Neony zewnętrzne dla Domu Kultury "Portiernia"

535
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Ursus
Autor pomysłu Leszek Bućko
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
35 000 zł
Kategoria
  • kultura
  • przestrzeń publiczna
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
W ramach projektu Dom Kultury "Portiernia" otrzyma nowoczesne neony oraz podświetlany logotyp od strony ul. Traktorzystów, a także neon od strony ul. Dyrekcyjnej.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Traktorzystów 20
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dom Kultury "Portiernia", filia Ośrodka Kultury "Arsus" w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
W ramach projektu Dom Kultury "Portiernia" otrzyma nowoczesne neony oraz podświetlany logotyp od strony ul. Traktorzystów, a także neon od strony ul. Dyrekcyjnej.
Opis projektu
W ramach projektu nowa filia Ośrodka Kultury "Arsus" - Dom Kultury "Portiernia" - stanie się widoczna w przestrzeni publicznej. Od strony ul. Traktorzystów umożliwią to nowoczesne neony prezentujące napis "Dom Kultury Portiernia" oraz podświetlone logo placówki. Natomiast od strony ul. Dyrekcyjnej widoczność w przestrzeni publicznej umożliwi neon "Dom Kultury Portiernia". Projekt obejmuje również montaż oraz prace dodatkowe niezbędne do realizacji projektu. Zrealizowany pomysł będzie służył nieodpłatnie mieszkańcom 24 godziny na dobę przez 7 dni tygodnia.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Dom Kultury "Portiernia" jest nową filią Ośrodka Kultury "Arsus" w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy. Placówka wciąż dynamicznie rozwija się. W krótkim czasie istnienia udało się stworzyć kilkanaście różnych zajęć dla kilku grup wiekowych. Współczesność i nowe trendy wymagają również dbania o nowoczesny wizerunek placówki kultury. Sam budynek "Portierni" jest historyczny i stanowi pamiątkę po istniejącej tutaj fabryce traktorów. Zaprojektowany już nowy logotyp dla Domu Kultury "Portiernia" wraz z liternictwem tworzącym napis "Dom Kultury Portiernia" ułatwia tylko stworzenie na tej podstawie zewnętrznych neonów. Neony są potrzebne zarówno od wejścia głównego od ul. Traktorzystów, jak i z tyłu Domu Kultury - od strony ul. Dyrekcyjnej. Budynek "Portierni" mija codziennie coraz więcej mieszkańców ze względu na przyrost nowych osiedli w tej części dzielnicy. Należy tę nową instytucję kultury dobrze rozpromować a neony jako wyraźne oznakowanie, świetnie się temu przysłużą.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt realizacji projektu na podstawie oferty wykonawcy neonów i ustaleń z autorem projektu, po rezygnacji z wykonania neonu na tyłach obiektu od ulicy Dyrekcyjnej koszt został ustalony na 35 000 złotych i obejmuje montaż neonów na froncie (od ul. traktorzystów) oraz oznakowanie "projekt zrealizowany z budżetu obywatelskiego"
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
35 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

31.01.2020 11:56
Koordynator w Dzielnicy Ursus
23.06.2020 11:20
Koordynator w Dzielnicy Ursus

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany