Wykonanie elewacji Domu Kultury "Portiernia" od strony ul. Dyrekcyjnej

509
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Ursus
Autor pomysłu Agnieszka Gorzkowska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
44 000 zł
Kategoria
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt zakłada wykonanie nowej elewacji ściany wraz z instalacją elektryczną do oświetlenia zewnętrznego od strony ul. Dyrekcyjnej

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Traktorzystów 20
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dom Kultury "Portiernia" (Filia Ośrodka Kultury "Arsus" w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy)
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada wykonanie nowej elewacji ściany wraz z instalacją elektryczną do oświetlenia zewnętrznego od strony ul. Dyrekcyjnej
Opis projektu
W ramach projektu zostanie wykonana elewacja budynku z odpowiednimi przyłączeniami elektrycznymi, które będą stanowić podstawę do montażu w przyszłości innych zewnętrznych elementów - kinkietów oraz neonów dla Domu Kultury "Portiernia"

Dom Kultury "Portiernia" jest nową filią Ośrodka Kultury "Arsus" w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Placówka wciąż dynamicznie rozwija się. W pierwszych miesiącach 2020 roku rozpoczęło tu działalność Miejsce Aktywności Lokalnej. Elewacja Domu Kultury "Portiernia" wpisze się w nowoczesną przestrzeń powstającego osiedla po byłych terenach ZM "Ursus". Mieszkańcy dzielnicy korzystający z oferty programowej Domu Kultury "Portiernia", jak i inni goście, zyskają odnowiony w pełni budynek Domu Kultury, który swoją estetyką wpisze się w pozytywny wizerunek nowoczesn ej i zadbanej Dzielnicy. Elewacja będzie wizytówką widoczną dla wszystkich mieszkańców przez 24 godziny na dobę.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Dom Kultury "Portiernia" jest nową filią Ośrodka Kultury "Arsus" w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Placówka wciąż dynamicznie rozwija się. W pierwszych miesiącach 2020 roku rozpoczęło tu działalność Miejsce Aktywności Lokalnej. W krótkim czasie istnienia udało się stworzyć kilkanaście różnych zajęć dla kilku grup wiekowych. Współczesność i nowe trendy wymagają również dbania o nowoczesny wizerunek placówki kultury. W związku z przyrostem nowych osiedli wokoło "Portierni" placówka chce wyróżnić się i zachęcić nowych mieszkańców do spędzania czasu "po sąsiedzku" włąśnie w jej progach. Jednakże od strony ul. Dyrekcyjnej budynek nie wygląda atrakcyjnie, jest słabo oznakowany i posiada starą, zniszczoną elewację. Wykonanie nowej elewacji ściany od ul. Dyrekcyjnej poprawią estetykę nie tylko samej "Portierni", ale i części Dzielnicy Ursus od strony budowanych osiedli. Budynek ma promować kulturę i ma spełniać wymogi miejsca przyjaznego i otwartego, a projekt w tym na pewno pomoże. Co więcej, projekt wpisze się również w rewitalizację części pofabrycznej dzielnicy. Sam budynek "Portierni" jest historyczny i stanowi pamiątkę po istniejącej tutaj fabryce traktorów. Z tyłu Domu Kultury przechodzi codziennie coraz więcej mieszkańców.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
roboty przygotowawcze - 7000 zł
dwukrotne malowanie farbą fasadową - 21 280 zł
tynkowanie elewacji - tynk mineralny - 728 zł
układanie boni - 2250 zł
wkucie przewodów w warstwę elewacji - 1200 zł
obrobienie glifów okiennych i drzwi - 3500 zł
projekt - 7000 zł
oznakowanie projektu - 500 zł
koszt utrzymania projektu w roku realizacji - 542 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
44 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

22.06.2020 13:23
Koordynator w Dzielnicy Ursus

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany