Studnia Eustachego - Plac zabaw i siłownia plenerowa

1282
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Wola
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
550 000 zł
Kategoria
 • kultura
 • pomoc społeczna
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Tyszkiewicza 35, Płocka 42
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Nr działki 24/2, obręb 60311
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt ma na celu stworzenie przestrzeni do wypoczynku czynnego dla dzieci w przedziale wieku 2 – 6 lat w formie konstrukcji drewnianych, zawierających zjeżdżalnię, huśtawki, drabinki, mini ściankę wspinaczkową, tunele, panele edukacyjne, 2-3 wolnostojące huśtawki różnego kształtu. Na placu wkomponowane rabaty, wokół których umieszczone będą krótkie ławki dla opiekunów dzieci (6 sztuk). Na placu zabaw dla dzieci wymiana powierzchni betonowej na naturalną (piaszczystą) i/ lub trawiastą. Dla dzieci starszych 6 – 15 forma linarium na podłożu bezpiecznym umiejscowione od strony północnej podwórka.

Dla dorosłych strefę siłowni z urządzeniami typu: wahadło&biegacz&twister, jeździec, wyciskanie siedząc, wyciąg górny, koła Tai chi, wioślarz, pajacyk. Potrójne lub podwójne w celu jak najlepszego wykorzystania trawnika położonego pod klonami od strony wschodniej podwórka ustawione na podłożu naturalnym wzmocnionym kratką odprowadzającą wodę.

Korzystanie z placu zabaw i siłowni jest dostępne dla wszystkich, nieodpłatne od 6:00 rano do zmroku, nie później niż do 22:00.
Ze względu na bezpieczeństwo, spożywanie alkoholu i przebywanie w stanie nietrzeźwym na terenie placu zabaw i siłowni jest zabronione. Zakaz ten powinien widnieć na tablicy informacyjnej.

Uzasadnienie realizacji projektu
Wewnętrzne podwórko dla 4 przylegających bloków jest pozbawione jakichkolwiek urządzeń do zabawy dla dzieci i spędzania czasu wolnego. Dodatkowo duża powierzchnia pokryta betonowymi płytkami w czasie lata szybko nagrzewa się i pogarsza warunki klimatyczne w mieszkaniach , w których okna wychodzą na podwórko, jak również sprzyja rozchodzeniu się dźwięku, co uprzykrza życie mieszkańcom w starszym wieku.
Ustawienie urządzeń do ćwiczeń ma służyć nie tylko poprawie kondycji zdrowych osób, ale może również posłużyć jako sprzęt rehabilitacyjny. Plac zabaw dla dzieci umożliwi rozrywkę i pełny rozwój fizyczny i intelektualny.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Dokumentacja techniczna z projektem zagospodarowania terenu – 30 000 zł.
Wykonanie placów zabaw ( wyposażenie w urządzenia, ogrodzenie, nawierzchnia bezpieczna, ławki, kosz na odpady) – 320 000 zł.
Wykonanie siłowni plenerowej ( urządzenia, mata przerostowa) – 85 000 zł.
Uporządkowanie pozostałego terenu podwórka ( rozbiórka płyt chodnikowych, wykonanie nowych dojść przejść, nasadzenie roślinności i trawy) – 114 000 zł.
Tablica z logiem budżetu obywatelskiego – 1000 zł.
Ogółem 550 000 złotych.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
550 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Uważam, że jest to fantastyczny pomysł !! Jestem mieszkanką jednego z opisywanych bloków. To bardzo przykry widok, kiedy widzi się dzieci bawiące na 'betonie', bo jedyną atrakcją w tym miejscu jest rozpadająca się piaskownica. Popieram projekt w 100% !! Sama chciałam się zająć podobną inicjatywą i bardzo się cieszę, że są osoby, które widzą tę kwestię podobnie. Szanowni Państwo głosujcie proszę na ten projekt! Dajmy możliwość naszym dzieciom na szczęśliwe dzieciństwo.
  Mieszkaniec18972  06.09.2019 14:24
 • Cieszę się, że mogłem zagłosować na ten projekt. Do tej pory jedyną atrakcją dla dzieci na naszej betonowej pustyni był trzepak stojący nieopodal śmietnika. Proszę o oddanie głosu na ten pomysł, uśmiech naszych pociech będzie tego wart.
  Mieszkaniec19039  06.09.2019 21:38
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany