Cyrkowe lato. Kolorowy plener artystyczno-edukacyjny dla rodzin

759
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Lokalizacja Ursus
Autor pomysłu Agnieszka Gorzkowska
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
20 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • kultura
  • sport
  • animacja czasu wolnego
  • hobby
Poziom zgłaszanego projektu
dzielnicowy
Organizacja trzech plenerowych wydarzeń familijnych o charakterze cyrkowym. Pikniki cyrkowe, mające wyjątkowy walor artystyczny, animacyjny i edukacyjny. To spotkanie z wieloma wymiarami sztuki cyrkowej, którą prezentować będą doświadczeni artyści. Występom towarzyszyć będą otwarte warsztaty prowadzone przez artystów metodą pedagogiki cyrku.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Park Czechowicki, ul. Spisaka; 02-495 Warszawa
Warszawa-Ursus
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Park Czechowicki ul. Spisaka
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Organizacja trzech plenerowych wydarzeń familijnych o charakterze cyrkowym. Pikniki cyrkowe, mające wyjątkowy walor artystyczny, animacyjny i edukacyjny. To spotkanie z wieloma wymiarami sztuki cyrkowej, którą prezentować będą doświadczeni artyści. Występom towarzyszyć będą otwarte warsztaty prowadzone przez artystów metodą pedagogiki cyrku.
Opis projektu
Projekt "Cyrkowe Lato" zakłada trzy plenerowe realizacje artystyczno-animacyjne z udziałem artystów cyrkowych specjalizujących się w występach ulicznych, reprezentujących rozmaite dyscypliny tej wielowymiarowej sztuki. Każdy z plenerów składał się będzie z dwóch rodzajów działań:
1. Przedstawienia cyrkowe
2. Otwarte działania warsztatowo-animacyjne dla rodzin
Wydarzenia będą otwarte oraz bezpłatne, poprzedzone szeroko zakrojonymi działaniami promocyjnymi, tj.: projekt plakatu/ulotki, dystrybucja materiałów drukowanych na terenie Dzielnicy Ursus (placówki edukacyjne, Urząd Dzielnicy, biblioteki), publikacja materiałów na funpage oraz www placówki, w lokalnej prasie oraz na ogólnowarszawskich portalach informacyjnych.
Sztuka cyrkowa w wydaniu ulicznym (plenerowym), to spektrum działań o charakterze artystycznym, angażującym widza. Jest to udokumentowany wielowiekową tradycją rodzaj widowiska, w którym zaciera się sztywna granica pomiędzy widzem, a aktorem.
Wysoki walor artystyczny idzie tu w parze z wysokim i wartościowym aspektem animacyjno-edukacyjnym, prowadzonym w duchu pedagogiki cyrku. Metoda ta poprzez formy pedagogiki zabawy przybliża w otwartej formie tajniki sztuki cyrkowej. Dla widza jest to wyjątkowe spotkanie, podczas którego uczestnicy pod okiem artystów mogą spróbować swoich sił w dziedzinach tj.: żonglerka, ekwilibrystyka, gimnastyka czy klaunada. Połączenie zabawy i edukacji pozbawia bariery i sprawia, że każdy bez względu na wiek czy stopień sprawności w sztuce cyrkowej znajdzie coś dla siebie. Podczas trzech wydarzeń plenerowych będzie można poznać i odkryć olbrzymi potencjał artystyczno-edukacyjny sztuki cyrkowej we współczesnym wydaniu.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
Za realizacją projektu przemawia ciekawa koncepcja artystyczna oraz potrzeba nadania angażującej i jednocześnie ambitnej oprawy artystycznej wydarzeniom plenerowym. Pomysł "Cyrkowego Lata" mobilizuje do uczestnictwa. Jest to doskonała forma, łącząca prezentacje artystyczne z familijną kreatywną koncepcją animacji czasu wolnego. Cyrk posiada nieocenione walory edukacyjne, które można realizować w niemal każdej przestrzeni poprzez zabawę. Do tego jest to sztuka nieograniczonych możliwości i ujawniania ukrytego twórczego potencjału, jaki tkwi w każdym z nas. Realizację można scharakteryzować w kilku hasłach:
1. Edukacja (projekt uczy, zaciekawia, rozbudza potrzeby rozwoju, pokazuje ciekawą formę sztuki);
2. Integracja (to projekt międzypokoleniowy, angażujący, motywujący do spędzenia czasu razem);
3. Animacja (forma realizacji zaprasza do aktywności, zachęca do kreatywnego spędzania wolnego czasu, rozwoju i odkrywania nowej pasji, spotkania w sztuce).

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Gaże dla cyrkowców, promocja wydarzenia - łączny koszt 20 000 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
20 000,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

24.04.2020 11:38
Koordynator w Dzielnicy Ursus

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany