Otwórz się na sztukę

21
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / Zrealizowano
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Włochy
Nowe Włochy
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
3 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Oddano 380 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Projekt ma na celu dofinansowanie zajęć plastycznych organizowanych w Bibliotece.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
03.01.2018 08:34
W ramach projektu zakupiono materiały plastyczne do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży nr 22, a następnie zostało zrealizowanych kilkadziesiąt godzin zajęć, w którym uczestniczyły setki dzieci.
Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Kultury dla Dzielnicy Włochy

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Włochy
Obszar objęty pomysłem:
Nowe Włochy
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Księdza Juliana Chrościckiego 2
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt ma na celu dofinansowanie zajęć plastycznych organizowanych w Bibliotece.
Opis projektu
Jedną z form działalności Biblioteki są zajęcia plastyczne organizowane dla dzieci ze szkół, przedszkoli oraz innych zainteresowanych zarówno jako samodzielne warsztaty manualne jak i towarzyszące innym działaniom takim jak spotkania w Klubie Malucha „Brzdąc” „Spotkania z bajką”, „Lato i zima w Bibliotece”, lekcje biblioteczne lub wycieczki do Biblioteki.
Dzięki stosowaniu różnych technik plastycznych i różnorodności dostępnych materiałów, zajęcia prowadzone są w ten sposób, aby każde dziecko miało możliwość indywidualnego, i co ważne, swobodnego wypowiadania się oraz tworzenia.
Biblioteczne zajęcia plastyczne pozytywnie wpływają na prawidłowy rozwój psychofizyczny dziecka, sprzyjają redukowaniu napięć emocjonalnych, dają dużo swobody, a jednocześnie wiele radości i satysfakcji, rozbudzają wyobraźnię, wrażliwość estetyczną i zainteresowanie sztuką.
Sposób prowadzenia zajęć skłania uczestników do kreatywnego myślenia, samodzielnej twórczości i działania, co szczególnie ważne jest w przypadku dzieci z różnymi dysfunkcjami, którym czasami bardzo trudno jest mówić otwarcie o własnych odczuciach.


Uzasadnienie realizacji projektu
Dofinansowanie zajęć plastycznych prowadzonych w Bibliotece pozwoli m. in. na uatrakcyjnienie oferty skierowanej do użytkowników, na ciekawsze spędzenie wolnego czasu zarówno dzieci jak i ich rodziców lub opiekunów, którzy chętnie uczestniczą we wspólnych działaniach. Udzielona pomoc finansowa to zwiększenie liczby zajęć, które mają pozytywny wpływ na rozwój intelektualny i manualny uczestniczących w nich dzieci. Zajęcia te to również nauka współdziałania w grupie i pomagania sobie nawzajem, czerpania radości z tworzenia i aktywności plastycznej a także inspiracja do wspólnego działania dorosłych i dzieci, zaś różnorodność stosowanych technik pracy pozwoli każdemu dziecku odnaleźć coś dla siebie i poczuć, że jest twórcą.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zakup materiałów plastycznych takich jak: bloki rysunkowe i techniczne, papier kolorowy, brystole, farby akrylowe, plakatowe, tektura falista, filc, papiery dekoracyjne, nożyczki, plastelina, modelina, artykuły dekoracyjne, dodatki (np. piórka, ruchome oczka, cekiny, wstążki), kleje introligatorskie, kleje w sztyfcie
i inne.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
3 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Karty oceny

Modyfikacje

21.01.2016 12:25
Koordynator w Dzielnicy Włochy
18.03.2016 13:06
Koordynator w Dzielnicy Włochy
09.06.2016 11:15
Koordynator w Dzielnicy Włochy

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany