Konwersacje w języku angielskim

562
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2021
Autor pomysłu Mieszkaniec
Współautorzy Mieszkaniec
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
7 700 zł
Kategoria
  • edukacja
Poziom zgłaszanego projektu
ogólnomiejski
Projekt "Konwersacje w języku angielskim" polega na stworzeniu dla Warszawiaków darmowych spotkań, mających na celu udoskonalenie ich umiejętności językowych.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Lokalizacja spotkań będzie wygodna dla uczestników, dobrze połączona z komunikacją miejską oraz maksymalnie przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością, żeby wszyscy chętni mogli do nas dotrzeć.
Na przykład: domy kultury, sale konferencyjne itd.

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt "Konwersacje w języku angielskim" polega na stworzeniu dla Warszawiaków darmowych spotkań, mających na celu udoskonalenie ich umiejętności językowych.
Opis projektu
Komunikacja jest ważnym elementem istnienia społeczeństwa.
We współczesnych czasach utrzymywanie kontaktu z innymi odgrywa znaczącą rolę w życiu każdego człowieka. Tymczasem dobra znajomość języka obcego wchodzi w zakres kluczowych kompetencji.

Konwersacje językowe po angielsku zostały stworzone, aby każda osoba niezależnie od wieku, rodzaju działalności lub poziomu języka mogła rozwijać swoje umiejętności, poszerzać wiedzę w zakresie zarówno nauki języka jak i każdego interesującego jej tematu. Podczas konwersacji uczestnicy porozmawiają o tym, co ich interesuje, materiały zostaną przygotowane na podstawie wybranych przez nich tematów, zaprosimy speakerów z różnych branż, otworzymy umysły.
Projekt będzie dążył do tego, żeby każdy w Warszawie miał szansę rozwijać pasję do języka angielskiego mając wyłącznie chęć i zainteresowanie.

Wszyscy chętni będą mogli spotykać się w przyjaznej atmosferze oraz praktykować mówienie pod kierunkiem magistra filologii angielskiej.
Celem spotkań będzie nie tylko rozwój językowy, ale również doskonalenie umiejętności nawiązywania nowych kontaktów, współpracy w grupie, prowadzenia dyskusji i negocjacji oraz zdolności samodzielnego pozyskiwania informacji i rozwiązywania problemów w nieszablonowy sposób.

Podczas spotkań podejmowane będą interesujące i ważne tematy społeczne, wykorzystywane będą również gry intelektualne, które pomagają rozwijać kreatywność myślenia.
Konwersacje będą odbywać się wyłącznie w języku angielskim. Oznacza to, że mogą w nich uczestniczyć osoby z różnych państw, co pozwoli zapoznać się z kulturą innych krajów.

Ważne jest również prowadzenie spotkań w różnych lokalizacjach, ze względu na to, że uczestnicy nie będą przyzwyczajać się do jednego miejsca.
Wiadomo, żeby rozwijać się trzeba wychodzić ze strefy komfortu.

Planowana jest organizacja 10 spotkań, każde po 1,5-2 godzin. Zapisy na spotkania będzie prowadził speaker. W każdym spotkaniu może brać udział do 20 osób..
Koordynator spotkania (speaker) będzie prowadził konwersację oraz organizował np. gry i quizy, dodatkowo w zależności od tematyki zapraszani będą praktycy w danej dziedzinie.
Projektowanie uniwersalne
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu
We współczesnych czasach dobra znajomość języka angielskiego jest niezbędną umiejętnością, którą musi posiadać niemal każdy, zwłaszcza ci aktywni, dążący do celu i ambitni.

Z innej perspektywy nie zapominajmy o osobach starszych. One czasem najbardziej potrzebują komunikacji oraz aktywności umysłowej, która jest niezbędna także w utrzymaniu zdrowia.

Trudności w używaniu języka obcego sprawia również bariera komunikacyjna. I to jest kolejny problem,który zostanie poruszony podczas spotkań. Wiemy z własnego doświadczenia, że spotykając się z nowymi ludźmi, praktykując mówienie w języku angielskim, wychodzenie ze strefy komfortu, powoduje przezwyciężenie danej bariery.

Ale problem polega również na tym, że nie wszyscy ci, którzy mają chęć, mają również miejsce, gdzie można praktykować język oraz możliwość finansową do tego.

Ze względu na to, chcemy aby odbyły się spotkania, które będą interesujące a głównie korzystne dla mieszkańców stolicy, co z kolei rozwiąże problem opisany wyżej.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt jednego spotkania, m.in. :
• Opracowanie scenariusza, rekrutacja, prowadzenie konwersacji przez speakera oraz zaproszonego praktyka: 520zł
• Obsługa sali: 100zł
• Działania promocyjne: 150zł
Łączny koszt jednego spotkania – 770zł
Łączny koszt realizacji projektu - 10 spotkań x 770zł = 7700zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
7 700,00 zł

Skutki realizacji

Skutki realizacji

Modyfikacje

27.05.2020 13:27
Wydział Projektów Interdyscyplinarnych w Centrum Komunikacji Społecznej
08.06.2020 14:54
Wydział Projektów Interdyscyplinarnych w Centrum Komunikacji Społecznej
09.06.2020 13:16
Wydział Projektów Interdyscyplinarnych w Centrum Komunikacji Społecznej

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Super pomysł. Pomoże to osobom chętnym rozwijać swoje umiejętności językowe. Szczególnie bardzo przydatne studentom.
    Mieszkaniec21959  22.01.2020 09:53
  • Ciekawy pomysł, takie zajęcia potrafią kosztować nawet 100 zł /h....
    Mieszkaniec22108  25.01.2020 21:40
  • Takich bezpłatnych zajęć jest pełno, są w zasadzie w każdej dzielnicy. Także w samym centrum Warszawy, np. bardzo często w Warsztacie Warszawskim czy w CAM Nowolipie.
    Mieszkaniec3467  28.01.2020 16:03
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany