Dronowa Szkoła Latania Sportowego dla dzieci na Chomiczówce

1423
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Bielany
Autor pomysłu Magdalena Jońca
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
209 984 zł
Kategoria
  • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bielany
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Conrada 6
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
na terenie Szkoły Podstawowej nr 352

Dane projektu

Opis projektu
Naszym pomysłem jest uświadamianie młodzieży, czym jest coraz popularniejsza ostatnimi czasy innowacja w świecie filmu, sportu i rekreacji czyli drony. Temat przez ostatnie lata eksplodował w kwestii popularności, a wielowirnikowe maszyny latające są na takim poziomie technologicznym,
że i cenowo i w obsłudze są dostępne praktycznie dla każdego. Jednak dużym kłopotem jest brak świadomości, jakie niebezpieczeństwa i zagrożenia niosą ze sobą te „zabawki”.
Nie każdy wie, że przestrzeń powietrzna jest podzielona na strefy i ściśle zarządzana, a latanie w niektórych miejscach, np. w pobliżu lotnisk jest ścigane prawnie i grożą za to wysokie kary grzywny, a nawet pozbawienia wolności do lat 5. Nie każdy wie, że podnosząc zdalnie sterowaną maszynę latającą narusza Ustawę Prawo Lotnicze, mało kto też zastanawia się, co się stanie w przypadku utraty kontroli nad dronem. Naszą misją jest uświadomienie młodzieży, jak świadomie
i odpowiedzialnie operować maszynami, jak je pilotować, na co zwracać uwagę, jak nie zrobić krzywdy sobie i innym, jak nie narazić rodziców na koszta związane z wybiciem okna czy uszkodzeniem auta, co należy zrobić przed startem i jak bezpiecznie wylądować.
Program, który proponujemy składa się z kilku konkretnych części:
1. Budowa drona
2. Prawo lotnicze
3. Bezpieczeństwo i zagrożenia związane z użytkowaniem
4. Zastosowanie dronów w filmie, przemyśle i sporcie
5. Drony sportowe
W Polsce jak dotąd nie ma szkoły Drone Racingu (wyścigów dronów sportowych) a Polacy przodują na arenie międzynarodowej w tej dyscyplinie, mamy nawet nastoletnich Mistrzów Świata w tym sporcie, jednak nikt jak dotąd nie zajął się profesjonalnym szkoleniem kadry, a to chcielibyśmy również zrobić. Zdolni uczniowie będą kierowani przez nas na dalsze szkolenia pod okiem instruktorów i zawodników, docelowo zdobędą też państwowe uprawnienia Operatorów Bezzałogowych Statków powietrznych.
Projekt wymaga zakupu sprzętu potrzebnego do prowadzenia zajęć (szczegółowy spis znajduje się w kosztorysie).
Projekt jest bezpłatny i ogólnodostępny pod względem całości działań prowadzonych w przestrzeni publicznej. Zajęcia będą prowadzone przez 36 tygodni z przerwą na wakacje. Projekt będzie realizowany w godzinach umożliwiających udział w nim zainteresowanych. Zaplanowanych jest 9 grup po 20 osób (dzieci z klas 6-8 szkoły podstawowej). Czas realizacji projektu dla jednej grupy 4 tygodnie (8 godzin). Zajęcia będą prowadzone przez dwie osoby równocześnie. Planowane jest również zatrudnienie koordynatora projektu.
Uczestnicy projektu będą rekrutowani do udziału w zajęciach z wykorzystaniem ogólnodostępnych środków informacji poprzez plakaty oraz poprzez stronę internetową szkoły, stronę www Urzędu Dzielnicy Bielany m. st. Warszawy oraz profil Facebook budżetu partycypacyjnego. Udział w grupach zajęciowych rezerwowany będzie telefonicznie. O rezerwacji decydować będzie kolejność zgłoszeń telefonicznych u organizatora zajęć.
W załączeniu uzupełnienie opisu projektu.
Uzasadnienie realizacji projektu
Celem projektu jest odnajdywanie i rozwijanie pasji, ukierunkowanie młodzieży, by mogli się rozwijać w dziedzinie, w której poczują się dobrze a przede wszystkim uświadomienie społeczeństwu, że drony to tak naprawdę nie zabawki i trzeba wiedzy i odpowiedzialności, żeby latać bezpiecznie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
W załączeniu poprawiony kosztorys.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
209 984,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Myślę, że ewentualne zajęcia edukacyjne na ten temat powinny być finansowane inaczej, pod kontrolą UKE i odpowiednich instytucji.
    Mieszkaniec18173  10.07.2019 08:19
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany