Klub Małego Pisarza – całoroczny cykl warsztatów pisarskich dla dzieci

387
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Bemowo
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
17 500 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • pomoc społeczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Klub Małego Pisarza to całoroczny cykl bezpłatnych warsztatów pisarskich dla dzieci w przedziale wiekowym 6-12 lat. Miejscem warsztatów będzie MAL Dwa Jelonki.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
MAL Dwa Jelonki
ul. Powstańców Śląskich 44, Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
MAL Dwa Jelonki jest placówką bardzo dobrze przystosowaną do przeprowadzenia zajęć z dziećmi, ma doskonałe zaplecze techniczne, jest ogólnie dostępny i świetnie skomunikowany.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Klub Małego Pisarza to całoroczny cykl bezpłatnych warsztatów pisarskich dla dzieci w przedziale wiekowym 6-12 lat. Miejscem warsztatów będzie MAL Dwa Jelonki.
Opis projektu
W trakcie zajęć dzieci pod okiem animatora wymyślają opowieść, którą na bieżąco spisuje redaktor. Następnie wymyślone opowiadanie jest drukowane w formie książeczek. Na koniec dzieci samodzielnie ilustrują swoją opowieść i każde z nich wraca do domu z WŁASNĄ KSIĄŻKĄ, na której widnieje jego imię i nazwisko jako współautora.

Na każdych warsztatach powstaje jedna książka – i jest drukowana dla każdego uczestnika: format A5 (12 stron), okładka z tytułem autorów (dzieci), strona redakcyjna, treść opowieści powstałej na poszczególnych zajęciach i miejsce na indywidualne ilustracje.

Warsztaty łączą w sobie elementy zabawy z edukacją i kulturą. To także znakomite narzędzie dydaktyczne, które rozwija wyobraźnię i uczy współpracy w grupie. Klub Małego Pisarza rozwinie w dzieciach miłość do książek i do czytania.

Planowane jest 36 dwugodzinnych spotkań przez okres 10. miesięcy. Jeden raz w tygodniu.
Zakłada się, że grupa warsztatowa będzie liczyć 12 dzieci. O uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Projekt będzie promowany za pośrednictwem mediów społecznościowych i plakatów informacyjnych w dzielnicy. Zapisać będzie się można poprzez wysłanie maila.

Budżet projektu zakłada:
1. Organizacja i przeprowadzenie warsztatów
2. Przygotowanie i dostarczenie materiałów do przeprowadzenia 36 warsztatów (papier, kredki, drukarka, tonery do drukarki)
3. Przygotowania promocji warsztatów w formie plakatów, ulotek z informacją o sposobach rekrutacji na warsztaty
4. Przygotowania internetowej promocji warsztatów z informacją o sposobach rekrutacji na warsztaty
5. Dokumentacja fotograficzna
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że nauczenie dzieci miłości do książek, to duże wyzwanie społeczne. Klub Małego Pisarza wciągnie dzieci w proces twórczy, pozostawiając konkretny ślad w postaci książki, którą dziecko zabiera do domu i z dumą pokazuje rodzicom. Tego typu zajęcia rozwijają dzieci na wielu płaszczyznach: od pracy w grupie, poprzez zaangażowanie twórcze i trening wyobraźni, po dobrą zabawę i pewność siebie.

Warsztaty w ramach Klubu Małego Pisarza zaowocują powstaniem 36. unikalnych książeczek w trakcie 72. godzin pracy (każde dziecko otrzyma własny egzemplarz z własnym nazwiskiem na okładce jako współautor).

W bezpłatnych zajęciach Klubu Małego Pisarza będzie miało szansę wziąć udział ponad 380 dzieci.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
KLUB MŁODEGO PISARZA KOSZTORYS:
1. Organizacja i przeprowadzenie warsztatów : 13 100,00 zł
2. Przygotowanie i dostarczenie materiałów do przeprowadzenia 18 warsztatów (papier, kredki, drukarka, tonery do drukarki): 1 100,00 zł
3. Przygotowania promocji warsztatów w formie plakatów, ulotek z informacją o sposobach rekrutacji na warsztaty – 1 200,00 zł
4. Przygotowania internetowej promocji warsztatów z informacją o sposobach rekrutacji na warsztaty (w tym również projekty slidery, grafiki itp.) .:1 200,00 zł
5. Dokumentacja fotograficzna: 900,00 zł
SUMA: 17 500,00 zł
12 dzieci wspólnie "pisze" 1 książkę spisywaną przez redaktora, jest przygotowany projekt wstępny okładki, który po zakończeniu prac jest dołączany do każdej książki - młody pisarz sam ją potem rysuje. Po zakończeniu części warsztatowe , książka jest kserowana - jeśli piszemy ręcznie, drukowana jeśli komputerowo i każde z dzieci otrzymuje własny egzemplarz z indywidualnie zaprojektowaną okładką.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
17 500,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

15.04.2020 13:20
Wydział Kultury dla Dzielnicy Bemowo
16.04.2020 08:45
Wydział Kultury dla Dzielnicy Bemowo
11.08.2020 10:53
Koordynator w Dzielnicy Bemowo

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany