Ogólnodostępne stoły do gry w szachy,

1740
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Praga-Północ
Autor pomysłu Ernest Kobyliński
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
60 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Linneusza-Szanajcy
Teren boiska, z wejściem od ulicy Szanajcy i poprzez teren szkoły przy ul. Burdzińskiego.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Opis projektu
Gra w szachy to sport umysłowy a jednocześnie forma dobrej zabawy. Postawienie trzech stołów betonowych w ogólnodostępnym miejscu, na terenie szkoły pozwoli korzystać ze stołów zarówno okolicznym mieszkańcom, jak również uczniom szkoły.
Szachy sa uznawane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski za dziedzinę sportu. Są ponadto rozwijającą, rekreacyjną grą dla ludzi w każdym wieku.
Nieopodal siłowni plenerowej, znajdującej się przy ulicy Linneusza, a należącej do kompleksu sportowego, na który wejść można od ulicy Szanajcy znajduje się kawałek niewykorzystanej przestrzeni.
W tym miejscu można postawić trzy stoły betonowe (odporne na ewentualne zniszczenia) służące do gry w szachy. Stoły tego typu zyskują coraz większą popularność również w Warszawie, dodatkowo częstym jest prowadzenie kółek szachowych np. w szkołach.
Teren na którym znalazłyby się stoły należy do szkoły, w związku z tym ze stołów oprócz okolicznych mieszkańców, mogliby bezpośrednio korzystać uczniowie. Na przykład w lato podczas lekcji WF-u uczniowie zwolnieni z lekcji mogliby usiąść przy stolach i doskonalić grę w szachy.
Obiekt byłby wykorzystywany zapewne od wiosny do jesieni. Ze względu na betonową konstrukcję nie istnieje wielkie zagrożenie niszczeniem przez zimę, czy złe warunki atmosferyczne.
Ze stołów mogą korzystać dzieci, młodzież, osoby starsze. Warunkiem jest posiadanie własnych pionków do gry. W przypadku uczniów, pionki posiada szkoła.
Projekt nie pochłania dużej części funduszy przeznaczonych na realizację projektów z Budżetu Partycypacyjnego. Nie ingeruje w sposób znaczny w środowisko naturalne, ze względu na położenie na terenie już istniejącego kompleksu boisk.
Uzasadnienie realizacji projektu
Stoły byłyby uzupełnieniem istniejącej infrastruktury sportowej. Mogą służyć do treningów i gry rekreacyjnej na świeżym powietrzu, byłyby wykorzystywane zarówno przez szkołę jak również przez społeczność lokalną.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Przygotowanie nawierzchni pod montaż - 15 000 zł
Zakup i montaż stołów do szachów - 45 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
60 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

06.08.2019 17:35
Koordynator w Dzielnicy Praga Północ
26.08.2019 12:12
Koordynator w Dzielnicy Praga Północ

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Ważne, aby siedziska przy stoliku były w bliskiej odległości od stołu - często stoły szachowe, które obecnie widzimy w Warszawie są niepraktyczne, bardzo niewygodne ponieważ krzesełka są zbyt oddalone od stołu.
    Mieszkaniec20266  22.09.2019 09:55
  • marnie widzę wykorzystanie ... naprawdę marnie .... patrz Skwer płk. Zurowskiego
    Mieszkaniec12736  22.09.2019 23:53
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany