Komiksowe spotkania w Bibliotece Komiksowo (przy al. Solidarności 90)

1254
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
15 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
al. Solidarności 90

Dane projektu

Opis projektu
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 21 od jesieni 2017 roku funkcjonuje jako Biblioteka Komiksowo. Odświeżenie profilu placówki niemal od razu zaczęło się spotykać z wyrazami uznania ze strony czytelników, których doświadczamy do tej pory. Jednoznacznie świadczy to o słuszności podjętej przez Bibliotekę decyzji, a przede wszystkim o potrzebie istnienia na Woli miejsca popularyzującego i gromadzącego komiksowe książki i czasopisma. Zwłaszcza, że Biblioteka Komiksowo nadal pozostaje jedyną placówką w stolicy o takim charakterze. Przy odpowiednim dofinansowaniu pozwalającym naszej Bibliotece regularnie poszerzać swoje zbiory o kolejne ciekawe albumy komiksowe, ma ona szansę stawać się coraz atrakcyjniejszym punktem na mapie Warszawy.

Biblioteka jest otwarta od poniedziałku do piątku od 9.00 do 19.00,
a także czynna jest również w soboty od 9.00 do 14.00.

Zainteresowanie nowym profilem naszej Biblioteki ujawniło również potrzebę zorganizowania cyklu spotkań ze scenarzystami i rysownikami komiksów. Wśród odwiedzających nas regularnie miłośników gatunku są bowiem młodzi czytelnicy przejawiający uzdolnienia plastyczne, którym bardzo zależy na poznaniu komiksowych twórców. Chcielibyśmy zatem wyjść im naprzeciw i zorganizować 10-12 spotkań dla wszystkich amatorów komiksów, w czasie których artyści opowiedzieliby o swojej pracy. Dlatego też potrzebne są nam fundusze na honoraria autorskie oraz materiały promujące wydarzenia (m.in. plakaty, ulotki, ołówki, zakładki do książek, torby płócienne, itp.). W ramach działań związanych z projektem bibliotekarze odpowiednio przygotują
i udostępnią salę, zapewnią obsługę techniczną i sprzęt elektroniczny (komputer, rzutnik, mikrofon itp.).
Uzasadnienie realizacji projektu
Bibliotekę Komiksowo regularnie odwiedzają uzdolnieni plastycznie młodzi czytelnicy, którym zależałoby na poznaniu komiksowych twórców. Są oni bowiem bardzo zainteresowani poznaniem ich warsztatu twórczego. Spotkania z artystami w tak przyjaznym miejscu, jakim jest nasza Biblioteka oraz możliwość porozmawiania z nimi o tajnikach pracy scenarzysty i rysownika miałaby głęboki walor edukacyjny, a ponadto korzystnie wpłynęłaby na rozwój czy kreatywność dzieci i młodzieży. Takie wydarzenia byłyby również ciekawe dla miłośników komiksów z całej Warszawy, ponieważ stworzyłoby okazję do bezpośredniego kontaktu z autorami lub zdobycia autografu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
15 000,00 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
15 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

28.08.2019 15:33
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany