Dekoracje świąteczne i nowe świerki na Bielanach i Pradze Południe

1729
Wycofany przez autora
Pomysł na rok 2021
Autor pomysłu Alicja Wydro
Współautorzy Joanna Radziejewska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
1 200 000 zł
Kategoria
  • komunikacja publiczna i drogi
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Proponujemy posadzenie nowych świerków oraz zamontowanie w okresie świątecznym latarniowych dekoracji świątecznych oraz wolno stojących elementów we wskazanych miejscach na Bielanach ul. Schroegera od Reymonta do Zjednoczenia, wzdłuż ul. Grochowskiej od ul. Zielenieckiej do ronda Wiatraczna, Rondzie Wiatraczna oraz wzdłuż ulicy Nowaka Jeziorańskiego od Rechniewskiego do Poligonowej.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Bielany - u. Schroegera, Praga Południe - Aleja Zieleniecka, ul. Grochowska od Alei Zielenieckiej do Ronda Wiatraczna, Rondo Wiatraczna, ulica Nowaka Jeziorańskiego od Poligonowej do Rechniewskiego, główne skrzyżowania na Gocławiu.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Proponujemy posadzenie nowych świerków oraz zamontowanie w okresie świątecznym latarniowych dekoracji świątecznych oraz wolno stojących elementów we wskazanych miejscach na Bielanach ul. Schroegera od Reymonta do Zjednoczenia, wzdłuż ul. Grochowskiej od ul. Zielenieckiej do ronda Wiatraczna, Rondzie Wiatraczna oraz wzdłuż ulicy Nowaka Jeziorańskiego od Rechniewskiego do Poligonowej.
Opis projektu
Proponujemy posadzenie nowych świerków we wskazanych podczas realizacji projektu miejscach 5 dużych świerków na Bielanach oraz 15 na Pradze Południe. Podczas okresu świątecznego drzewa te proponujemy udekorować lampkami choinkowymi. Zamontowanie w okresie świątecznym latarniowych oraz wolno stojących dekoracji świątecznych we wskazanych miejscach na Bielanach u. Schroegera od Reymonta do ul. Zjednoczenia. Tutaj na Bielanach proponujemy dekoracje w kolorze białym ciepłym w kształcie gwiazdek, śnieżynek lub o innym wzorze zatwierdzonym przez autora projektu. Na Pradze Południe w kolorze białym zimnym. Latarniowe dekoracje świąteczne na Pradze Południe wzdłuż ul. Grochowskiej od ul. Zielenieckiej do ronda Wiatraczna, Rondzie Wiatraczna.
W wybranym miejscu np. skrzyżowanie z Podskarbińską proponujemy ustawienie 3 wolno stojących elementów dekoracyjnych np. kolorowe choinki, na Rondzie Wiatraczna proponujemy ustawienie 3 wolno stojących elementów dekoracyjnych.
Kolejna ulica, którą proponujemy w okresie świątecznym ozdobić latarniowymi dekoracjami świątecznymi to ulica Nowaka Jeziorańskiego na Gocławiu. Na skrzyżowaniach ul. Fieldorfa/Nowaka Jeziorańskiego, ul. Fieldorfa/Bora Komorowskiego, ul. Fieldorfa/Meissnera oraz Bora Komorowskiego/Abrahama proponujemy ustawienie 5 wolno stojących elementów dekoracyjnych np. anielskich skrzydeł, renifera, żołnierzyka, choinki, czy gwiazdy. Takie typowo świąteczne elementy kojarzące się ze świętami.
Wszystkie te elementy dekoracyjne na Pradze Południe na Gocławiu w kolorze biały zimnym z efektem błysku w co np. piątej diodzie. Chodzi o rozjaśnienie tych miejsc, które w okresie zimowym są ciemne, a przez to również niebezpieczne.
Drzewa iglaste świerki syberyjskie albo jodły
Bielany szt. 5 Osiedle Piechotkowo
Praga Południe szt. 15 Bora Komorowskiego, Fieldorfa.
Bielany ul. Schroegera
latarniowe dekoracje świąteczne 21 latarni plus 4 zapasowe
Praga Południe-
ul. Grochowska latarniowe dekoracje świąteczne 201 latarni plus 20 zapasowe
Rondo Wiatraczne latarniowe dekoracje świąteczne 21 latarni plus 4 zapasowe
Nowaka Jeziorańskiego latarniowe dekoracje świąteczne 46 latarni plus 6 zapasowe
elementy wolno stojące:
ul. Grochowska 3 szt.
Rondo Wiatraczne 3 szt.
Gocław 5 szt.
Autorzy projektu wnioskują o możliwość zatwierdzenia wybranych wzorów przy realizacji projektu.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Zimą szybko zapada zmierzch, jest ciemno i smutno. W okresie świątecznym fajnei będzie rozświetlić dodatkowo główna ulicę Pragi Południe Grochowską. Do tej pory dekoracje świąteczne kończą się na ul. Zielenieckiej. Ul. Targowa jest wspaniale udekorowana w okresie świątecznym. Cudownie byłoby, gdyby ozdobiona zostały ulica Grochowska i wyremontowane rondo Wiatraczna. Wtedy ta część miasta przybliżyłaby się wyglądem do lewej strony miasta.
Dodatkowe 5 wolno stojących elementów dekoracyjnych ustawionych na głównych skrzyżowaniach Gocławia oraz latarniowe dekoracje świąteczne wzdłuż Nowaka Jeziorańskiego uzupełnią dekoracje świąteczne na Gocławiu.
Nowe świerki/ jodły posadzone w ramach tego projektu chociaż troszkę wyrównają ubytek w drzewostanie na Pradze Południe jaki spowodowały wycięte ostatnio na Bielanach i Pradze Południe drzewa, czyli nowo posadzone 20 dużych świerków albo jodeł.
kosztorys zakup latarniowych dekoracji:
Schroegera 21 latarni +4 zapasowe. Grochowska 201 +20 zapasowe, Wiatraczna 21 latarni +4 zapasowe, Nowaka Jeziorańskiego 46 +6 zapasowe. Elementy wolno stojące 3 szt.Grochowska, 6 szt. Gocław, drzewa iglaste 5 szt. Bielany os. Piechotkowo, 15 szt. Gocław.
Koszt projektu 1 200 000 zł

Charakterystyka

Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Szacunkowy koszt realizacji projektu:
1 200 000,00 zł

Modyfikacje

21.01.2020 21:53
Autor projektu
27.01.2020 10:34
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
22.04.2020 12:48
Autor projektu

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany