Unihokej - jest OK! nauka gry dla dzieci i młodzieży.

161
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu Edyta Okninska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
37 700 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Unihokej jedna z najmłodszych dyscyplin sportowych . Możliwa do uprawiania w każdych warunkach i przez wszystkich. Proste zasady gry. Gra bezpieczna dająca dużo przyjemności i wyzwalająca emocje.
Gra zespołowa w której może uczestniczyć 12 zawodników.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
teren szkół podstawowych tylko jedna wybrana lokalizacja
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
tereny szkół podstawowych w dzielnicy Bemowo, tylko jedna ze szkół będzie mogła skorzystać z efektów projektu. Jeżeli chęć uczestnictwa w projekcie zgłoszą wszystkie szkoły to wybór zostanie dokonany w drodze losowania.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Unihokej jedna z najmłodszych dyscyplin sportowych . Możliwa do uprawiania w każdych warunkach i przez wszystkich. Proste zasady gry. Gra bezpieczna dająca dużo przyjemności i wyzwalająca emocje.
Gra zespołowa w której może uczestniczyć 12 zawodników.
Opis projektu
Unihokej jako sport zaspokajający potrzebę aktywności ruchowej nacechowany dużą dynamiką. Proste zasady gry, znajomość zasad ułatwi i uatrakcyjni uczestnictwo w pozaszkolnych zabawach ruchowych. Uatrakcyjnienie oferty sportowej na zajęciach wf, pokazanie dzieciom innej formy spędzania wolnego czasu. Sprzęt do uprawiania tej dyscypliny jest stosunkowo niedrogi i dostępny dla wszystkich. Nie wymaga nakładów infrastrukturalnych aby go uprawiać.
Zasady rekrutacji:
Zajęcia odbywać się będą w 1 ze szkół z oddziałami integracyjnymi, jeżeli do projektu zgłoszą się wszystkie szkoły z oddziałami integracyjnymi należy dokonać wyboru poprzez losowanie pomiędzy nimi. Natomiast uczestnicy projektu będą rekrutowani poprzez zgłoszenia do właściwej jednostki w dzielnicy Bemowo, która będzie odpowiedzialna za realizację tego zadania z uwzględnieniem grup wiekowych.
Rozpoczęcie i zakończenie projektu:
Zajęcia odbywać się będą z częstotliwością 1 raz w tygodniu po 2 grupy czyli 2 godziny tygodniowo /jedna po drugiej z uwagi na podział wiekowy/ np. uczniowie klas 4-5 i 6-8./
treningi odbywać się będą w dwóch turach:
marzec-czerwiec (4 miesiące)
wrzesień - grudzień (4 miesiące)
Sposób informowania o rekrutacji:
Plakaty wywieszone w Urzędzie dzielnicy Bemowo , ale głównie informacje w szkołach na tablicach ogłoszeń, stronach internetowych szkół podstawowych,informacja via librus nauczyciele wf.
Reklama projektu:
strona internetowa dzielnicy Bemowo, gazeta dzielnicy, portale spłecznościowe
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Potrzeba urozmaicenia oferty sportowej na terenie Dzielnicy Bemowo. Coraz częściej słyszymy o tym sporcie natomiast dzieci i młodzież szkolna "nie wiedzą co to jest". Organizowane zawody i turnieje z tej dyscypliny zachęcają do zapoznania się i zaznajomienia z regułami gry. Do uprawiania tej dyscypliny potrzebne są niewielkie nakłady finansowe a żadne infrastrukturalne , potrzebujemy sprzęt który jest stosunkowo niedrogi i salę gimnastyczną lub boisko na zewnątrz. Zachęci młodzież szkolną do aktywności fizycznej a także urozmaici zajęcia wf na lekcjach w szkole.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
37 700,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Modyfikacje

04.02.2020 14:28
Koordynator w Dzielnicy Bemowo

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany