Komiksy dla Biblioteki Komiksowo (przy al. Solidarności 90)

1227
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
15 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
al. Solidarności 90

Dane projektu

Opis projektu
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 21 od jesieni 2017 roku funkcjonuje jako Biblioteka Komiksowo. Odświeżenie profilu placówki niemal od razu zaczęło się spotykać z wyrazami uznania ze strony czytelników, których doświadczamy do tej pory. Jednoznacznie świadczy to o słuszności podjętej przez Bibliotekę decyzji, a przede wszystkim o potrzebie istnienia na Woli miejsca popularyzującego i gromadzącego komiksowe książki i czasopisma. Zwłaszcza, że Biblioteka Komiksowo nadal pozostaje jedyną placówką w stolicy o takim charakterze. Przy odpowiednim dofinansowaniu pozwalającym naszej Bibliotece regularnie poszerzać swoje zbiory o kolejne ciekawe albumy komiksowe, ma ona szansę stawać się coraz atrakcyjniejszym punktem na mapie Warszawy.
Komiksy cieszą się niesłabnącą popularnością już od kilku dziesięcioleci, jednak współcześnie zyskały one szczególne znaczenie, albowiem w dobie napierania nowinek technologicznych i dominacji kultury obrazkowej coraz częściej stają się one jedyną formą literackiego przekazu akceptowaną i rozumianą przez dzieci. Wszystko to sprawia, iż komiksy mają liczne grono wiernych fanów w obrębie każdego pokolenia. Ich egzemplarze są jednak drogie – ceny komiksów najczęściej znacznie przekraczają standardową cenę powieści (średnio wynosi ona około 70 złotych), w efekcie czego miłośnicy gatunku najczęściej nie mogą sobie pozwolić na ich prywatny zakup. Naszym celem jest zatem zgromadzenie jak największej ilości tego typu zbiorów – zarówno w zakresie nowości, jak również uzupełnienia wydanych kilka lat temu, lecz interesujących tytułów. Chcielibyśmy zebrać w jednym miejscu klasyczne serie sprzed kilkudziesięciu lat oraz nowatorskie albumy debiutantów. Regularne poszerzanie oferty w Bibliotece Komiksowo zapewniłoby amatorom tego rodzaju literatury komfort polegający na tym, że nie musieliby już wędrować po całej dzielnicy czy nawet po całym mieście w poszukiwaniu kolejnego albumu z ulubionej serii, lecz znaleźliby wszystkie w jednym miejscu.

Biblioteka jest otwarta od poniedziałku do piątku od 9.00 do 19.00,
a także czynna jest również w soboty od 9.00 do 14.00.
Uzasadnienie realizacji projektu
Zmiana profilu naszej Biblioteki została bardzo ciepło przyjęta przez użytkowników, co dowodzi, że trafnie odczytaliśmy potrzeby społeczności lokalnej i nie tylko.
Komiksy w naszych czasach, zdominowanych przez kulturę obrazkową, stanowią wyjątkowo atrakcyjną formę przekazu literackiego dla młodego odbiorcy. Ich walory doceniło także MEN, umieszczając wybrane komiksowe tytuły na liście lektur szkolnych.
Komiksy są jednak znacznie droższe niż standardowe powieści (ich średnia cena to 70-80 złotych), co jest ceną zaporową dla przeciętnego czytelnika. Bezpłatny dostęp do nich może zaoferować tylko biblioteka, dlatego powinniśmy zgromadzić możliwie jak największy ich zbiór.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
15 000,00 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
15 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

28.08.2019 13:07
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany