Spotkanie z Noblistką ! Olga Tokarczuk w Warszawie.

171
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2021
Autor pomysłu Edyta Okninska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
60 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Zorganizowanie autorskiego spotkania z Panią Olgą Tokarczuk dla mieszkańców Warszawy, której przyznano Nagrodę Nobla „za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją pokazuje przekraczanie granic jako formę życia”.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Uniwersytet Warszawski - Aditorium Maximum
Politechnika Warszawska
Pałac Kultury i Nauki
inne miejsce spełniające warunki do zorganizowania tego typu spotkania
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Powinno to być miejsce w którym można zorganizować tego typu spotkanie z zagwarantowaniem wszelkich przepisów bezpieczeństwa i możliwością łatwej komunikacji i logistyki. Miejsce do którego będzie możliwie łatwo dotrzeć osobom z niepełnosprawnościami ruchowymi. Miejsce: Uniwersytet Warszawski - Aditorium Maximum Politechnika Warszawska Pałac Kultury i Nauki

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zorganizowanie autorskiego spotkania z Panią Olgą Tokarczuk dla mieszkańców Warszawy, której przyznano Nagrodę Nobla „za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją pokazuje przekraczanie granic jako formę życia”.
Opis projektu
Zorganizowanie autorskiego spotkania z Panią Olgą Tokarczuk dla mieszkańców Warszawy.Nie codziennie zdarza nam się spotkać z osobą uhonorowaną Nagrodą Nobla pochodzącą z Polski . Daje nam to możliwość:
- zaciekawienie nowych, potencjalnych czytelników
- pogłębienie relacji z dotychczasowymi czytelnikami i fanami,
- zapoznanie się z warsztatem pracy
- umożliwienie otrzymania autografu autorki lub zrobienia pamiątkowego zdjęcia w zależności od ilości uczestników biorących udział w spotkaniu (tu należy rozważyć zasadność )
- wsparcie, podzielenie się swoim doświadczeniem,inspiracją z innymi uczestnikami spotkania
Należałoby zastanowić się nad możliwością wcześniejszego wysłania do organizatorów pytań, które pojawią się za spotkaniu . Usprawni to całą organizację spotkania i wyeliminuje powtarzalność pytań. Umożliwi osobie prowadzącej profesjonalne przygotowanie się i ułożenie planu spotkania.
Zasady rekrutacji, kryteria naboru :
Na spotkanie może przybyć ograniczona liczba osób dlatego wskazane byłoby aby organizator spotkania poza osobami prowadzącymi spotkanie przyznał możliwość uczestnictwa mieszkańcom każdej z dzielnicy Warszawy. Zakładając że na spotkanie może wejść X osób należy podzielić liczbę na 18 (tyle mamy dzielnic) a następnie każda dzielnica (jednostka odpowiedzialna) umożliwi w drodze publicznego losowania spośród wszystkich chętnych wyłonić uczestników spotkania. Ilość osób biorących udział w spotkaniu będzie uzależniona od sali która zostanie wynajęta na ten cel.
Termin realizacji :
Projekt będzie możliwy do realizacji w 2021 r. po wcześniejszym umówieniu się z autorkę. Jednostka odpowiedzialna za realizację będzie musiała dostosować się do dat wskazanych przez autorkę.
- informacja o spotkaniu powinna znaleźć się na stronach internetowych wszystkich dzielnic, szkołach, miejscach użyteczności publicznej zarządzanych przez m.st.Warszawy, plakaty na przystankach autobusowych , tramwajowych.
- w przypadku dużego zainteresowania ze strony mieszkańców można rozważyć transmisję spotkania przed budynkiem np.PKiN wydaje się być miejscem idealnym.

Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Istnieje potrzeba spotkania z osobą która otrzymała nagrodę Nobla.Jest to wyjątkowy moment dla kultury polskiej. Od ponad 20 lat żaden Polak nie otrzymał tak prestiżowego wyróżnienia. Daje nam to zwykłym czytelnikom możliwość poznania osoby docenionej przez cały świat literacki.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
60 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (1)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Wcześniej czy później jakieś i tak będzie, także bez tego projektu. Jedno już nawet było, chociaż faktem jest, że płatne i o dość limitowanej widowni.
    Mieszkaniec19227  30.01.2020 23:45
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany