Apiterapia. Miodo-Pszczoło-Lecznictwo przy Domu Kultury Świt

3
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Targówek
Autor pomysłu Mieszkanka
Współautorzy Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
28 000 zł
Kategoria
 • ochrona środowiska
 • zieleń miejska
 • zdrowie
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Ustawienie obok pasieki sąsiedzkiej przy Domu Kultury Świt domku do Apiterapii, w którym można będzie bezpłatnie skorzystać z zabiegów korzystnie wpływających na zdrowie.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park przy Domu Kultury Świt, ul. Wysockiego 11
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Działka nr 32/2 z obrębu 40817. Teren sąsiedzkiej pasieki ogólnodostępny w ramach prowadzonych prac oraz wydarzeń.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Ustawienie obok pasieki sąsiedzkiej przy Domu Kultury Świt domku do Apiterapii, w którym można będzie bezpłatnie skorzystać z zabiegów korzystnie wpływających na zdrowie.
Opis projektu
Obcowanie z pszczołami jest niezwykle korzystne dla człowieka. Powszechnie wiadomo, że ludzie, którzy od wiosny do jesieni pracują przy pszczołach, żyją dłużej i są zdrowsi.
Dlatego też proponuję ustawienie obok pasieki sąsiedzkiej przy Domu Kultury Świt domku do apiterapii, w którym pobyt i inhalacja ulem możne skutecznie oddziaływać na mnóstwo schorzeń. Proponowany domek do inhalacji jest zarazem ulem. Mikrowibracje skrzydeł tworzą korzystne pole elektromagnetyczne, a powstający przy tym szum, nazywany "pszczelą medytacją" działa antystresowo i usuwa depresje. Do tego należy dołączyć wyjątkowy zapach miodu, wosku, propolisu czy zjawisko powstawania jonów tworzące ogólnie "dobrą" atmosferę współgrającą z rytmem organizmu człowieka. Pod ławami wewnątrz domku znajdują się najprawdziwsze ule. Pszczoły wlatują z zewnątrz przez otwory w ścianie, więc nie mają kontaktu z przebywającymi wewnątrz ludźmi. Jednocześnie bezpośrednio obcują z nimi oddzielone zaledwie cienką drewnianą ścianką. Pszczela aura, którą tworzy tysiące żyjących w takim ulu pszczół, wypełnia domek dzięki niewielkim otworom wywołujących cyrkulację powietrza. Wystarczy 1-2 godziny profilaktycznego pobytu wewnątrz domku i wychodzi się jakby całkowicie odświeżonym.
W ramach projektu będzie można zorganizować warsztaty produkcji apiterapeutyków, preparatów, w których główną substancję leczniczą stanowią właśnie produkty pszczele. Służą one do zwalczania wszelkiego rodzaju dolegliwości – zarówno dermatologicznych, jak i dotyczących narządów wewnętrznych czy też z zakresu pediatrii. Często za ich pomocą można wspomagać leczenie nawet bardzo poważnych chorób, na przykład kardiologicznych. Jednocześnie preparaty te są przeważnie dość łagodne, dzięki czemu nie wywierają szkodliwego wpływu na organizm ani nie da się ich przedawkować.

Z zabiegów można będzie korzystać wyłącznie po konsultacji z lekarzem specjalistą, gdyż zdarzają się przypadki indywidualnej wrażliwości na obecność pszczół. W godzinach pracy opiekuna pasieki będzie można umówić się i uczestniczyć w sesjach apiterapii. Uczestnictwo będzie uzależnione od przedstawienia opiekunowi zgody lekarza na takie zabiegi.

W domku można wykorzystać roje z pasieki sąsiedzkiej bądź zakupić nowe rodziny.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Zabiegi z apiterapii są trudno dostępne dla mieszkańców Warszawy, a instalacja domków, w których można by prowadzić takie zabiegi znacznie by to ułatwiła. Umożliwienie obcowania z tymi pożytecznymi owadami przybliży mieszkańcom naszej dzielnicy konieczność troski jaką powinniśmy objąć pszczoły. Szczególnie, iż nasza egzystencja jest w znacznym stopniu zależna od populacji tych owadów.
Apiterapia, przy zachowaniu elementarnych zasad jest w pełni bezpieczna i wskazana właściwie dla każdego (poza małymi dziećmi i alergikami). Podczas gdy zażywanie zwyczajnych lekarstw wiąże się przeważnie z różnego rodzaju skutkami ubocznymi, produkty pszczele ich nie wywołują – a to dlatego, że są w pełni naturalne i nie zawierają żadnych sztucznych dodatków. Co więcej, można je stosować zarówno w celach leczniczych, jak i profilaktycznie, aby poprawić swoje samopoczucie oraz zwiększyć poziom odporności.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
28 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Modyfikacje

10.01.2020 19:24
Autor projektu
19.01.2020 21:40
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (4)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Ciekawy projekt, który nie ma opisu żadnego konkretnego opisu.
  Ciekawi zatem złożona lista poparcia wniosku przez mieszkańców.
  Warto się temu przyjrzeć, czy projektodawczyni nie wrzuca wszędzie tej samej np. skopiowanej na xero listy?
  Mieszkaniec16830  12.12.2019 09:22
 • Świetny pomysł, taki nie za mądry. Powinno być jakieś wpisowe, zwracane po wstępnej weryfikacji projektu, bo to jakaś paranoja jest normalnie :D
  Mieszkaniec18557  12.12.2019 20:39
 • Super pomysł
  Mieszkaniec21248  14.01.2020 10:03
 • Doskonały projekt dla Bródna, na którym sporo jest seniorów, a oni najbardziej na dostępnej apiterapii skorzystają.
  Dobry, bo nowatorski, dobry, bo zbliża do natury, dobry, bo czerpie z naszych tradycji i dorobku.
  Dobrze, że buduje na poprzednich udanych sąsiedzkich przedsięwzięciach.
  Mieszkaniec21384  17.01.2020 01:29
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany