Klub Małego Pisarza – całoroczny cykl warsztatów pisarskich dla dzieci

368
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Praga-Południe
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
38 500 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • pomoc społeczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Klub Małego Pisarza to całoroczny cykl bezpłatnych warsztatów pisarskich dla dzieci w przedziale wiekowym 6-12 lat. Miejscem warsztatów będzie Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Praga-Południe
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy
ul. Podskarbińska 2, Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Centrum Promocji Kultury jest miejscem bardzo dobrze przystosowanym do przeprowadzenia zajęć z dziećmi, ma doskonałe zaplecze techniczne, jest ogólnie dostępne i świetnie skomunikowane.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Klub Małego Pisarza to całoroczny cykl bezpłatnych warsztatów pisarskich dla dzieci w przedziale wiekowym 6-12 lat. Miejscem warsztatów będzie Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy.
Opis projektu
W trakcie zajęć dzieci pod okiem animatora wymyślają opowieść, którą na bieżąco spisuje redaktor. Następnie wymyślone opowiadanie jest drukowane w formie książeczek. Na koniec dzieci samodzielnie ilustrują swoją opowieść i każde z nich wraca do domu z WŁASNĄ KSIĄŻKĄ, na której widnieje jego imię i nazwisko jako współautora.

Na każdych warsztatach powstaje jedna książka – i jest drukowana dla każdego uczestnika: format A5 (12 stron), okładka z tytułem autorów (dzieci), strona redakcyjna, treść opowieści powstałej na poszczególnych zajęciach i miejsce na indywidualne ilustracje.

Warsztaty łączą w sobie elementy zabawy z edukacją i kulturą. To także znakomite narzędzie dydaktyczne, które rozwija wyobraźnię i uczy współpracy w grupie. Klub Małego Pisarza rozwinie w dzieciach miłość do książek i do czytania.

Planowane jest 36 dwugodzinnych spotkań przez okres 10. miesięcy. Jeden raz w tygodniu.
Zakłada się, że grupa warsztatowa będzie liczyć 12 dzieci. O uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Projekt będzie promowany za pośrednictwem mediów społecznościowych i plakatów informacyjnych w dzielnicy. Zapisać będzie się można poprzez wysłanie maila.

Budżet projektu zakłada:
1. Organizacja i przeprowadzenie warsztatów
2. Przygotowanie i dostarczenie materiałów do przeprowadzenia 36 warsztatów (papier, kredki, drukarka, tonery do drukarki)
3. Przygotowania promocji warsztatów w formie plakatów, ulotek z informacją o sposobach rekrutacji na warsztaty
4. Przygotowania internetowej promocji warsztatów z informacją o sposobach rekrutacji na warsztaty
5. Dokumentacja fotograficzna
6. Koszt wynajmu sali
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że nauczenie dzieci miłości do książek, to duże wyzwanie społeczne. Klub Małego Pisarza wciągnie dzieci w proces twórczy, pozostawiając konkretny ślad w postaci książki, którą dziecko zabiera do domu i z dumą pokazuje rodzicom. Tego typu zajęcia rozwijają dzieci na wielu płaszczyznach: od pracy w grupie, poprzez zaangażowanie twórcze i trening wyobraźni, po dobrą zabawę i pewność siebie.

Warsztaty w ramach Klubu Małego Pisarza zaowocują powstaniem 36. unikalnych książeczek w trakcie 72. godzin pracy (każde dziecko otrzyma własny egzemplarz z własnym nazwiskiem na okładce jako współautor).

W bezpłatnych zajęciach Klubu Małego Pisarza będzie miało szansę wziąć udział ponad 380 dzieci.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
1.Organizacja i przeprowadzenie warsztatów -ilość 36
Szczegóły:
728 zł to jednostkowy koszt za przeprowadzenie zajęć przez 2 godziny. Jest to kwota brutto zawierająca vat 23%. Zajęcia są prowadzone przez 2 osoby= 26 200,00 zł.
2. Przygotowanie i dostarczenie materiałów do przeprowadzenia 36 warsztatów (papier, kredki,drukarka, tonery do drukarki).
Szczegóły:
Cena zawiera koszt wydruku książeczek oraz inne koszty eksploatacyjne, takie jak: kredki, papier, drukarka/toner, zszywki. = 1000 zł.
3. Przygotowania promocji warsztatów w formie plakatów, ulotek z informacją o sposobach rekrutacji na warsztaty.
Szczegóły:
Zaprojektowanie, wydruk oraz dystrybucja plakatów oraz ulotek informacyjnych o warsztatach, harmonogramie spotkań na terenie dzielnicy =2000 zł.
4.Przygotowania internetowej promocji warsztatów z informacją o sposobach rekrutacji na warsztaty.
Szczegóły:
Publikacja postów, grafik i wydarzeń na FB, ogłoszenia w grupach skupiajacych rodziców na FB, promocja w mediach itp. = 2200 zł.
5. Dokumentacja fotograficzna =3600 zł.
6. Wynajem sali na warsztaty = 3500 zł.
SUMA: 38 500, 00 zł.

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
38 500,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji
Wpłynie na rozwój intelektualny dzieci na wielu płaszczyznach poprzez pracę w grupie, zaangażowanie twórcze, trening wyobraźni.

Modyfikacje

07.04.2020 14:08
Wydział Kultury i Sportu dla Dzielnicy Praga-Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany