Podskarbińska 8 i 8b - Ratujemy nasze podwórko - Rewitalizacja zdewastowanego betonowego podwórka

1796
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
244 750 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul Podskarbińska 8 b / Podskarbińska 8
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dz nr 49, obręb 30401, własność M St. Warszawa
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
W miejscu zaniedbanego, częściowo zniszczonego pdwórka z płyt betonowych pomiędzy budynkami mieszkalnymi chcemy mieć zieleń, trawnik, alejkę, zakrzewienia oraz 7 (wg projektu) urządzonych miejsc parkingowych.

Charakter zakrzewień:
1. W utrzymaniu czystości na obszarze projektu mają nam pomóc rośliny, np. psi koleus (Coleus canina) - bylina o srebrzystozielonych liściach i niebieskofioletowych kwiatach, która przy potrąceniu wydziela woń tak nieprzyjemną dla psa, że zwierzak nie będzie się do niej zbliżał. Można posadzić grupę koleusów tuż przy iglakach. Odstręczający psy zapach ma też bylina zwana bożym drzewkiem (Artemisia arbotarum). Psy unikają również roślin o gęstych, drobnych i twardych pędach (np. wrzosy, wrzośce) i najeżonych kolcami (np. berberysy, głogi, róże - zwłaszcza ich dzikie gatunki). Forsycje oraz bzy.
Uzasadnienie realizacji projektu
Częściowo zniszczone, zaniedbane betonowe podwórko niekorzystnie wpływa na wizerunek osiedla. Chcemy aby w tym miejscu była zieleń, chodnik, i 7 zorganizowanych miejsc parkingowych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1. Koszt miejsc parkingowych na geokracie: 7 x 4000 pln = 28 000 zł
2. Urządzenie zieleni (trawnik, krzewy) + roczna pielęgnacja: 370 m2 x 65 zł/m2 = 24 000 zł + 23 500 zł = 47 500 zł
3. Remont chodnika (płyty betonowe) koszt za 400m2 = 112 000 zł
4. Remont chodnika przy Podskarbińskiej 8: 150 m2 = 42 000 zł
5. Zakup i montaż koszy na śmieci 35 l: 3 x 750 zł = 2 250 zł
6. Montaż 10 słupków stoperów parkingowych 300 zł x 10 = 3 000 zł
7. Projekt 10 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
244 750,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Pytania do zgłaszającego projekt. Czemu w projekcie zmienione jest całkowicie zaaranżowanie podwórka i w miejscu, w którym w sposób "spontaniczny" i dziki utworzył się parking (a co za tym idzie nie rośnie w tym miejscu trawa) planowana jest trawa, natomiast w miejscu gdzie aktualnie rośnie trawa i jest najwięcej zieleni projektant wciska miejsca parkingowe? Sądząc po adresie biura zgłaszającego chce on dzięki temu projektowi zniwelować problem aut parkujących pod jego oknami (to ta przestrzeń na projekcie gdzie jest najwięcej trawy) i problem ten przesunąć innym pod okna. Mam propozycje, jeśli auta szpecą podwórko może dookoła ustawmy słupki uniemożliwiające parkowanie a w związku ze zmianami klimatu i coraz wyższymi temperaturami nawiedzający nasze miasto proponuje mniej chodników i miejsc parkingowych a więcej zieleni (wszystkim po równo pod oknami ;) )
  Mieszkaniec17975  25.06.2019 21:52
 • Oczywistym jest, że podwórko wymaga przebudowy, jednak przedstawiony projekt posiada poważne wady. Autor pomysłu (i jak mniemam autor projektu) przedstawia projekt który przewiduje:
  - stworzenie 7 miejsc parkingowych pod oknami budynku Podskarbińska 8 - które "rozwiąże" problem parkowania samochodów na "dziko" - w miejscu w którym na planie umiejscowione są słupki uniemożliwiające parkowanie, ale przeniesie problem samochodów parkujących pod okna innych,
  - stworzenie wzdłuż budynku Podskarbińska 8 drugiego chodnika -spowoduje to, że samochody będą parkować również na tym chodniku (jak obecnie bezpośrednio na chodniku pod budynkiem Podskarbińska 8),
  - ułożenie chodnika w miejscach w których obecnie rośnie trawa - co spowoduje jeszcze większe niż obecnie "zabetonowanie" podwórka,
  - ustawienie słupków uniemożliwiających parkowanie samochodów jedynie w części podwórka - jak podejrzewam w bliskim sąsiedztwie okien autora pomysłu.
  Autor pomysłu chce więc aby przenieść parkowanie samochodów pod okna innych, a dodatkowo ograniczyć na podwórku ilość terenów zielonych.
  Jestem za rewitalizacją podwórka, ale na pewno nie w takiej formie jak w przedstawionym projekcie, dlatego jestem przeciwny pomysłowi i na pewno na niego nie zagłosuję.
  M
  Mieszkaniec17978  26.06.2019 08:29
 • Aktywność mieszkańców Podskarbińskiej 8b doprowadziła do ogrodzenia i zamknięcia placu przed przedszkolem na ul. Siennickiej. Zainwestowano tam poważne pieniądze po to, żeby odebrać okolicznym mieszkańcom miejsce do rekreacji (chwilowo obie bramki są tam otwarte - ze względu na to głosowanie-prawdopodobnie). Normalnie otwarta jest tylko jedna bramka od strony Dwernickiego a ta od przedszkola jest zamknięta na cztery spusty na stałe. Postawiono tam również drewnianą, ogromną i łatwopalną altanę. Jednocześnie wprowadzono tam zakaz (bezprawny!) wstępu z psami. A teraz jeszcze ma być zalany betonem ostatni zielony kawałek okolicy. Protestuję. To są tereny miejskie, wspólne, wszyscy mamy prawo korzystać z zieleni a dostęp do niej jest albo odgradzany albo zalewany betonem. Proponuje poszerzyć trawnik, zrekultywować zniszczenia zielenią i wbić tam słupki.
  Mieszkaniec17618  09.08.2019 10:26
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany