Remont placu zabaw dla dzieci młodszych przy SP 330 ul. Mandarynki 1

820
Wycofany przez autora
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Karolina Mioduszewska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
320 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt dotyczy wyremontowania istniejącego placu zabaw przy SP przy ul . Mandarynki 1 z dostosowaniem go dla dzieci z niepełnosprawnościami. Proponuje się wymianę istniejących zabawek na nowe, ułożenie nowej nawierzchni poliuretanowej, doposażenie przestrzeni wokół poprzez postawienie stolików z zadaszeniem oraz ławeczek.
Odnowiony plac zabaw zachęci dzieci do aktywności na świeżym powietrzu.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 330 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie na Ursynowie przy ul. Mandarynki 1, w okolicach ulic Lanciego i
Lasek Brzozowy, blisko stacji Metra Natolin

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt dotyczy wyremontowania istniejącego placu zabaw przy SP przy ul . Mandarynki 1 z dostosowaniem go dla dzieci z niepełnosprawnościami. Proponuje się wymianę istniejących zabawek na nowe, ułożenie nowej nawierzchni poliuretanowej, doposażenie przestrzeni wokół poprzez postawienie stolików z zadaszeniem oraz ławeczek.
Odnowiony plac zabaw zachęci dzieci do aktywności na świeżym powietrzu.
Opis projektu
Projekt dotyczy placu zabaw przy Szkole Podstawowej przy ul . Mandarynki 1 na Ursynowie. Terenu ogrodzonego, potocznie nazywanego przez wszystkich kolorowym placem zabaw.
Mając na uwadze to, że głównymi elementami prawidłowego rozwoju dziecka w wieku szkolnym i przedszkolnym jest ruch i pobyt na świeżym powietrzu, widzimy konieczność po latach intensywnego korzystania z placu zabaw przez dzieci widzimy potrzebę rewitalizacji infrastruktury istniejącej już na placu. Proponujemy wymianę nawierzchni oraz zużytych elementów na pająka i ścianki do wspinania na nowe huśtawki typu bocianie gniazdo, bo chętnie z niej korzystają nasi uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną, a tez pozostałe dzieci je lubią, zestaw zabawowy typu domek ze zwodzonym mostem, linarium i karuzelę. Dodatkowo należy umieścić zabawkę dla dzieci z niepełnosprawnościami, którzy są uczniami sąsiadującej z placem szkoły. Proponujemy także doposażenie terenu we wiaty do siedzenia ze stolikami i zadaszeniem, stoliki do grania w warcaby, szachy i inne gry planszowe, ławki do siedzenia w miejscach zacienionych przez drzewa oraz w rogu piaskownicę przykrywaną na noc, bo dzieciom wciąż brakuje możliwości wspólnej zabawy w piasku. Postawienie piaskownicy niejako wymusza remont wewnętrznego ogrodzenia w celu zrobienia bramy, by łatwo było wymieniać piasek.
Mur podtrzymujący ogród przedszkolny też wymaga remontu, po którym chcielibyśmy zawiesić tu nowe wieszaki na odzież i plecaki dzieci.
Tak przygotowany plac zabaw będzie zachęcał dzieci do aktywnego wykorzystania czasu na świeżym powietrzu.
Plac zabaw w godzinach 7.00-17.30 służy uczniom nauczania początkowego z klas ogólnodostępnych, integracyjnych i specjalnych. Integruje dzieci przy wspólnej zabawie.
Natomiast w dni powszednie od godziny 17.30 jest udostępniony również innym dzieciom przychodzących tu w ramach spacerów z rodzicami, dziadkami lub starszym rodzeństwem. Podobnie w soboty i niedziele jest otwarty dla mieszkańców okolicznych bloków tego wielkiego osiedla.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Ursynów to dzielnica zamieszkała przez rodziny z małymi dziećmi. Wiele z nich mieszka na osiedlu obok SP 330. Badania pokazują, że już małe dzieci bardzo dużo czasu korzystają z gier komputerowych. Jednocześnie dużo czasu spędzają w szkole, poza lekcjami uczestniczą w zajęciach świetlicowych i w tym czasie w pogodne dni przebywają na placu zabaw. Dla wielu z nich jest jedyna w ciągu dnia szansa na aktywności na świeżym powietrzu w gronie rówieśników. Ta aktywność jest niezbędna dzieciom do prawidłowego rozwoju. Jednak do dobrej zabawy na placu potrzebują różnych przyrządów wspomagających ich wyobraźnię i wspierających ich atrakcyjną i bezpieczna aktywność. Rodzice dzieci korzystających z działań świetlicy często pracują w odległych częściach miasta i poza nim, aktywność ich dzieci wspiera rodziców i całą rodzinę w jej funkcjonowaniu. Rodzicom zmniejsza stres związany z zapewnieniem opieki ich pociechom i pozwala dużo lepiej realizować się w aktywności zawodowej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
320 000,00 zł

Modyfikacje

03.04.2020 10:46
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Bardzo jestem za, ale sa 3 projekty dotyczące tego placu zabaw. Dogadajcie się prosze!
    Agnieszka Wesołowska  21.01.2020 12:27
  • Mam nadzieję, że to się zmieni na etapie weryfikacji, ale wszystkich potencjalnych głosujących przestrzegam, że w aktualnej formie ten projekt zakłada zamknięcie placu zabaw w godzinach 7:00-17:30
    Mieszkaniec8336  22.01.2020 10:38
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany