację :)
  Wiktor Adler  10.06.2019 19:59
 • To już wiemy z czego żyją tzw. aktywiści. Wstydu Pan nie masz zgłaszając takie pomysły. Zakasać rękawy i do pracy a nie na koszt podatników!
  YordBoofon  10.06.2019 22:29
 • A czy nie było czasem ważnych powodów, dla których nie zrealizowano tych pomysłów?
  djlamcha  11.06.2019 12:57
  • Tak, były ważne powody. Wycieczka jest po to, aby je omówić na miejscu w terenie.
   robert.buciak  11.06.2019 13:45 Autor projektu
  • Doprawdy trzeba wycieczki za 3 tys. zł, żeby omówić powody braku realizacji? Jako miłośnik rowerów mógłby Pan wsiąść na rower, pojechać w miejsce projektów, zrobić zdjęcia do ilustracji ważnych problemów i krótko w punktach wypisać owe przyczyny. Na to nie trzeba wydatkować pieniędzy ani tym bardziej niszczyć drzewa na wydruk jednorazowych broszur.
   YordBoofon  11.06.2019 14:26
  • Tak - te "ważne powody" są podane wraz z uzasadnieniem w archiwalnych edycjach BO. Ew możesz za 3000 zł posłuchać ich na żywo, bez udziału specjalistów, którzy zdecydowali o odrzuceniu projektów.
   Kyzak106  08.08.2019 16:42
 • Wycieczka na koszt podatników, żeby omówić "ważne sprawy"? Czy Rada ds. Budżetu Obywatelskiego czyta, co tu się wyrabia?
  SamuelBor  11.06.2019 14:27
 • Projekty takie jak ten można traktować jedynie w kategoriach niezbyt wyszukanego żartu/trollingu.
  Jakub Dobromilski  11.06.2019 14:35
 • Jestem zaangażowana w budzet partycypacyjny / obywatelski w Warszawie od pierwszej edycji. Opóźnienia, zmiany wprowadzane na etapie realizacji przeinaczające zamysł autora i wreszcie brak realizacji to ogromny problem BO. Dziękuję że zwracasz na to uwagę i dziękuję za ten projekt! Sama chętnie wybrałbym się na taka wycieczkę żeby poznać kulisy urzędniczych decyzji.
  paulina_f  12.06.2019 08:07
  • Do takiej wycieczki nie trzeba projektu...
   YordBoofon  12.06.2019 08:42
  • Taką wycieczkę może zorganizować w wolnym czasie i nie trzeba do tego wyciągać pieniędzy od podatników. W dodatku kwota 1000 PLN za "zaplanowanie spaceru" jest absurdalna.
   Jakub Dobromilski  12.06.2019 14:48
  • Komentarz został usunięty przez autora

   Kyzak106  08.08.2019 16:05
 • Hahahaha pierwsze słyszę, żeby zgarniać pieniądze za wycieczkę. BO nie ma na celu tego rodzaju projektów. Nie słyszałam jeszcze, żeby autorowi projektu płacić. Proszę się ogarnąć i nie wyłudzać pieniędzy.
  ELŻBIETAF  12.06.2019 23:06
 • no to już jest wyszarpywanie hajsu wspólnego mieszkańców na wydrę
  Maciej Zoliborz  13.06.2019 18:12
 • Czy komisja BO przyznaje, że doszło do błędu, pomyłki, które uzasadniałyby dopuszczenie do głosowania projektu, który zakłada wydanie pieniędzy na rozważanie pomysłów wykraczających poza BO, błędnych lub niezasadnych wg przeszłych opinii?

  Jaki jest zysk społeczny z realizacji takiego pomysłu?
  Nie oszukujmy się, że chodzi o dyskusję o BO, bo przecież od tego są inne spotkania. Ponowne dywagacje nad postawieniem "kukły z Misia?"

  Może pytaniem bardziej pasującym jest tutaj "kto zajmie się jego wykonaniem?"
  Kyzak106  08.08.2019 16:02
 • Ten projekt nie powinien zostać dopuszczony do głosowania. Podobne spotkanie można zorganizować np. w Centrum Kreatywności Targowa, gdzie jedyne koszty to jakieś przekąski i napoje. W formie zaproponowanej przez projektodawcę jest to marnotrawienie pieniędzy. Poza tym - czym uzasadniony jest tak wysoki koszt organizacji wycieczki? Ewentualny druk materiałów też da się zorganizować taniej... Zastanawia mnie, czy Autor jest w stanie merytorycznie odnieść się do kwestii kosztów. Zaznaczam: nie hejtuję, tylko pytam...
  Kamil Wojtasik  24.08.2019 23:01
 • Dopuszczenie tego projektu pod głosowanie wystawia cały Budżet Obywatelski na pośmiewisko!
  Skwierawski  22.09.2019 14:15
 • osoby, które dopuściły ten oraz kilka innych projektów do głosowania powinny ponieść odpowiedzialność karną i majątkową.
  niektóre osoby nie czytają detalicznie projektów - zresztą się nie dziwię, bo ich ilość przekracza możliwości analityczne jednej osoby ... - i oddają głos na podstawie tytułu ... i tego już cofnąć nie mogą
  BO jest do MODYFIKACJI w takiej formie NIE MA PRAWA DALEJ FUNKCJONOWAĆ

  kto dopuścił ten projekt do głosowania już w tym momencie jest winnym defraudacji środków publicznych - zaniechanie jest przestępstwem
  Syrena100  23.09.2019 13:05
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany