Piłka nożna – spełniamy dziecięce marzenia

1662
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
59 465 zł
Kategoria
  • pomoc społeczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul.Redutowa 37
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
HALA SPORTOWA REDUTA, UL. REDUTOWA 37, 01-106 WARSZAWA, DYSPONENTEM TERENU JEST OSIR WOLA Z SIEDZIBĄ PRZY UL. ESPERANTO 5

Dane projektu

Opis projektu
Projekt ma celu zorganizowanie bezpłatnych zajęć piłki nożnej podczas roku szkolnego od stycznia do czerwca oraz od września(nowy nabór) do grudnia. Zajęcia będą odbywać się w czterech grupach wiekowych, np. klasy 0-1, 2-3, 4-5, 6. Każda z grup bierze udział w zajęciach raz w tygodniu. Projekt skierowany jest zarówno do chłopców jak i dziewczynek. Trening zakłada zabawy ogólnorozwojowe, gry i ćwiczenia dopasowane do różnych przedziałów wiekowych. Podczas zajęć wykorzystywany będzie sprzęt sportowy udostępniony w ramach projektu, np. bramki, piłki, pachołki, grzybki, płotki, drabinki.

Zajęcia piłki nożnej zapoznają uczestników z elementami techniki, taktyki, motoryki i przygotowaniem mentalnym. Technika ma na celu opanowanie umiejętności ekonomicznego, celowego i swobodnego wykonywania wszelkich czynności ruchowych podczas gry w określonych warunkach. Trening mentalny ćwiczy cechy wolicjonalne zawodnika, wzmaga siłę psychiczną, pewność siebie, koncentrację i opanowanie emocji. Rozwija także inteligencję piłkarską, która pozwala szybko adoptować się do zmiennych warunków podczas gry, pobudza kreatywność, pomaga w podejmowaniu właściwych decyzji podczas meczu.


Rekrutacja do projektu: decyduje kolejność zgłoszeń drogą elektroniczną na maila. Stworzona zostanie lista rezerwowa. W przypadku opuszczenia przez zawodnika 3 kolejnych zajęć zostanie on skreślony z listy i na jego miejsce przyjmuje się pierwszego zawodnika z listy rezerwowej.
Każda grupa treningowa będzie liczyć maksymalnie 12 osób w każdej z kategorii wiekowej.
Uzasadnienie realizacji projektu
Oderwanie dzieci od coraz częstszej rozrywki jaką jest Internet czy smartfon. Projekt wychodzi na przeciw marzeniom dzieci, których nie stać płatne zajęcia w szkółkach piłkarskich. Regularne treningi pomogą dzieciom zadbać o zdrowy styl życia i wyrobią w nich nawyki regularności i samodyscypliny. Dzieci nabędą umiejętności piłkarskie tj. kontrolowanie piłki, rozwiną koordynację ruchową, posiądą wiedzę o przepisach piłki nożnej. Piłka nożna uczy umiejętności pracy w grupach, rozwija kreatywność, zacieśnia relacje z rówieśnikami.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Trener piłki nożnej - wynagrodzenie 35 425,12 zł
2. Wynajem jednego sektora hali sportowej 18 240 zł
3. Działania informacyjno-promocyjne projektu 800 zł
4. Zakup sprzętu sportowego do zajęć dla zawodników (m.in. koszulki treningowe, dyplomy i medale ukończenia zajęć, bidony itp.) 5000 zł
Łącznie 59 465.12 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
59 465,12 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

08.08.2019 17:45
Koordynator w Dzielnicy Wola
02.09.2019 14:58
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
04.09.2019 16:40
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany