Festiwal sztuk walki

321
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Rembertów
Autor pomysłu Karolina Wiśniewska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
73 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
W ramach projektu zostanie zorganizowany festiwal sztuk walki, podczas którego zaprezentowana będzie oferta różnych form aktywności fizycznej. W ramach festiwalu zostaną zaprezentowane różne sztuki walki i odbędą się mini-zawody w różnych kategoriach.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Tereny zielone wzdłuż al. Traczy oraz plac przy pomniku Bitwy pod Olszynką Grochowską. Działki 59/3, 60/13, 60/6, 60/5, 60/4, 60/2 oraz 120, 121, 59/1, 60/11 obrębu 30704.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Teren zapewnia odpowiednią przestrzeń na realizację Festiwalu.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
W ramach projektu zostanie zorganizowany festiwal sztuk walki, podczas którego zaprezentowana będzie oferta różnych form aktywności fizycznej. W ramach festiwalu zostaną zaprezentowane różne sztuki walki i odbędą się mini-zawody w różnych kategoriach.
Opis projektu
Projekt polega na organizacji Festiwalu sztuk walki.

Najpopularniejsze rodzaje sztuk walki to te wywodzące się z krajów Dalekiego Wschodu – Japonii, Chin, Korei, Tajlandii. Określenie „sztuki walki” odnosi się do różnych rodzajów walki wręcz lub walki z użyciem broni białej (np. kijów, szpad, szabli). W potocznej świadomości stanowią one jednolitą grupę dyscyplin, w których główny nacisk kładzie się na naukę wyprowadzania ciosów w celu pokonania przeciwnika lub skutecznej obrony przed nim. Ale tak naprawdę w sztukach walki nie chodzi o demonstrowanie swojej siły, lecz posługiwanie się nią w mądry sposób – to znaczy taki, który nie jest agresywny i zaczepny. Siła fizyczna ma prowadzić do rozwoju duchowego jednostki, a nie rywalizacji, zdobywania podziwu otoczenia czy odnoszenia własnych korzyści. Tym między innymi różnią się sztuki walki od sportów walki.

Do Festiwalu zostaną zaproszone firmy, przedsiębiorcy i organizacje, które działają na terenie Warszawy i okolic lub mogą realizować zajęcia/spotkania na ternie Dzielnicy Rembertów.
Każda zaproszona Firma/Organizacja na scenie przedstawi krótki pokaz dotyczący sztuki walki, którą się zajmuje, bądź w której szkoli. W ramach projektu zostanie zorganizowana przestrzeń z platformą do bezpiecznych pokazów różnych sztuk walki.

Przewiduje się prezentację możliwie jak największej liczby różnych form tej sztuki, tj.: aikido, taekwondo, judo, karate (w tym kyokushin), jiu-jitsu, boks (w tym boks tajski "Muay Thai"), kick-boxing, capoeira, kung-fu, krav maga, Bas-3, sambo, savate, wing chun, pencak silat, hapkido, sumo, kalaripayattu (zwane także Kalari), arnis (zwany także kali lub eskrima), kenjutsu, szermierka, w tym (kendo, bojutsu (laski)), łucznictwo (w tym kyudo).

Każdy rodzaj sztuk walki będzie miał zapewnioną osobną przestrzeń - namiot, gdzie mieszkańcy będą mieli możliwość porozmawiania na temat różnych dziedzin sportu.

W centralnym punkcie na platformie przez cały dzień organizowane będą mini-zawody w różnych kategoriach np. wiekowych, dla poszczególnych sztuk walki oddzielnie. Zgłoszenia uczestników będą możliwe wyłącznie na miejscu Festynu. O godzinach zapisu na poszczególne zawody organizator poinformuje w materiałach informacyjnych przed festynem oraz w ulotkach, które będą dostępne podczas Festiwalu.

W ramach Festiwalu zostanie zaplanowane Kino Plenerowe. Kino będzie się składało z dużego ekranu plenerowego, projektora, sprzętu z niezbędnym z oprogramowaniem do pokazu filmów, licencjami do nieodpłatnego pokazu filmów, odpowiedniego nagłośnienia. Kino będzie się znajdowało w lokalizacji umożliwiającej zarówno ustawienie zakupionych specjalnie na tę okazję leżaków plenerowych jak i położenie własnego koca do oglądania filmów. Sugeruje się umiejscowienie kina bliżej ul. Chełmżyńskiej, np. na działce 60/2.
Filmy będą wyświetlane przez cały dzień trwania Festiwalu oraz po zamknięciu stoisk (najpóźniej do godz. 22:00). Proponuje się wyświetlanie filmów z najbardziej znanymi postaciami sztuk walki jak np. Bruce Lee, Jackie Chan, Jean-Claude Van Damme. Co najmniej jeden film będzie poświęcony postaciom kobiecym, np. filmy, w których występowały: Magggie Q, Elodie Young, Ming-Na Wen, Ronda Roussey, Kelly Hu I, Michelle Rodriguez, Jeeja Yanin, Rina Takeda. W godzinach porannych będą pokazywane filmy dla dzieci jak np. Kung-Fu Panda, Mulan, Avatar - Ostatni Władca Wiatru, Karate-Kid. W trakcie festiwalu zostanie też przedstawiony film o tzw. Bokserze z Oświęcimia - Tadeuszu "Teddym" Pietrzykowskim.

Wszystkim mieszkańcom zostanie zapewniony dostęp do wody pitnej w formie beczkowozu lub nielimitowanej wody butelkowanej. Mieszkańcom zostaną także zapewnione kubeczki do napojów.
W ramach festiwalu zostanie zapewnione stoisko ze zdrową żywnością oraz porady dietetyków związane z uprawianiem sportu.

Wszystkie stoiska będą miały zapewniony dostęp do prądu. W ramach projektu zostaną zakupione przedłużacze ok. 50 m długości kabla.

W ramach festiwalu organizator zapewni odpowiednie zabezpieczenie techniczne oraz medyczne.

Koszty:
- zakup/wynajem sceny plenerowej z matami do uprawiania różnych sportów - 20.000 zł
- projekcja filmów - 5.000 zł
- nagłośnienie kina plenerowego - 2.000 zł
- leżaki z logo Dzielnicy i Budżetu Obywatelskiego (100 zł x 100 szt.) - 10.000 zł
- konferansjer - 500 zł
- nagrody dla zawodników - 6.000 zł
- namioty plenerowe (25 szt.) - 24.000 zł
- woda wraz z kubeczkami - 1.000 zł
- rozgałęziacze do prądu wraz z przedłużaczami - 4.500 zł

Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Sztuki walki są formą aktywności fizycznej, która angażuje młodzież i zapewnia im zajęcie, jednocześnie ucząc zdrowego stylu życia. Przegląd różnych sztuk walki pozwoli na dobranie zajęć, które będą mogły dobrać aktywność fizyczną dostosowaną do ich osobistych możliwości.

Trenowanie sztuk walki, bez względu na rodzaj, daje szereg korzyści zdrowotnych i psychicznych:
- zwiększa sprawność fizyczną i siłę mięśni;
- poprawia koordynację ruchową;
- wyrabia zwinność, szybkość, spostrzegawczość;
- uczy skupienia, koncentracji i czujności;
- daje wewnętrzny spokój i pewność siebie;
- przywraca harmonię między ciałem i umysłem;
- pozwala w zdrowy, kontrolowany sposób wyładować stres i pozbyć się negatywnych emocji;
- uczy technik przydatnych w samoobronie;
- przekazuje cenne wartości takie jak wytrwałość, cierpliwość, uczciwość, szacunek dla współzawodnika, konsekwentność, dokładność.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
73 000,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
73 000,00 zł

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu

Uzasadnienie negatywnej oceny projektu
Nie została dołączona lista poparcia
Lista poparcia jest niepoprawnie wypełniona
Nie dołączono zgody autora na wykorzystanie utworu

Modyfikacje

05.02.2020 13:34
Koordynator w Dzielnicy Rembertów
06.02.2020 10:53
Koordynator w Dzielnicy Rembertów
29.07.2020 09:58
Koordynator w Dzielnicy Rembertów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany