Nowy lokal dla Biblioteki Publicznej nr 63.

100
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Mokotów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
862 500 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Remont budynku przy ul. Pułku AK "Baszta" 5 na potrzeby Biblioteki Publicznej.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Obręb/działka 1-2-13/cz.dz.ew.23/1. Oznaczenie nieruchomości w księdze wieczystej KW WA2M00320092/1. Powierzchnia całkowita 178,50 m2.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Remont budynku przy ul. Pułku AK "Baszta" 5 na potrzeby Biblioteki Publicznej.
Opis projektu
Przejęcie lokalu przy ul. Pułku AK "Baszta" 5 na potrzeby Biblioteki Publicznej nr 63, obecnie mieszczącej się przy ul. J. Bytnara "Rudego" 27. Budynek posiada swobodny dostęp dogodny dla wszystkich chcących korzystać z biblioteki. Jednak aby można było zacząć działalność biblioteczną konieczny jest gruntowny remont lokalu. Niezbędne będzie również wyposażenie wnętrza (regały na książki, biurka, lady biblioteczne i inne).
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
W roku 2013 wypożyczalnia nr 63 została przeniesiona z lokalu przy ul. Baboszewskiej 1 (150 m2) do lokalu przy ul. J. Bytnara "Rudego" 27 (110 m2, z czego 70 m2 przeznaczonych na księgozbiór). Utrudnieniem dla czytelników stała się nie tylko mocno okrojona powierzchnia lecz również dostęp do lokalu. W poprzednim miejscu swobodne dojście umożliwiało osobom starszym i niepełnosprawnym, matkom z dziećmi w wózkach, wypożyczanie książek oraz udział we wszelkiej działalności kulturalnej oferowanej przez bibliotekę. Obecnie schody prowadzące na wysoki parter i domofon są znacznym ograniczeniem dla wielu osób. Warunki lokalowe nie pozwalają na zakup dostatecznej ilości książek mogących zadowolić czytelników. Wszelka działalność kulturalna (spotkania autorskie, wieczory poetyckie, warsztaty dla młodzieży, itp) została wstrzymana. Mimo utrudnień wypożyczalnia stara się zadowolić czytelników, jest to jednak zdecydowanie zbyt uboga oferta. W rozmowach mieszkańcy często poruszają temat biblioteki mając nadzieję na poprawę warunków oraz rozszerzenie działalności.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
kosztorys inwestorski, branża budowana - 537500,00
Kosztorys inwestorski, branża elektryczna - 120000,00
Kosztorys inwestorski, branża sanitarna - 160000,00
dokumentacja projektowo kosztorysowa - 45000,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
862 500,00 zł

Skutki realizacji (wypełnia pracownik Urzędu m.st. Warszawy)

Skutki realizacji

Modyfikacje

07.05.2020 12:39
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów
24.06.2020 09:29
Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Mokotów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Jeżeli Dzielnica widzi potrzebę wyremontowania jednego z budynków na potrzeby Biblioteki (instytucji publicznej) to powinna znaleźć w budżecie na to środki, nie stawać w konkury z obywatelami i ich inicjatywami. Gdyby pomysł dotyczył stworzenia np. centrum organizacji pozarządowych, hubu, miejsca coworkingowego - miałoby to zasadność - tak, raczej nie.
  Mieszkaniec22156  31.01.2020 22:37
 • Pomysł z nowym lokalem dla Biblioteki nr 63 jest słusznym pomysłem. W tym momencie lokal jest ciasny, sale są wąskie i nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. Nie ma też możliwości realizowania wielu wydarzeń, które jeszcze w starym lokalu były często tworzone, jak np. spotkania autorskie. Biblioteka posiada pokaźny księgozbiór i jeszcze nie miałam sytuacji, żeby jakiegoś tytułu nie było na półce. Muszę też wspomnieć o zawsze pomocnych Paniach bibliotekarkach, które chętnie angażują się w rozwój biblioteki i jedyne czego im brakuje to większa powierzchnia. Mam ogromną nadzieję, że uda się i Biblioteka nr 63 będzie mogła otrzymać większy lokal, a tym samym rozwijać się dla nas – czytelników :)

  Pozdrawiam,
  Aleksandra
  Mieszkaniec19408  11.08.2020 21:44
 • Nowy lokal jest bardzo dobrym pomysłem. Osoby tam pracujące mają ograniczone możliwości realizacji pomysłów które ściągają do bibliotek czytelników. Jest to spowodowane mała powierzchnia. Dodatkowo jak zostało wspomniane lokal znajdujący się na parterze do którego prowadzą schody jest poprostu niedostępny dla pewnej grupy czytelników. Oczywiste jest ze zbiory biblioteki będą wciąż się rozrastały a miejsce poprostu na to już nie pozwala. Uważam, że ważne jest aby bibliotece zmieniono lokal ponieważ to właśnie te ciepłe osoby w niej pracujące zarażają dzisiejszą młodzież miłością do książek.
  Mieszkaniec19495  12.08.2020 21:08
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany