Monitoring ronda Szendzielarza

552
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
81 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Zakres prac obejmować miałbym instalację 2-4 kamer z czujnikiem ruchu zlokalizowanych obok Ronda Szendzielarza wraz z budową kanalizacji teletechnicznej jeśli zajdzie taka konieczność.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Rondo Szendzielarza.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Rondo Szendzielarza.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zakres prac obejmować miałbym instalację 2-4 kamer z czujnikiem ruchu zlokalizowanych obok Ronda Szendzielarza wraz z budową kanalizacji teletechnicznej jeśli zajdzie taka konieczność.
Opis projektu
Zakres prowadzonych prac obejmować ma instalację 2 lub 4 zewnętrznych kamer wizyjnych obok Ronda Szendzielarza wraz z budową kanalizacji teletechnicznej jeśli zajdzie taka konieczność. Kamery powinny być rozmieszczone tak aby mieć dobry widok na rondo a w szczególności tablice rejestracyjne pojazdów z niego korzystających. Najdogodniejsze punkty znajdują sie na pasie wzdłuż ul. Poligonowej oraz na wyspie pośrodku ronda. Sugerowana odległość od poziomu powierzchni jezdni to 3-4 metry. W celu zapewnienia wystarczającej jakości obrazu sugerowana odległość masztu lub zamiennej podstawy kamery od pasa jezdni nie powinna być większa niż 8 metrów. Sugerowana cena detaliczna kamery to ok. 500 złotych. Przewidywane zużycie energii elektrycznej samych kamer plasuje się na poziomie ok 12W. Zwyczajowo gwarancja na tego typu urządzenia obejmuje od dwóch do trzech lat. Żywotność sprzętu tum samym oceniana jest na 2-3 lata a po tym okresie niewykluczona może być konieczność poważniejszych prac konserwatorskich lub wymiany.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Po konsultacjach m.in. z Policją oraz okolicznymi mieszkańcami podjęto inicjatywę zmierzającą do poprawy bezpieczeństwa publicznego polegającą na budowie systemu monitoringu wizyjnego. Uznano, że monitoring wizyjny stanowi doskonałe narzędzie zwiększające szansę na wykrycie przestępstw i wykroczeń już w momencie ich popełniania. Budowa systemu monitoringu wizyjnego byłaby projektem wspierającym realizację innych działań z zakresu bezpieczeństwa , a celem jest zapobieganie niszczeniu pozytywnych skutków tych działań. Projekt ma na celu wzmacnianie poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców dzielnicy, a także osób przyjezdnych czy też pracujących w okolicy ronda (np. w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga W Warszawie) lub bezpośrednio korzystających z niego podczas jazdy.

Charakterystyka

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wykonanie zadania 80000zł.
Eksploatacja 1000zł
Razem 81000zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
81 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

20.01.2020 00:34
Autor projektu
20.01.2020 00:36
Autor projektu
20.01.2020 23:29
Autor projektu
19.06.2020 12:18
Wydział Infrastruktury dla Dzielnicy Praga-Południe
13.08.2020 15:26
Koordynator w Dzielnicy Praga-Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Ten projekt może ocalić życie!
    Bo już niewiele brakuje, a zacznę strzelać do tych drifterów.
    Mieszkaniec22147  31.01.2020 09:01
  • W ramach projektu powinna zostać uwzględniona aktywacja zapisu nagrania po przekroczeniu ustalonej głośności dźwięku w dB. Na tym rondzie nie tylko drifterzy dają się we znaki ale jeszcze amatorzy przerobionych aut. Auta te są przerobione w taki sposób że głośność pracy silnika przekracza wszelkie dopuszczalne normy, słychać ryk silnika i pisk opon.
    Mieszkaniec23542  09.09.2020 20:50
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany