Przejście przez plac Inwalidów

1815
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Żoliborz
Autor pomysłu Michał Rapacki
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
150 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Wyznaczenie przejścia przez plac Inwalidów - w ciągu nowopowstałej alei spacerowej w osi alei Wojska Polskiego.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Żoliborz
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Plac Inwalidów
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Wyznaczenie przejścia przez plac Inwalidów - w ciągu nowopowstałej alei spacerowej w osi alei Wojska Polskiego.
Opis projektu
Celem projektu jest wyznaczenie przejścia przez plac Inwalidów. Przejście będzie zlokalizowane dokładnie na środku placu, w ciągu nowopowstałej alei spacerowej w osi alei Wojska Polskiego (na środku centralnego zieleńca w alei). W ramach projektu powstanie zespół przejść dla pieszych przez ulicę Mickiewicza oraz przez drogi okólne placu i torowisko tramwajowe, a także ścieżka na przedłużeniu nowej alei spacerowej. Szczegółową lokalizację przejść przedstawia załączona grafika.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Dzięki realizacji projektu na placu Inwalidów poprawią się warunki komunikacji pieszej. Ponadto projekt przywróci placowi spójny charakter (aktualnie plac jest przedzielony płotem w ciągu ulicy Mickiewicza) i dopełni założenie architektoniczne nowopowstałego ciągu rekreacyjno-spacerowego w alei Wojska Polskiego, umożliwiając swobodne przejście elegancką aleją spacerową między oboma pomnikami w alei Wojska (przy pl. Grunwaldzkim i przy pl. Inwalidów). Stworzy także dogodne dojście do aktualnie remontowanej działobitni Cytadeli od strony al. Wojska Polskiego.

Projekt tym samym umożliwi swobodne przejście całej alei Wojska Polskiego aż od placu Grunwaldzkiego oraz przywróci alei Wojska jej pierwotnie planowany charakter eleganckiej, reprezentacyjnej alei o charakterze patriotycznym.

Wyznaczenie przejść dla pieszych przez ulice okólne pl. Inwalidów oraz ulicę Mickiewicza może się w tym miejscu odbyć w sposób bezpieczny. Na ulicach okólnych ruch pojazdów jest nieznaczny i uspokojony, natomiast ul. Mickiewicza tym miejscu rozdzielona jest pasem zieleni, który umożliwi przekroczenie ulicy w dwóch etapach, z bezpiecznym i szerokim azylem na środku. Także natężenie ruchu tramwajowego nie jest duże, a na ul. Mickiewicza w innych miejscach funkcjonują już podobne przejścia dla pieszych.

Charakterystyka

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
150 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany