Przydatne umiejętności- warsztaty dla dorosłych z makijażu, majsterkowania (drobiazgi małe i duże) oraz malowania na odzieży i materiałach

2047
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2020
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
35 400 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Powstańców Śląskich 17
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Placówki Biblioteczne: XVII Czytelnia oraz 114 Wypożyczalnia

Dane projektu

Opis projektu
Oferta 8 warsztatów makijażu kierowana jest do wszystkich, którzy pragną wzbogacić swoją wiedzę oraz praktykę na temat makijażu dziennego (biznesowego), jak również podstaw makijażu wieczorowego.
Uczestnictwo w tych warsztatach umożliwi mieszkankom Warszawy zdobycie podstawowej wiedzy i umiejętności z zakresu zasad wykonania makijażu do i po pracy. Po warsztatach uczestniczki będą bardziej świadome jak odpowiedni makijaż wpływa na budowanie wizerunku- w tym również zawodowego. Dodatkowo każda z nich pogłębi swoją wiedzę z zakresu kosmetyki białej i jej zastosowania przed nałożeniem wymarzonego makijażu.
Teoria warsztatów będzie ograniczona do minimum, a towarzyszyć jej będą przede wszystkim indywidualne ćwiczenia praktyczne, podczas których każda z uczestniczek będzie miała możliwość wykonania makijażu na sobie pod dwójką profesjonalnych wizażystów.
Kosztorys warsztatów: 14 000 zł z przeznaczeniem na zakup profesjonalnych akcesoriów (pędzle, gąbki, kuferki, lusterka, aplikatory itp.) oraz kosmetyków do makijażu (cienie, róże, pomadki, bazy, tusze, pudry sypkie i w kamieniu, kamuflaże, podkłady itd.)- 4 500 zł; wynagrodzenie prowadzących- 2 os/2h warsztatów - 1 000 zł/warsztat tj. 8 000 zł, fachowa literatura- 1 500 zł.
Warsztaty majsterkowania- tworzenie małych i dużych przydatnych drobiazgów. Celem propagowania majsterkowania- tworzenia potrzebnych w domu drobiazgów- jest nauczenie podstaw stolarki, recyklingu, dekorowania, ale przede wszystkim tworzenia czegoś z niczego. To prezentacja niezapomnianych umiejętności, rozpoznawania urządzeń i radzenia sobie z nimi bez lęku o bezpieczeństwo.
W pierwszej części każdego z warsztatów uczestnicy uzyskają podstawowe informacje na temat materiałów, z których wykonywana będzie praca, urządzeń, ich zastosowania itp. Następnie rozpocznie się część praktyczna- każda z osób z pomocą prowadzącego wykona rzecz, która będzie przydatna w domu. Może będzie to drewniana taca, może skrzynka na zioła, czy tablica na klucze. Wszystko będzie zależeć od potrzeb zgłoszonych przez uczestników.
Kosztorys 6 warsztatów: 14 000 zł z przeznaczeniem na zakupy materiałów (kleje, farby, lakiery, listwy, bejce, drewno, wiklina itp.): 1 warsztat ok. 750 zł tj. 4 500 zł; zakup akcesoriów (wiertła, gwoździe, wkręty, pędzle, ozdoby, ceraty, ściski, szablony, wstążki, filc itp.): 2 500 zł; zakup urządzeń (taker, szlifierka, wkrętak, wiertarka itp.): 2 200 z oraz wynagrodzenie prowadzącego: 300 zł/h (1 warsztat 2h tj. 600 zł) tj. 3 600 zł, fachowa literatura: 1 200 zł.
Warsztaty malowania na odzieży przeznaczone są dla osób pasjonujących się sztuką, modą ale również chcących prezentować się w wyjątkowy i niepowtarzalny sposób. W dobie zakupu w sklepach sieciowych, masowości sprzedawanych produktów odzieżowych możliwość stworzenia własnej, niepowtarzalnej koszulki, chusty czy innego elementu garderoby to prawdziwa sztuka.
Podczas warsztatów uczestnicy- w części teoretycznej poznają m.in. rodzaje farb, którymi można malować na materiałach, sposoby ich utrwalenia i rodzaje materiałów na których najlepiej jest wykonywać swoje prace.
Kosztorys 6 warsztatów: 7 400 zł z przeznaczeniem na zakupy materiałów (farby do odzieży, markery, pędzle, koszulki, torby materiałowe, literatura itp.)- 5 000 zł, wynagrodzenie prowadzącego 400 zł (2h)- 2 400 zł
Uzasadnienie realizacji projektu
Coraz więcej z nas zaczyna poszukiwać sensu, wyzwania, sposobu na to aby zbalansować tempo zmieniającego się świata. Przypominamy sobie spokój i leniwych popołudnie w domu naszych rodziców i dziadków. Kwadrans był jednostką czasu, na coś czekaliśmy- obecnie w "świecie pośpiechu" to moment niezauważalny. Ludzie zaczynają jednak się budzić- zwykła hodowla pomidorów na balkonie u sąsiada wywołuję euforię zaangażowania. Zaczynamy zbierać książki kucharskie, malować, przerabiać stare wydawałoby się niepotrzebne meble. Poszukujemy własnych "stref komfortu". Określając siebie równocześnie zauważamy, że nie jesteśmy sami- ludzie tworzą grupy współpracy, wymiany doświadczeń przy relaksujących dla siebie czynnościach, ale również takich które uczą nas nowych umiejętności. Proponowane warsztaty z zakresu wizażu mają na celu zainteresować osoby łatwych technik makijażu.
Chciałabym aby osoby uczestniczące w warsztatach mogły dowiedzieć się jak w prosty i szybki sposób wykonywać makijaż dzienny oraz za pomocą kilku kroków stworzyć wieczorowy look. W epoce kiedy w kolorowych czasopismach oraz na stronach internetowych prezentowane są przede wszystkim perfekcyjnie umalowane modelki, kobiety o nienagannym eleganckim makijażu- uważam że umożliwienie nauczenia się tej sztuki każdej kobiecie oraz młodej dziewczynie powinno być ogólnodostępne. Koszty profesjonalnych kursów makijaży są tak wysokie, że niewiele osób może sobie na nie pozwolić.
Organizując warsztaty majsterkowania czy malowania na odzieży pozwolimy ludziom na urzeczywistnienie marzeń o kreowaniu, stworzeniu przez siebie unikatu lub po prostu zaoszczędzeniu dzięki recyclingowi dawno już nie używanych rzeczy. Coraz więcej z nas przypomina sobie codzienność życia naszych dziadków- normą było naprawienie przedmiotu, ozdabianie lub przerabianie nienoszonej rzeczy, a nie wyrzucanie na śmietnik. Potrzebujemy jednak wiadomości, nabycia umiejętności. Nie jest to najłatwiejsze ponieważ brakuje nam czasem pomysłów ale przede wszystkim umiejętności. Spotykając się na warsztatach majsterkowania oraz malowania można zapewnić ludziom przestrzeń, poradę i naukę pod okiem instruktora- pokazać trendy i zaskakujemy odkryciem umiejętności drzemiących w każdym z nas. Najczęściej wiedze trzeba przekazać „od zera”, prezentując m.in. narzędzia i ich podstawy działania, materiały które można wykorzystać, akcesoria, którymi należy tego dokonać.
Uczestnicy wszystkich proponowanych przeze mnie warsztatów wyjdą z zajęć podbudowani nowymi umiejętnościami. Cecha bezkonkurencyjna planowanych warsztatów to oprócz drogi edukacyjnej powstanie nowej wspólnoty, znajomości, grup wsparcia i wymiany doświadczeń. Czynnik wspólnoty ma ogromne znaczenie we współczesnym świecie. Warsztaty „Przydatne umiejętności” dla niektórych będzie to hobby, odskocznia, dla innych nowe np. wyzwania zawodowe. Granic nie ma, wspólnota motywuje. Dyrektor działu finansowego ważnej firmy, sekretarka, nauczycielka, bibliotekarz- wszyscy jesteśmy równi w takiej sytuacji. Dla każdego to początek i nowa droga!

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
• Warsztaty makijażu (8) - 14 000,00 PLN:
- zakup prof. Akcesoriów oraz kosmetyków – 4 500,00 PLN
- wynagrodzenie prowadzących (2 os./2 godz. warsztatów - 1 000,00 PLN/warsztat) - 8 000, 00 PLN
- fachowa literatura – 1 500,00 PLN
• Warsztaty majsterkowania (6) - 14 000,00 PLN:
- 1 warsztat - 750, 00 PLN = 4 500,00 PLN
- zakup akcesoriów - 2 500,00 PLN
- zakup urządzeń – 2 200,00 PLN
- wynagrodzenie prowadzącego – 300,00 PLN/godz. (1 warsztat 2 godz. tj. 600,00 PLN)
- fachowa literatura
• Warsztaty malowania na odzieży (6) – 7 400,00 PLN
- zakup materiałów (farby do odzieży, markery, pędzle, koszulki, torby materiałowe, literatura) – 5 000,00 PLN
- wynagrodzenie prowadzącego – 400,00 PLN (2 godz.) = 2 400,00 PLN
Koszt całkowity: 35 400,00 PLN

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
35 400,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

11.06.2019 12:48
Koordynator w Dzielnicy Bemowo
27.08.2019 14:23
Koordynator w Dzielnicy Bemowo

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany