Selfie z klasą dla dużych i małych - warsztaty fotografii mobilnej dla dorosłych i dzieci

1904
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
16 500 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • nowoczesne technologie
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Szkoła Podstawowa nr 373 im. Ignacego Jana Paderewskiego, ul. Angorska 2
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Zajęcia będą odbywać się w sali lekcyjnej na terenie SP 373. Szkoła znajduje się w bliskiej odległości do przystanków komunikacji miejskiej ("Berezyńska" oraz "Adampolska"), zapewniając dobry dojazd komunikacją miejską dla uczestników dojeżdżających spoza rejonu Saskiej Kępy.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt dotyczy przeprowadzenia cyklu 4 tematycznych warsztatów fotografii mobilnej czyli fotografii z użyciem telefonów komórkowych (smartfonów). Na warsztaty składać się będzie omówienie z zakresu teorii fotografii, omówienie tematu przewodniego, zajęcia praktyczne, obróbka zdjęć na smartfonach, omówienie prac, wydruk wybranych zdjęć - finalnie prezentacja zdjęć na wystawie. Warsztaty odbywać się będą w terminie uzgodnionym między dyrekcją szkoły a osobą prowadzącą niemniej jednak będą to soboty, np. w pierwszej połowie roku (np. w okresie wiosenno-letnim). Dwa spotkania przeznaczone będą dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 10-17 lat - fotografia kulinarna, fotografia modelingowa.
Dwa spotkania przeznaczone będą dla dorosłych: 18 lat i powyżej (bez limitu wieku) - fotografia kulinarna, fotografia modelingowa.
Warsztaty będą trwały 4 godziny i każdorazowo grupa będzie liczyć nie więcej niż 15 osób. Uczestnicy warsztatów zobowiązani są do przyniesienia ze sobą smartfonów. Osobie prowadzącej towarzyszyć będzie asystent. Osoba prowadząca zapewnia przygotowanie scenariuszy warsztatów oraz materiałów promocyjnych (grafiki na plakaty, ulotki i banner).
Osobą prowadzącą będzie uznany fotograf mobilny, z dużym dorobkiem artystycznym oraz z doświadczeniem przy prowadzeniu tego rodzaju warsztatów.
O rekrutacji, kryteriach naboru, jak również o terminach realizacji projektu (rozpoczęcie i zakończenie) będzie – poprzez swoją stronę internetową, banner, plakaty i ulotki rozpowszechnione w przestrzeni Szkoły i placówkach kulturalno-oświatowych z rejonu Saskiej Kępy oraz w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe – informować SP nr 373. Informacja o rekrutacji pojawi się na 2 tygodnie przed rozpoczęciem cyklu warsztatów. Rekrutacja natomiast odbędzie się tydzień przed rozpoczęciem cyklu warsztatów i będzie trwać do czasu zapełnienia listy (15 osób). Rekrutacja będzie odbywać się w Sekretariacie szkoły (poprzez zapisy w miejscu bądź drogą telefoniczną).
Warsztaty obejmują łącznie 4 spotkania – 2 dla dorosłych (powyżej 18 lat) i 2 dla dzieci (dzieci i młodzież w wieku 10-17 lat). Będą się one odbywać w ustalonym przez dyrekcję terminie (soboty).

Szkoła będzie informować o rekrutacji i terminach realizacji projektu poprzez swoją stronę internetową, banner, plakaty i ulotki rozpowszechnione w przestrzeni Szkoły i placówkach kulturalno-oświatowych z rejonu Saskiej Kępy oraz w Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe. Szkoła poinformuje również o terminie i miejscu planowanej wystawy za pośrednictwem strony internetowej, plakatów w przestrzeni szkolnej i Urzędzie Dzielnicy Praga-Południe.

Uzasadnienie realizacji projektu
Telefony w dzisiejszych czasach to powszechne urządzenia wielofunkcyjne. Smartfonami posługują się zarówno dzieci, dorośli jak i seniorzy. Jedną z możliwości jaką dają współczesne telefony jest funkcja robienia i obróbki zdjęć fotograficznych. Jakość tych zdjęć (w zależności od modelu urządzenia) jest na bardzo wysokim poziomie i nierzadko dorównuje możliwościom niektórych analogowych i cyfrowych aparatów. Dzieci i młodzież, a również i dorośli korzystają z aparatów dla rozrywki i zabawy, bardzo często nie zdając sobie sprawy o tym, że fotografia może być sztuką. Celem tematycznych warsztatów jest zapoznanie uczestników z arkanami fotografii oraz z przybliżeniem możliwości fotograficznych jakie oferują smartfony. Polska fotografia mobilna odnosi wiele sukcesów w międzynarodowych konkursach - uczestnicy warsztatów będą mogli spotkać i obserwować profesjonalistów przy pracy.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
- instruktor warsztatów wraz ze sprzętem fotograficznym (oświetlenie, statywy, drukarka do zdjęć, komputer, zakup produktów spożywczych (fotografia kulinarna), wynajęcie modelki (fotografia modelingowa) etc.) – 3250 zł brutto (cykl warsztatów zakłada przeprowadzenie 4 zajęć) x4 = 13000 zł brutto
- asystent instruktora – jego rolą będzie pomoc przy rozwiązywaniu problemów technicznych z zakresu urządzeń mobilnych, pomoc przy rozstawianiu i sprzątaniu sprzętu fotograficznego, zgrywanie zdjęć na komputer, drukowanie zdjęć, dokumentacja spotkań, tzw. „making of” etc. – 500 zł brutto (cykl warsztatów zakłada przeprowadzenie 4 zajęć) x4 = 2000 zł
- wydruk dodatkowych 30 zdjęć na cele wystawy = 1000 zł
- materiały promocyjne (materiały dotyczące promocji warsztatów tj. plakaty, ulotki, banner jak również materiały dotyczące promocji wystawy fotograficznej zorganizowanej po zakończeniu cyklu warsztatów) = 500 zł brutto
Łącznie 16500 zł brutto
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
16 500,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany