Warsztaty z robotyki dla dzieci

919
Wybrany w głosowaniu - Projekt zwycięski / W trakcie realizacji
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Rembertów
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
11 700 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Oddano 362 głosów za tym projektem
Wyślij wiadomość do autora
Cykl warsztatów w ilości siedem spotkań z programowania i robotyki LEGO przeznaczone będą dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat, które będą się odbywać w Domu Kultury "Wygoda". Warsztaty poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy animatorzy. Każde z zajęć trwać będą 1,5 godziny.

Realizacja pomysłu

Aktualizacja:
12.05.2021 20:01

W okresie marca i kwietnia zostały wysłane zapytania ofertowe do firm na realizację warsztów z robotyki dla dzieci. Na przełomie kwietnia i maja 2021 r.  wyłoniono wykonawcę zadania. Podpisanie umowy z firmą realizującą projekt przewidziane jest na maj 2021 r.

W okresie od maja do grudnia 2021 r. - w miarę luzowania obostrzeń zw. z pandemią koronawirusa - przewidziano realizację warsztatów.

Jednostka odpowiadająca za realizację: Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Rembertów

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Koniecpolska 14 - Dom Kultury "Wygoda"
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Cykl warsztatów w ilości siedem spotkań z programowania i robotyki LEGO przeznaczone będą dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat, które będą się odbywać w Domu Kultury "Wygoda". Warsztaty poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy animatorzy. Każde z zajęć trwać będą 1,5 godziny.
Opis projektu
Cykl warsztatów w ilości siedem spotkań z programowania i robotyki LEGO przeznaczone będą dla dzieci w wieku od 7 do 14 lat. Ilość osób w grupie: max. 20. Zajęcia odbywać się będą w Domu Kultury "Wygoda" (dom kultury przeprowadzi zapisy). Warsztaty poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy animatorzy. Proponowane warsztaty będą sposobem na urozmaicenie szkolnych lekcji.
Dzieci podczas warsztatów budują robota według przygotowanego scenariusza lekcji, a następnie uczą się go ożywiać, czyli programować, tak aby samodzielnie wykonał misję np. znalazł wyjście z labiryntu, pokonał tor przeszkód, przewiózł ładunek itp. Podczas zajęć zostaną pokazane tajniki programowania oraz zasady logiki poprzez tworzenie własnych gier. Dom Kultury "Wygoda" dysponuje salą widowiskową, w której mogą odbywać się zaproponowane warsztaty z robotyki oraz posiada stoliki, krzesła i rzutnik niezbędne do poprowadzenia warsztatów. Koszt projektu to: poprowadzenie jednych warsztatów z robotyki wraz z potrzebnymi materiałami to 1600 zł brutto x 7 spotkań (dla 7 grup), koszty promocji 500 zł
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Zapoznanie dzieci z nauką poprzez zabawę z pewnością zaprocentuje w przyszłości i może zwiększyć ich szanse na zdobycie sukcesów edukacyjnych. Uczestnicy warsztatów będą mogli zdobyć umiejętność pracy zespołowej, rozwiązywania problemów jakie mogą się pojawić z programowaniem. Poznają różne rodzaje programowania począwszy od Scratch a skończywszy na C++. Zapoznają się z tajnikami programowania oraz zasadami logiki poprzez tworzenie własnych gier.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Kosztorys:
organizacja warsztatu z robotyki wraz z potrzebnymi materiałami to 1600 zł
1600 zł x 7 spotkań (dla 7 grup) = 11 200 zł
Koszty promocji: 500 zł
Całkowity koszt: 11 700 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
11 700,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

21.04.2020 11:31
Wydział Kultury i Promocji dla Dzielnicy Rembertów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany