Nowoczesna Biblioteka nad Balatonem

632
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Praga-Południe
Gocław
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
10 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • inna
  • czytelnictwo
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 988 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt zakłada zakup nowych książek dla Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 67 i Biblioteki dla Dorosłych nr 110, usytuowanej na ul. Abrahama 10, oraz urządzenia kącika dla dzieci (zakup gier planszowych, materiałów edukacyjnych, mebelków dziecięcych).

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
25.07.2017 10:24
Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr 67 oraz Biblioteki dla Dorosłych nr 110 w ramach realizacji projektu zostały doposażone o ponad 300 egzemplarzy nowości książkowych. Został urządzony również kącik dla dzieci, do którego Biblioteka zakupiła gry planszowe, materiały edukacyjne oraz mebelki dziecięce.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Kultury, Promocji i Sportu dla Dzielnicy Praga-Południe

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Praga-Południe
Obszar objęty pomysłem:
Gocław
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Abrahama 10
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Biblioteka znajduje się w publicznym budynku o charakterze oświatowym, w którym mieści się Gimnazjum nr 27 im. Orląt Lwowskich oraz Przedszkole nr 198. W najbliższym otoczeniu wypożyczalni znajduje się także Park nad Balatonem (jeziorko, plac zabaw), Basen "Wodnik", Klub Kultury Gocław. W odległości ok. 100 m usytuowany jest przystanek ZTM "Os. Orlik", zapewniający mieszkańcom Gocławia dobry dojazd do omawianej lokalizacji.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada zakup nowych książek dla Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 67 i Biblioteki dla Dorosłych nr 110, usytuowanej na ul. Abrahama 10, oraz urządzenia kącika dla dzieci (zakup gier planszowych, materiałów edukacyjnych, mebelków dziecięcych).
Opis projektu
Biblioteka chce poszerzyć księgozbiór o nowości książkowe (zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych) oraz zabezpieczyć lektury obowiązkowe dla młodzieży szkolnej. W tym celu przewidywany jest zakup nowych książek.
Dla najmłodszych dzieci przewidywane jest utworzenie kącika zabaw, który należy wyposażyć w gry planszowe, zabawki. Utworzenie kącika wymagać będzie zakupu dziecięcych mebelków (niska zabudowa: regaliki na książki, pudełka na zabawki i inne materiały, krzesełka), gier planszowych, materiałów ćwiczeniowych, książek oraz materiałów plastycznych.
Uzasadnienie realizacji projektu
Wg wielu specjalistycznych badań sondażowych czytelnictwo w Polsce - zarówno wśród dzieci jak i dorosłych - systematycznie spada. Powinnością współczesnych bibliotek jest więc nie tylko oferowanie wolnego i swobodnego dostępu do książek, ale również promowanie czytelnictwa i pozyskiwanie nowych czytelników. Żeby to osiągnąć, biblioteki powinny poznawać zainteresowania czytelników, śledzić trendy na rynku księgarskim i poszerzać swoją ofertę książkową, edukacyjną i literacką. Dla wielu osób książki w dzisiejszych czasach stały się niedostępnym luksusem, zwłaszcza dla młodych, wielodzietnych rodzin oraz seniorów. Zakup książek, materiałów edukacyjnych oraz stworzenie kącika dla dzieci to inwestycja w czytelnictwo.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zakup książek dla dzieci i młodzieży - 4000 zł
Zakup książek dla dorosłych - 4000 zł
Zakup gier planszowych i innych materiałów edukacyjnych, w tym zakup mebli dziecięcych - w oparciu o katalog IKEA -regalik, 4x krzesełka, duże plastikowe pudełka do przechowywania materiałów edukacyjnych-700zł/ - razem 2000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
10 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Nazwa projektu trochę myli ... Po samym tytule nie wpadłabym na pomysł, że chodzi o bibliotekę nr 67 przy Abrahama.
    Mieszkaniec4227  13.06.2016 13:43
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany