Teatrzyki dla dzieci w Bibliotece

280
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Ursus
Autor pomysłu Iwona Rogowska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
44 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Celem projektu jest zapoznanie dzieci z teatrem, zapewnienie zarówno rodzicom, jak i ich pociechom możliwości spędzenia wspólnie wolnego czasu a także przygotowania dzieci do właściwego odbioru i zrozumienia sztuki teatralnej. Teatrzyki będą miały charakter otwarty i będą bezpłatne dla uczestników.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Mariana Keniga 14, 02-495 Warszawa
ul. Czerwona Droga 6, 02-496 Warszawa
ul. Plutonu AK "Torpedy" 47, 02-495 Warszawa
ul. Dzieci Warszawy 27A, 02-495 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Spektakle teatralne odbywać się będą: Biblioteka Publiczna im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy Oddział "Czechowice" Biblioteka dla Dzieci nr 64, Biblioteka Publiczna im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy Filia "Niedźwiadek" Wypożyczalnia nr 117, Biblioteka Publiczna im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy Filia "Gołąbki" Wypożyczalnia nr 132, Biblioteka Publiczna im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy Filia "Skorosze" Wypożyczalnia nr 129,

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Celem projektu jest zapoznanie dzieci z teatrem, zapewnienie zarówno rodzicom, jak i ich pociechom możliwości spędzenia wspólnie wolnego czasu a także przygotowania dzieci do właściwego odbioru i zrozumienia sztuki teatralnej. Teatrzyki będą miały charakter otwarty i będą bezpłatne dla uczestników.

Opis projektu
Projekt zakłada cykl sobotnich spotkań w 4 placówkach Biblioteki Publicznej im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. W każdej z 4 placówek odbędzie się po 10 występów teatralnych dla dzieci. Każde przedstawienie teatralne skierowane będzie do dzieci w wieku do 10 lat a przewidywany czas trwania spektaklu wyniesie ok. 45 minut. Każdy spektakl będzie wymagał promocji wydarzenia poprzez wydruk plakatów i ulotek. Projekt zakłada że przedstawienia odbywać się będą w każdą sobotę w innej placówce bibliotecznej. W momencie gdy w sobotę wypadać będzie święto jest możliwość przeniesienia przedstawienia na inny dzień tygodnia.
Projektowanie uniwersalne
Nie
Projektowanie uniwersalne - Uzasadnienie
Projekt wyklucza uczestnictwo osób z niepełnosprawnością ruchową w jednej z filii Biblioteki Publicznej im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus - Filia "Niedźwiadek", ze względu na to, że znajduje się ona na pierwszym piętrze budynku, który nie posiada windy ani podjazdów dla osób z niepełnosprawnością.
Uzasadnienie realizacji projektu
Teatr odgrywa niezmiernie ważną rolę w życiu dzieci. Jest niezbędny do ich rozwoju, ponieważ poprzez kreację i stwarzanie nowych rzeczywistości dzieci poznają świat i gromadzą własne, niepowtarzalne doznania oraz kształtują swoją wrażliwość. Teatrzyki cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i ich rodziców i opiekunów. Biblioteka poprzez cykliczne spotkania z teatrem i bezpłatny wstęp, może przyczynić się do integracji społecznej oraz dać możliwość mieszkańcom Ursusa uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych. Projekt ma na celu podniesienie poziomu dostępu do bezpłatnych form kulturalnych na terenie Ursusa oraz wzmocnienie działań biblioteki na rzecz wzrostu czytelnictwa.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
40 spotkań teatralnych x 1050 zł (średnia cena)
2 000 zł promocja wydarzeń
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
44 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

22.04.2020 11:43
Koordynator w Dzielnicy Ursus

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany