„Przystanek Kultura”: wydarzenia kulturalne i artystyczne w placówkach Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

1438
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Targówek
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
40 800 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 52, ul. Rembielińska 6a
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 29, ul. Rembielińska 6a
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 53, ul. Bazyliańska 6
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 2, ul. Bazyliańska 6
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 40, ul. Suwalska 11
Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 72, ul. Suwalska 11
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Projekt obejmuje realizację w 6 placówkach bibliotecznych na Bródnie w sumie około 24 bezpłatnych wydarzeń kulturalnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych, tj. spotkania autorskie, spotkania ze znanymi osobami ze świata kultury, nauki, imprezy okolicznościowe, wystawy. Wydarzenia realizowane będą w godzinach pracy Biblioteki. Na każde wydarzenie prowadzone będą otwarte zapisy. Zapisów do udziału w wydarzeniach będzie można dokonywać osobiście w placówce, emailem, telefonicznie (dane kontaktowe podane będą na plakatach promocyjnych). Liczba miejsc dla około 25-50 osób na każde wydarzenie, w zależności od lokalizacji realizacji projektu, ze względu na możliwości sali, w której wydarzenia będą się odbywać. Projekt jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców Bródna, którzy chętnie biorą udział w bezpłatnych spotkaniach w Bibliotekach.

Uzasadnienie realizacji projektu
Projekt powstał z potrzeby rozwoju działalności kulturalnej w bibliotekach na Bródnie. Dodatkowy budżet pozwoli wzbogacić i uatrakcyjnić ofertę kulturalno-edukacyjną w bibliotekach. Projekt wspiera działania Bibliotek na rzecz rozwoju aktywności twórczej i zainteresowań mieszkańców Bródna w różnych grupach wiekowych: dzieci, młodzież oraz dorosłych. Spotkania ze znanymi osobami ze świata kultury i nauki pozytywnie wpływają na kreatywny rozwój dzieci, młodzieży, kształtują i rozwijają zainteresowania czytelnicze zarówno dzieci jak i dorosłych. W ocenie mieszkańców projekt obejmuje działania potrzebne i ważne dla nich, o czym świadczą licznie zebrane podpisy i dane statystyczne z realizacji projektu z budżetu partycypacyjnego 2019. Do końca maja 2019 w 7 placówkach zostało zorganizowanych 15 wydarzeń kulturalnych zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Odbyły się m.in. warsztaty literackie z Lilianną Fabisińską, spotkania autorskie: z Agnieszką Lingas-Łoniewską, Hanna Kowalewską, Lucyną Olejniczak, Ulą Kowalczuk. We wszystkich wydarzeniach wzięło udział 549 mieszkańców Bródna, co świadczy o tym, że jest to inicjatywa potrzebna, warta kontynuowania i rozwijania.
Budżet Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Targówek pozwala w każdej z 6 placówek na zaproszenie w ciągu roku 2 znanych gości (nie licząc spotkań charytatywnych), co nie zaspakaja w pełni oczekiwań i potrzeb społeczności lokalnej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
36 000,00 zł - koszt około 24 spotkań (24 x 1 500,00zł)
4 800,00 zł - fundusz reprezentacyjny, promocja oraz obsługa sali (6 x 800,00zł)
ŁĄCZNIE 40 800,00zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
40 800,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

10.06.2019 23:08
Autor projektu
10.06.2019 23:21
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany