Bezpłatne zajęcia gimnastyczne "Zdrowy kręgosłup"

479
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Białołęka
Autor pomysłu Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
21 360 zł
Kategoria
  • sport
  • ochrona i profilaktyka zdrowia
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Zajęcia gimnastyczne na zdrowy kręgosłup to ćwiczenia łączące w sobie elementy pilatesu, jogi i innych technik, których celem jest wzmocnienie mięśni brzucha, mięśni głębokich tułowia, mięśni klatki piersiowej i praca nad prawidłową postawą ciała. Zajęcia są bezpłatne dla mieszkańców Białołęki. W ramach projektu uwzględniony jest zakup sprzętu do ćwiczeń.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Białołęka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Kobiałka, Augustów, Grodzisk, Brzeziny, Lewandów
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Szkoła Podstawowa nr 112 z Oddziałami Integracyjnymi im. M. Kownackiej w Warszawie ul. Zaułek 34
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Zajęcia gimnastyczne na zdrowy kręgosłup to ćwiczenia łączące w sobie elementy pilatesu, jogi i innych technik, których celem jest wzmocnienie mięśni brzucha, mięśni głębokich tułowia, mięśni klatki piersiowej i praca nad prawidłową postawą ciała. Zajęcia są bezpłatne dla mieszkańców Białołęki. W ramach projektu uwzględniony jest zakup sprzętu do ćwiczeń.
Opis projektu
Zajęcia gimnastyczne na zdrowy kręgosłup to ćwiczenia łączące w sobie elementy pilatesu, jogi i innych technik, których celem jest wzmocnienie mięśni brzucha, mięśni głębokich tułowia, mięśni klatki piersiowej i praca nad prawidłową postawą ciała. W ramach projektu uwzględniony jest zakup sprzętu do ćwiczeń - mat, piłek, gum oraz piłek do automasażu. Zajęcia będą prowadzone w szkole podstawowej nr 112 przy ulicy Zaułek. Będą organizowane prawdopodobnie od marca do grudnia, uwzględniając przerwę wakacyjną. Prowadzone będą łącznie dla 4 grup uczestników (łącznie 4 godziny w tygodniu - 1 raz w tygodniu dla każdej z grup), w godzinach wieczornych, aby jak najszersze grono mieszkańców miało możliwość powrócić z pracy i wziąć udział w ćwiczeniach. Zajęcia będą bezpłatne dla wszystkich uczestników. Zapisy na zajęcia zdrowy kręgosłup prowadzone będą prawdopodobnie w okolicach lutego 2021 r. Rekrutacja zostanie przeprowadzona na podstawie zgłoszeń osób zainteresowanych. Informacje na temat organizacji zajęć oraz zapisów zostaną rozpropagowane na stronie internetowej oraz profilu facebook'owym Urzędu Dzielnicy Białołęka i opublikowane na plakatach informacyjnych rozwieszonych na terenie Dzielnicy.
Nabór odbędzie się za pośrednictwem internetu (zapisy wg kolejności zgłoszeń, na adres e-mail lub za pomocą formularza internetowego).
W ramach projektu przeprowadzonych zostanie łącznie 116 godzin zajęć (po 29 zajęć dla grupy).
Szacowany koszt przeprowadzenia 116 godzin zegarowych zajęć (116 godz. x 110 zł) = 12 760 zł
Zakładany koszt zakupu ok. 30 mat, piłek do pilatesu, piłeczek do automasażu, gum = 7 000 zł
Koszt zakupu sprzętu grającego = 600 zł
Koszty promocji = 1 000 zł
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Analogiczne projekty były wcześniej realizowane w latach ubiegłych (ostatnio w 2019 roku). Zajęcia cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, na etapie rekrutacji konieczne było utworzenie list rezerwowych ze względu na ilość otrzymanych zgłoszeń. Na Białołęce wciąż jest zbyt mało takich zajęć. Na obszarze, w którym organizowany jest projekt zajęcia takie nie odbywają się wcale. Wśród dorosłych mieszkańców dzielnicy, duża grupa to osoby pracujące lub uczące się, prowadzące siedzący tryb życia. Dodatkowo, większość mieszkańców każdego dnia musi długo dojeżdżać, spędzając sporo czasu w samochodach lub środkach komunikacji miejskiej. Taki tryb życia powoduje narastające problemy z krążeniem oraz utrzymaniem prawidłowej postawy ciała. Z uwagi na problemy z kręgosłupem takie osoby nie mogą biegać, ani uczestniczyć w intensywnych zajęciach sportowych.
Sukces frekwencyjny poprzednich edycji takich zajęć jednoznacznie wykazał, że istnieje olbrzymie zainteresowanie tego rodzaju ćwiczeniami. Osoby kontynuujące ćwiczenia zapewniają, że w ich rezultacie odczuwają poprawę ogólnego samopoczucia oraz w istotnie mniejszym stopniu doświadczają wcześniejszych dolegliwości związanych z problemami postawy ciała.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Szacowany koszt przeprowadzenia zajęć (116 godz. x 110 zł) 12 760,00 zł
Zakładany koszt zakupu ok. 30 mat, piłek do pilatesu, piłeczek do automasażu, gum 7 000,00 zł
Koszt zakupu sprzętu grającego 600,00 zł
Koszty promocji 1 000,00 zł
Łączny koszt realizacji projektu: 21 360,00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
21 360,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

15.04.2020 11:55
Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Białołęka
15.04.2020 12:24
Koordynator w dzielnicy Białołęka
13.08.2020 13:57
Koordynator w dzielnicy Białołęka
17.08.2020 12:19
Koordynator w dzielnicy Białołęka

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany