Rewitalizacja toru wrotkowo-rolkowego oraz rozbudowy miejsca do uprawiania sportów wrotkowo-rolkowych

1503
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
180 000 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 1396 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
13.01.2021 09:49

W ramach projektu wykonano dokumentację projektowo-kosztorysowej, wyłoniono wykonawcę robót. Wykonawca został wprowadzony na budowę w dniu 28.05.2020 r. Roboty budowlane wykonywane były zgodnie z harmonogramem rzeczowo-finansowym. W sierpniu 2020 r. wykonawca zakończył prace.
Efekty projektu: wymieniono nawierzchnię toru wrotkowo-rolkowego w Ogrodzie Jordanowskim obok parku Dreszera. Wybudowano także minirampę sportową. 

 

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Inwestycji i Remontów dla Dzielnicy Mokotów

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Odyńca 6 w rejonie 2 według mapy podziału Dzielnicy Mokotów
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
W świadomości społeczeństwa teren Parku Dreszera i II Ogrodu Jordanowskiego jest enklawą odpoczynku, rekreacji i sportu. Jest lubianym miejscem spotkań, szczególnie dla dzieci i młodzieży zgodnie z deklaracją Generała Gustawa Orlicza-Dreszera.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Od 2000 roku, kiedy został zagospodarowany teren II Ogrodu Jordanowskiego nie zrewitalizowano go kompleksowo , w wyniku korzystania przez bardzo licznych użytkowników i upływu lat teren uległ znacznie wyeksploatowany . Szczególne atrakcyjnym i ważnym punktem tego miejsca jest tor wrotkowo-rolkowy, którego nawierzchnia w obecnej chwili jest pełna ubytków, szczelin i zadołowań. Osiadanie gruntu powoduje gromadzenie się wód opadowych w sąsiedztwie toru, co skutkuje licznymi przypadkami zamoczenia odzieży i upadkami dzieci korzystających z formy aktywności ruchowej, jaką jest jeżdżenie na rolkach, wrotkach i hulajnogach lub deskorolkach. Ostatecznym celem rewitalizacji tego obszaru jest zapewnienie bezpiecznego i komfortowego miejsca uprawiania sportu przez dzieci i młodzież. Aktywizacja dzieci i młodzieży poprzez sport jakim jest jazda na rolkach oraz wrotkach to wzbudzenie w nich ducha rywalizacji sportowej, a także realna poprawa kondycji zdrowotnej dzieci i młodzieży. Aby sprostać wymaganiom nowych pokoleń trzeba również rozwijać ten kierunek rozwoju społeczeństwa. Po za torem, który już teraz stwarza ostatecznie pewne niebezpieczeństwa ze względu na zużycie nawierzchni trzeba rozbudować to miejsce. Proponujemy zbudować w pobliżu toru Mini Rampę spełniającą certyfikat bezpieczeństwa, wysokiej jakości z potwierdzeniem zgodności z normą PN-EN 14974. Przestrzeń jaką potrzebuje taki obiekt to Minimalny obszar: 11m x 10,1m Optymalny obszar: 12m x 11m. Poprzez budowę takich miejsc rozbudowujemy teren dla naszej młodzieży, aktywizujemy młodzież do uprawiania sportów, które są wpisane w aglomerację miejską, a taką strategią przeciwdziałamy skłonnością patogennym. Rewitalizacja oraz rozbudowa takich miejsc jest koniecznością, a przywrócenie chociaż w części terenowi Ogrodu Jordanowskiego świetności i funkcjonalności porównywalnej jak z sprzed lat.
Uzasadnienie realizacji projektu
1.W związku z publiczną i znaczącą rolą jaką pełni teren II OJ wśród społeczności Mokotowa, ale także całej Warszawy, budżetowe środki finansowe powinny być inwestowane w szeroko rozumianą poprawę i umożliwienie korzystania społeczeństwa z rekreacji, sportu i wypoczynku.
2. Rewitalizacja i rozbudowa toru poprawiłaby bezpieczeństwo dzieci i młodzieży gdyż jest to jedyne miejsce w okolicy gdzie można uprawiać sporty typu : rolki, wrotki, deskorolki, hulajnogi, co w konsekwencji zmniejsza ilość tego typu rozrywek w miejscach nie przeznaczonych do jazdy rekreacyjnej (ulice, chodniki dla pieszych, infrastruktura budynków z ułatwieniami dla niepełnosprawnych, podwórka, drogi wewnętrzne itp.)
3. W budżecie II Ogrodu Jordanowskiego nie ma wystarczających środków na realizowanie kompleksowych przedsięwzięć na taką skalę.
4. W świadomości społeczeństwa teren Parku Dreszera i II Ogrodu Jordanowskiego jest enklawą odpoczynku, rekreacji i sportu. Park jest lubianym miejscem spotkań, szczególnie dla dzieci i młodzieży zgodnie z deklaracją Generała Gustawa Orlicza-Dreszera, który przekazał te tereny w użytkowanie w/w.
5. Proponowany projekt rewitalizacji zaowocuje zapewne zadowoleniem dużej części społeczeństwa, w szczególności dzieci i młodzieży Dzielnicy Mokotowa, jak i całego miasta.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
180 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany