Poprawa bezpieczeństwa w Parku Przy Bażantarni - monitoring

357
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Ursynów
Autor pomysłu Edyta Pietr
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
140 400 zł
Kategoria
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
 • bezpieczeństwo
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Projekt przewiduje budowę systemu monitoringu wizyjnego na terenie Parku Przy Bażantarni. Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa oraz zapobieganie aktom wandalizmu.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Przy Bażantarni/Jeżewskiego
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt przewiduje budowę systemu monitoringu wizyjnego na terenie Parku Przy Bażantarni. Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa oraz zapobieganie aktom wandalizmu.
Opis projektu
Projekt przewiduje budowę systemu monitoringu wizyjnego na terenie Parku Przy Bażantarni. Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa oraz zapobieganie aktom wandalizmu.
Projekt przewiduje instalację 16 kamer wizyjnych (np. Axis M1125-E. Są to kamery IP pracujące w rozdzielczości Full HD i dostosowane do montażu zewnętrznego), które będą zlokalizowane w okolicach placów zabaw dla dzieci, mostku, skateparku, boiska Orlik oraz ptaszarni (po wschodniej stronie Kościoła bł. Władysława z Gielniowa).
Nagrania z kamer będą przesyłane do budynku ratusza Urzędu Dzielnicy Ursynów i tam rejestrowane. Urządzenia i oprogramowanie do rejestrowania obrazu z kamer i zarządzania kamerami muszą zapewnić przechowywanie nagrań z kamer przez okres 30 dni.
W ramach realizacji projektu należy przewidzieć:
- dostawę i montaż kamer;
- doprowadzenie sieci TCP/IP do punktów kamerowych i podłączenie tej sieci do punktu, w którym zainstalowane zostanie zakończenie sieci transmisji danych do budynku ratusza Urzędu Dzielnicy Ursynów;
- wykupienie usługi transmisji danych z Parku do budynku Ratusza UD;
- integrację kamer z istniejącym systemem Urzędu, koszt dodatkowych licencji i rozbudowę przestrzeni dyskowej niezbędną do przechowywania nagrań z kamer.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Park przy Bażantarni to jedno z ulubionych miejsc spotkań, sportu, rozrywki mieszkańców Ursynowa. Wspaniała infrastruktura: nowoczesne place zabaw, skatepark, boisko Orlik robi wrażenie na odwiedzających z innych miast, turystach zagranicznych. Zadbana zieleń Parku Przy Bażantarni pozwala na chwilę wyciszenia podczas spacerów. Z parku korzystają maluchy, nastolatkowie, dorośli, seniorzy. Większość odwiedzających park dba o wspólną przestrzeń, ale nie wszyscy. Na przestrzeni lat było kilka nieprzyjemnych incydentów/aktów wandalizmu: urwane głowy kamiennych figurek gęsi, rozbity mostek. Niestety niektóre akty agresji dotyczyły również dzieci i młodzieży korzystającej z boiska Orlik. System monitoringu zapewni zwiększenie bezpieczeństwa użytkowników parku, powstrzyma osoby o złych zamiarach, pozwoli wyciągnąć konsekwencje jeśli akty wandalizmu będą się powtarzać.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
ułożenie okablowania do kamer, instalacja skrzynek teleinformatycznych wraz z przełącznikami sieciowymi, doprowadzenie zasilania - 60 000 zł
dostawa, montaż i konfiguracja kamer – 1000 złotych za punkt, co daje kwotę 16 000 zł.
Łącze transmisji danych pomiędzy placówką a budynkiem Urzędu Dzielnicy – miesięczna opłata 800 zł, co przy założeniu trzyletniej trwałości projektu daje kwotę 28 800 zł
Serwer z systemem operacyjnym na którym zostanie zainstalowane oprogramowanie do zarządzania kamerami i rejestracji nagrań – 10 000 zł
Macierz dyskowa, na której składowane będą nagrania – 20 000 zł
Licencja dla 16 kanałów do oprogramowaniaVMS (Video Management System) – 5 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
140 400,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

28.05.2020 14:06
Wydział Informatyki dla Dzielnicy Ursynów

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Genialny pomysł napewno będę głosował
  Mieszkaniec20979  02.03.2020 18:51
 • Park jest coraz częściej dewastowany, ostatnio zniszczono biblioteczkę w drzewie, wyrwano śmietnik z ziemi, zdemolowano kilka innych. Prawie co noc, w lecie, odbywają się libacje, wrzaski do rana. Na placu zabaw ostatnio znalazłam puszki, porozbijane szklane butelki, wieże z butelek po piwie. Wzywana policja nic nie robi, przejeżdżają ulicą Jeżewskiego, nawet nie wychodzą z radiowozów.

  Jeśli chcemy aby park zachował swój wygląd i był miejscem relaksu dla wszystkich, a w nocy nie był źródłem udręki dla mieszkańców sąsiadujących bloków, trzeba zrobić monitoring.
  Mieszkaniec23089  03.09.2020 00:26
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany