Zielona Stalowa

90
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Praga-Północ
Autor pomysłu Grzegorz Walkiewicz
Współautorzy Mieszkaniec, Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
432 179 zł
Kategoria
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada uzupełnienie zieleni przyulicznej wzdłuż ulicy Stalowej. Proponujemy dosadzenie drzew, krzewów i kwiatów wprost w gruncie. Chcemy rozpłytowania części chodników w taki sposób by połączyć istniejące misy drzew i utworzyć pasy zieleni. Te działania poprawią warunki życia rosnących już na Stalowej drzew.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Północ
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Stalowa w Warszawie - na całej długości.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada uzupełnienie zieleni przyulicznej wzdłuż ulicy Stalowej. Proponujemy dosadzenie drzew, krzewów i kwiatów wprost w gruncie. Chcemy rozpłytowania części chodników w taki sposób by połączyć istniejące misy drzew i utworzyć pasy zieleni. Te działania poprawią warunki życia rosnących już na Stalowej drzew.
Opis projektu
Charakterystycznym elementem ulicy Stalowej są drzewa robinie akacjowe. Niestety w ostatnich latach wiele drzew zostało uszkodzonych lub usuniętych, co jest efektem wieloletnich zaniedbań (korzenie drzew mają niewielki dostęp do wody i powietrza, ziemia w misach drzewnych jest mocno ubita, często zabetonowana). Zarząd Zieleni już dziś dysponuje ekspertyzami mówiący o potrzebie kolejnych wycinek.

Chcemy uzupełnić brakujące drzewa i dosadzić je w nowych miejscach, a także połączyć i obsadzić misy drzew atrakcyjna zielenią. W ten sposób poprawimy warunki rosnącym już drzewom. Te działania przyczynią się do poprawy atrakcyjności ulicy Stalowej.

Zabiegamy również o uzupełnienie małej architektury tj. ławek, koszy na śmieci oraz stojaków rowerowych w przestrzeni chodnika, przy zachowaniu, istniejącej dziś, możliwości parkowania równoległego po dwóch stronach jezdni.

Ostateczny kształt zazielenienia ulicy powinien zostać wypracowany w ramach konsultacji społecznych z mieszkańcami, tak jak miało to miejsce w przypadku realizacji projektów Zielona Świętokrzyska i Zielona Targowa.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Charakterystycznym elementem ulicy Stalowej są drzewa robinie akacjowe. Niestety w ostatnich latach wiele drzew zostało uszkodzonych lub usuniętych. Chcemy uzupełnić brakujące drzewa i dosadzić je w nowych miejscach, a także połączyć i obsadzić misy drzew atrakcyjna zielenią. W ten sposób poprawimy warunki rosnącym już drzewom. Te działania przyczynią się do poprawy atrakcyjności ulicy Stalowej.

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
432 179,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Inne: Wezwanie wysłane 23.01.2020 r.

Modyfikacje

21.01.2020 08:57
Autor projektu
27.01.2020 13:54
Koordynator w Dzielnicy Praga Północ

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Kolejny rok, kiedy ten sam projekt składają te same osoby.
  Skoro ludzie nie głosowali na ten projekt i nie przeszedł, może trzeba go zaniechać.
  BTW
  Regulamin BO takie powtarzane kolejne lata projekty powinien odrzucać z automatu.
  Mieszkaniec16830  12.12.2019 09:09
  • Kolejny raz składany jest projekt, bo wciąż jest grupa osób, która go potrzebuje (choćby sami składający). Projekt nie przeszedł w zeszłym roku, bo widocznie głosujący uznali, że nie jest ich pierwszą potrzebą. Możliwe, że głosując w 2019 wyborcy zaspokoili swe priorytetowe potrzeby (wygrane i zrealizowane projekty je zaspokoiły) i teraz zagłosują na Zieloną Stalową. Przecież wiadomo, że głosuje się "pod siebie"/ pod swoje potrzeby/najbliższą okolicę. No i nikt nikogo nie zmusza do głosowania na dany projekt. Komuś dany pomysł nie pasuje po prostu przesuwa stronę niżej i szuka czegoś dla siebie. Pozdrawiam :)
   Mieszkaniec20950  12.12.2019 18:18
 • Świetny pomysł. Poza argumentami autorów pomysłu dodam, że ze względu na ścisłą, pierzejową zabudowę ulicy od skrzyżowania z Czynszową w kierunku Inżynierskiej i 11 listopada, która zresztą jest jej wizytówką, ulica mocno się nagrzewa i na pewnych odcinkach brakuje zieleni, która by to nagrzewanie złagodziła.

  Na niektórych odcinkach chodnik jest na tyle szeroki, że można go zwęzić, tworząc miejsce na nowe nasadzenia. Wyeliminowałoby to również problem samochodów parkujących podwójnie, na chodniku, wzdłuż legalnie wyznaczonych miejsc parkingowych.
  Łukasz Grzeszczyk  09.05.2020 18:01
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany